Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik temperartury silnika Clio II

15 Cze 2009 21:39 3425 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.

Sprawa przedstawia sie tak autko Clio II `00 r 1.2 benzyna. Wszystko pięknie cacy poza wskazaniami wskaźnika temperatury płynu chłodzącego otóż ta wskazówka lubi wędrować w dol i do góry. Dokładniej rzecz biorąc dochodzi do 90 stopni i przez jakiś czas tak stoi ale wystarczy przygazowac lub pokręcić kierownica, tak żeby obroty silnika drgnęły i wskazówka leci ku zera, spada troche w dol i następnie do 90 stopni. Nie ma żadnej zasady w jej dziwnym działaniu.

Co obstawiacie?? Styki na plycie licznika? Jakas kostkę? Jesli tak to ktora??

Prosze o szybka pomoc
  • Poziom 12  
    Sprawdzałeś masę? Z powodu braku masy często takie akcje się dzieją... Szukaj gdzieś przy wskaźniku, ewentualnie podciągnij osobny kabelek z masą.
  • Poziom 10  
    Ale to by tylko "trafilo"mase od jednego wskaznika?? reszta dziala be zarzutu

Jakbyś nie miał problemu, to byś nie pisał. Regulamin pkt 11.1. Popraw temat! [Błażej]
  • Poziom 10  
    Poprawione :)
  • Poziom 9  
    Witam ja mam podobny problem w moim reno clio 2 silnik 1,2cm/poj a mianowicie wskażnik zaraz po przekręceniu stacyjki pokazuje jakieś 60 stopni a potem stopniowo rośnie wraz z temperaturą silnika lecz silnik nie gotuje a wręcz ma problem z ciepłotą gdyż nagrzewnica słabo grzeje, silnik odpala bez problemu ale ma wysokie obroty o 1,5tys czasem 2tys i jest mulasty, dodam ze wcześniej silnik palił strasznie ciężko pierwsze chłodne dni i pracował normalnie dopiero po złapaniu temperatury +5 w lecie zauważyłem inną przypadłość stojąc w korku w upalny dzień wskazówka doszła do jakieś 95 stopni Celsjusza i nagle spadła na zero dziwne ale najbardziej niepokojące jest to ze doszło do wrzenia wody a więc nie załączył się wiatrak dodam ze przekażnik jest OK ponieważ sprawdzałem i po wciśnięciu ręcznym wiatrak chodzi Proszę szanowne grono o pomoc o ile ktoś dysponuje takową wiedzą DZIĘKUJE ! ! !
    Ps. A może ktoś zna dobry środek do odkamieniania układu chłodzącego oam że samochód ma 200tys przebiegu
  • Poziom 9  
    problem z wskażnikiem temperatury zażegnany zgnił czujnik na głowicy pozdrawiam został wymieniony ale wiatrak naddal sie nie wlancza !
  • Poziom 11  
    andarus, masz jeszcze problem w kabelkach sterowania wiatrakiem
    jarecki, ty dodatkowo w czujniku temp. Ale oboje sprawdzcie polaczenia licznik-uklad chlodzacy