Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja Monitoringu IP - Neostrada

15 Jun 2009 22:56 5277 2
  • Level 9  
    Witam,

Mam poważny problem z konfiguracją monitoringu ip. Kamery podłączyłem do rejestratora, wszystko działa.

Pytanie mam takie: Jak puścić obraz z kamer w internet ?

Mam konta na DynDNS. Posiadam taki rejestrator : Link
    Jest to rejestrator z web serverem.

Podłączyłem rejestrator do routera (linksys W200G) coś tam poprzestawiałem w zakladkach DynDNS w routerze i rejestratorze, i mogę za pomocą przeglądarki podglądać kamery ale tylko w sieci LAN. Jak to puścić w internet żeby każdy mógł podglądać ?

Napiszę jak skonfigurowałem rejestrator(rozpisze jego menu):
    1)USTAWIENIA IP
    a) ustawienia ( statyczny ip / dhcp ) - mam zaznaczone dhcp
    b) adres ip, maska sieci, brama, serwer dns - zostawiłem bez zmian
    c) port - 5555

2) DDNS
    a) Użyj ( wyłącz / domyślny / dyndns ) - mam zaznaczone dyndns
    b) domain name - xxxxx.dyndns.org
    c) użytkownik - xxxxxx
    d) hasło - xxxxxxxx

W routerze także jest zakładka DynDNS. Ustawiłem tam nazwe, hasło dla dyndns.com

I teraz jest problem. Czy sygnałz kamer da się wogóle puścić w internet ? Po LAN-ie mi działa, ale do internetu wpuścić nie mogę sygnału video.

W temacie nie używamy takich słów jak "problem", "pomocy". Poprawiłem. Kolega poprawi resztę postu.
    Gusioo.
  • Level 26  
    Każdy router, żeby umożliwić dostęp do zasobów sieci lokalnej z zewnątrz, wymaga operacji zwanej przekierowaniem portu (portów).
    To co musisz zrobić to :
    1. Wejść do ustawień sieciowych twojego rejestratora i upewnić się że adres IP (sieci lokalnej) ma przypisany statycznie (tj. po restarcie się nie zmieni). Spisujesz ten adres (np. 192.168.1.50) i wartość z pola "SERVICE PORT" (będzie to liczba max. 5-cyfrowa), jest to port na którym działa transmisja obrazu (wpisuje się go w programie klienta, do tego już chyba doszedłeś). Powiedzmy że ten port ma wartość 7000.

2. Wykonujemy przekierowanie portu w routerze (zakładam że jest to linksys WAG200G - taki model mi google znalazło). W zakładce Setup->Advanced routing pole NAT ma być ENABLED. Następnie wchodzisz w "Application and gaming"->"Single port forwarding" i wpisujesz : jako Application - dowolna nazwa, np. DVR, jako "External port" i "Internal port" wartość spisaną - numer portu 7000, jako "Protocol" - najlepiej jeśli jest opcja "BOTH" (obydwa), jeśli nie ma - no to "TCP", i jako "IP Address" - adres rejestratora w sieci lokalnej, czyli 192.168.1.50). Nie zapomnij zapisać ustawień. Możesz też zresetować router.

Potem próba i ew. modyfikacja ustawień, ale jak nic nie pomylisz, będzie działać od pierwszego razu.

Uwaga - DynDNS aktualizuje rekordy co kilka minut, licz się z faktem, że po resecie urządzenia twój adres symboliczny "xxxx.dyndns.org" może się stać dostępny dopiero za te kilka minut.
  • Level 9  
    Ok, wielkie dzięki jutro sprawdze czy będzie to działać i napiszę.