Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mój sprzęt car audio. Wasze opinie na jego temat.

Lysy810 16 Jun 2009 10:47 3354 10
    Lysy810
    Level 10  
    Witam. Jestem tu nowy i mam taką prośbę odnośnie mojego nagłośnienia audio w felicji. Chodzi mi o wasze opinie na jego temat. Czy może coś w nim zmienić, może dodać itp. Z góry dziękuję.
    A więc tak: Auto to skoda felicja '97, Radio Pioneer deh 7900 UB, Wzmacniacz 4 kanałowy JBL GTO 4060 zasilający przód (głośniki midbasowe 165 mm Hifonics Zeus ZXi 6.2C+ HERTZ DT 16+ zwrotnica Peiying FX-8A). Oraz zasilający zmostkowany subwoofer JBL CS 1204B. + 2 kanałowy wzmacniacz Blaupunkt Velocity Va 275 zasilający tył 6x9 (JBL GTO 938).
    Teraz okablowanie: Zasilanie + 5m dł. śr. 16mm rozdzielony na każdy ze wzmacniaczy dwoma kablami po 8mm. masa ze śruby od tylnej lampy kabel dł. 1m śr. 8mm. Cienki kabelek remote rozdzielony na 2 wzmaki. 3x sygnałówki: Belkin AU PureBlue, Digital Gold i jakieś z zestawu nie znam nazwy.Głośnikowe 4mm2.
    To chyba wszystko. Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie.
    slavwek.ie
    Level 34  
    Skoro wszystko tak pięknie opisałeś, to przypuszczam, że sprzęt już gra - a więc sam nam opisz, czy jesteś z niego zadowolony, czy coś jest nie tak.
    Po mojemu:
    - za mała średnica kabli zasilania (zwłaszcza masy)
    - Blaupunktem zasilił bym skrzynię
    - nie potrzebne tylne głośniki
    - zwrotnica przypadkowa
    all4you_9
    Level 19  
    A drzwi wytłumiłeś?
    wydym
    Level 16  
    Witam,ode mnie parę słów:
    Kable zasilające powinny być raczej tego samego przekroju chodzi mi o plus i minus...
    Do Wzmaka JBL-a podłączył bym skoro już są Głośniki 6/9 a do Blaupunkta tak jak wyżej suba...(miałem ten wzmacniacz i do suba był za słaby)
    Nie pasuje mi tu zwrotnica peiyinga...Nie lepiej było kupić jakiś kompletny zestaw odseparowany???
    Dt 16 jak dla mnie są za ostre i uszy bolą od nich..
    Pozdrwiam
    Lysy810
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedzi. Zmienię kabel plusowy na grubszy. Drzwi przednie wytłumione matami bitumicznymi poli. Zwrotnic niestety chyba nie kupię lepszych- tzn jakiś firmowych bo nie sprzedają ich osobno, chyba że się mylę to mnie poprawcie. Jaki system przedni polecacie? Czy ten wzmacniacz blaupunkta da radę subowi?
    Jeszcze raz dzięki
    VVisnia
    Level 23  
    Wzmak Blaupunkt będzie do tego suba lepszy niż ten JBL, ma więcej mocy.

Jajca bezwarunkowo sprzedaj, zwłaszcza jak masz suba w bagażniku. Jak byś suba nie miał to można by usprawiedliwiać że basu poszukujesz, ale z subem to już tylko zakłócenia produkuje. Sprzedaj więc jajca i kasę dołożysz do dobrego przedniego, który zasilisz sobie tym jblem. Będziesz zaskoczony zmianą na +.
    darens
    Level 22  
    "masa ze śruby od tylnej lampy" .........ehhhh....,dt16 są rzeczywiście "ostre" ale mi się podobają kwestia ustawienia częstotliwości na EQ natomiast co do 69 z tyłu zupełnie się zgadzam są niepotrzebne!!.Dobra muzyka w aucie to dobry system z przodu i basik z tyłu w przypadku tego auta tylko w skrzyni zamkniętej...i pomyśl o tej masie.Pozdrawiam.
    pita1988
    Level 28  
    rafaello1717 wrote:
    tak sie dołączę do tematu...czemu to tego auta tylko skrzynia zamknięta?
    też mam tą skode i narazie mam zamkniętą skrzynie ale mam w zamiarze zrobić skrzynie z portem szczelinowym...

Najpierw poczytaj troche na temat skrzyn
    Do czego jaka skrzynie sie stosuje
    Lysy810
    Level 10  
    Witam. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
    Na pewno skorzystam z rady i zmienię minus na grubszy. Ktoś westchnął co do podłączenia masy do tylnej lampy? Mam na tej śrubce ( fakt jest nie duża) łącznik masy sinuslive taki z allegro. Może gdzie indziej ją podłączyć?
    Mam dostęp do różnych nowych samochodów między innymi do BMW i tam kable zasilające system audio są ładnie podłączone, ale wiadomo to są nowiutkie auta a ja mam samochód z '97 r. Może ktoś ma jakiś pomysł gdzie tą masę podłączyć? Dodam jeszcze że próbowałem do śruby mocującej pasy tylne, ale tam miałem piski w głośnikach od pompy paliwa.
    darens
    Level 22  
    Odsuń wykładzinę w bagażniku z lewej lub prawej strony i wkręć oczko masy w blachę(byle nie w błotnik,kielich,podłogę w takie miejsce zeby wkręt nie uszkodził ci auta ) blachowkrętem z końcówką wiercącą.
    Lysy810
    Level 10  
    A więc jaką zwrotnicę?