Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powerbass s-10 + Magnat rx22 ?

15 Cze 2009 23:09 3210 12
  • Poziom 18  
    Witam !
    Posiadam kwotę w granicach 700-800 zł. Chciałbym kupic za nią subwoofer i wzmacniacz. Muzyka, jaką słucham to electro, house, trance. Sprzęt ma byc zamontowany w renault megane coupe 97r. Z tego co czytałem wywnioskowałem, że zanim kupię subwoofer powinienem zainwestowac w nagłosnienie przodu, jednak na chwilę obecną budżet jakim dysponuję po prostu mi na to nie pozwala. W samochodzie znajdują się standardowe głośniki, a dodatkowo poprzedni właściciel zamontował 2 głośniki w półce, więc w sumie daje to radę, brakuje tylko basu :) Tak więc moje pytanie brzmi jaki subwoofer i wzmacniacz ( 2 kanałowy w mostku ) wybrac w tej cenie. Czy subwoofer ma miec wielkosc 25 czy 30 cm i jaką obudowę do niego wybrac.
    Dodam, że radio to alpine cde 9870.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
  • Poziom 10  
    Też myślę o podobnym zestawie, ale rozważam subwoofer lanzar max 10 pod wzmakiem magnata :)
  • Poziom 21  
    Myślę,że ten głośnik jest akurat do muzyki,jaką słuchasz. Kup oczywiście nowy i sam do niego zrób skrzynkę zamkniętą. Co do wzmacniacza, to na Twoim miejscu poszukałbym raczej lepszego używanego. Np. axton c408, hifonics ZXI 4000, te akurat są na allegro, albo jakiegoś innego, który ma pewną! moc przynajmniej 300 wat rms lub troszkę więcej,żeby tego powerbass'a s-10 porządnie zasilić ...i raczej pozbądź się głośników,tych w półce...pozdrawiam
  • Poziom 18  
    A który z tych 2 byłby twoim zdaniem lepszy ? Patrząc po cenie to ten hilfsonic, ale róznica w cenie między nimi jest dośc spora...
    A jak w końcu jest z tym zasilaniem, producent podaje dla tego głośnika moc wzmacniacza 150-275 rms a ty mówisz, że trzeba przynajmniej 300, im więcej tym lepiej ?
  • Poziom 21  
    Witaj. Może trochę źle to opisałem.Gdy głośnik potrzebuje powiedzmy 250 wat rms, to szkoda zasilić go wzmacniaczem,który ma też 250 wat rms. Po prostu ten wzmacniacz będzie grał na 'maxa', czyli wystąpią już w nim duże przesterowania dźwieku. Lepiej jest dać wzmacniacz powiedzmy 300 wat rms, i grać nim np. na 2/3 mocy. Wtedy wzmacniacz nie będzie wysilony,tnz nie będzie się grzał, i będzie grał bez przesterowań,i jeszcze będzie miał tzw. lepszą kontrolę nad zasilanym głośnikiem... to wszystko oczywiście moim skromnym zdaniem, ja tak mam, i jest ok.
  • Poziom 18  
    Ten sam sprzedawca sprzedaje także axtona c409 i jest on droższy od c408 o 30zł, jaka jest różnica między nimi ? który bardziej opłaca się wziąśc ?
  • Poziom 19  
    Głośnik PB S-10 za 300zl to REWELACJA jeśli oczekuje się miękkiego i szybkiego basu w granicy cenowej 300zł, wzmacniacz koniecznie lepszej jakości bo inaczej niema to sensu, Magnat RX22 jest za słaby do tego głośnika mocowo i jakościowo, ja swego czasu pędziłem S-10 wzmacniaczem HIFONICS Olympus XI, grało bardzo fajnie, przed sprzedażą głośnika zrobiłem odsłuch na RX44... w życiu już nie połączę PB z Magnatem RX XX, tego absolutnie nie polecam.
  • Poziom 18  
    Zdecyduje się na 90% na wzmacniacz AXTONA, tylko nie wiem czy c408 czy 409...Kupowac tego s-10 czy moze lepiej lanzara max 10 ? Głośnik rozumiem ma byc w skrzyni zamkniętej jak do muzyki, którą słucham ?
  • Poziom 21  
    Sanei,nie jestem jakimś ekspertem,ale proponuję Ci nie śpieszyć się.Poczytaj, jest wiele ciekawych postów na podobne tematy.Osobiście polecam Ci pb s10 zamiast lanzara max 10. Na essa jest za 329 zł z przesyłką,skrzynię Sam zrób. A co do wzmacniaczy to na allegro jest np.: 1.signat rom2- taki na przyszłość,jak postanowisz zmienić subwoofer na większej mocy. 2.rodek r2100a. 3.sony xm 1002xh- tylko nie bierz x-pold!... i właśnie nastąpiła konserwacja allegro,do 6-ej rano.Te wzmacniacze spoko zasilą Twojego np.pb s-10. Unikaj wzmacniaczy typu soling, peiying,voice kraft,i innych wynalazków.Pamiętaj,że trzeba wzmacniacz odpowiednio zasilić,a to kosztuje też parę złotych.I jeszcze raz mówię Ci nie śpiesz się z zakupami,żebyś za tydzień nie żałował... pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Najlepiej zrobić odsłuch PB i Lanzara i wybrać to co bardziej będzie Ci pasować ale ja polecam PB, sam również słucham muzyki hosue i głośnik kupiłem w ciemno, sugerowałem się postami z elektrody i się nie zawiodłem, jak na ten przedział cenowy PB-10 w skrzyni zamkniętej (21L) gra świetnie i te 250W w aucie robi wrażenie. Nie namawiam ale polecam :-)
  • Poziom 28  
    Bierz tego axtona, 408 i 409 mają prawdopodobnie tylko inną obudowę, ja bym bral tanszego :) i lepiej sie spieszyc bo duzo ludzi sie czai na niego :)
  • Poziom 18  
    Axton c409 kupiony :) Teraz tylko mam dylemat czy pb s-10 czy m-10, a może s-12 w closed ? Co radzicie ?
  • Poziom 21  
    Ciao. Ja mam pb s- 12, w closed, sam robiłem, z tym było dużo eksperymentów z wygłuszaniem jej.Dla mnie to szybki głośnik, a słucham kazdej muzyki