Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój sprzęt car audio. Wasze opinie na jego temat.

Lysy810 16 Cze 2009 10:47 3207 10
  • #1 16 Cze 2009 10:47
    Lysy810
    Poziom 9  

Witam. Jestem tu nowy i mam taką prośbę odnośnie mojego nagłośnienia audio w felicji. Chodzi mi o wasze opinie na jego temat. Czy może coś w nim zmienić, może dodać itp. Z góry dziękuję.
    A więc tak: Auto to skoda felicja '97, Radio Pioneer deh 7900 UB, Wzmacniacz 4 kanałowy JBL GTO 4060 zasilający przód (głośniki midbasowe 165 mm Hifonics Zeus ZXi 6.2C+ HERTZ DT 16+ zwrotnica Peiying FX-8A). Oraz zasilający zmostkowany subwoofer JBL CS 1204B. + 2 kanałowy wzmacniacz Blaupunkt Velocity Va 275 zasilający tył 6x9 (JBL GTO 938).
    Teraz okablowanie: Zasilanie + 5m dł. śr. 16mm rozdzielony na każdy ze wzmacniaczy dwoma kablami po 8mm. masa ze śruby od tylnej lampy kabel dł. 1m śr. 8mm. Cienki kabelek remote rozdzielony na 2 wzmaki. 3x sygnałówki: Belkin AU PureBlue, Digital Gold i jakieś z zestawu nie znam nazwy.Głośnikowe 4mm2.
    To chyba wszystko. Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie.

0 10
  • #2 16 Cze 2009 14:29
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Skoro wszystko tak pięknie opisałeś, to przypuszczam, że sprzęt już gra - a więc sam nam opisz, czy jesteś z niego zadowolony, czy coś jest nie tak.
    Po mojemu:
    - za mała średnica kabli zasilania (zwłaszcza masy)
    - Blaupunktem zasilił bym skrzynię
    - nie potrzebne tylne głośniki
    - zwrotnica przypadkowa

0
  • #3 16 Cze 2009 14:46
    all4you_9
    Poziom 19  

A drzwi wytłumiłeś?

0
  • #4 16 Cze 2009 15:07
    wydym
    Poziom 15  

Witam,ode mnie parę słów:
    Kable zasilające powinny być raczej tego samego przekroju chodzi mi o plus i minus...
    Do Wzmaka JBL-a podłączył bym skoro już są Głośniki 6/9 a do Blaupunkta tak jak wyżej suba...(miałem ten wzmacniacz i do suba był za słaby)
    Nie pasuje mi tu zwrotnica peiyinga...Nie lepiej było kupić jakiś kompletny zestaw odseparowany???
    Dt 16 jak dla mnie są za ostre i uszy bolą od nich..
    Pozdrwiam

0
  • #5 16 Cze 2009 20:26
    Lysy810
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedzi. Zmienię kabel plusowy na grubszy. Drzwi przednie wytłumione matami bitumicznymi poli. Zwrotnic niestety chyba nie kupię lepszych- tzn jakiś firmowych bo nie sprzedają ich osobno, chyba że się mylę to mnie poprawcie. Jaki system przedni polecacie? Czy ten wzmacniacz blaupunkta da radę subowi?
    Jeszcze raz dzięki

0
  • #6 16 Cze 2009 21:12
    VVisnia
    Poziom 23  

Wzmak Blaupunkt będzie do tego suba lepszy niż ten JBL, ma więcej mocy.

Jajca bezwarunkowo sprzedaj, zwłaszcza jak masz suba w bagażniku. Jak byś suba nie miał to można by usprawiedliwiać że basu poszukujesz, ale z subem to już tylko zakłócenia produkuje. Sprzedaj więc jajca i kasę dołożysz do dobrego przedniego, który zasilisz sobie tym jblem. Będziesz zaskoczony zmianą na +.

0
  • #7 16 Cze 2009 21:55
    darens
    Poziom 21  

"masa ze śruby od tylnej lampy" .........ehhhh....,dt16 są rzeczywiście "ostre" ale mi się podobają kwestia ustawienia częstotliwości na EQ natomiast co do 69 z tyłu zupełnie się zgadzam są niepotrzebne!!.Dobra muzyka w aucie to dobry system z przodu i basik z tyłu w przypadku tego auta tylko w skrzyni zamkniętej...i pomyśl o tej masie.Pozdrawiam.

0
  • #8 17 Cze 2009 00:49
    pita1988
    Poziom 28  

rafaello1717 napisał:
    tak sie dołączę do tematu...czemu to tego auta tylko skrzynia zamknięta?
    też mam tą skode i narazie mam zamkniętą skrzynie ale mam w zamiarze zrobić skrzynie z portem szczelinowym...

Najpierw poczytaj troche na temat skrzyn
    Do czego jaka skrzynie sie stosuje

0
  • #9 17 Cze 2009 09:24
    Lysy810
    Poziom 9  

Witam. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
    Na pewno skorzystam z rady i zmienię minus na grubszy. Ktoś westchnął co do podłączenia masy do tylnej lampy? Mam na tej śrubce ( fakt jest nie duża) łącznik masy sinuslive taki z allegro. Może gdzie indziej ją podłączyć?
    Mam dostęp do różnych nowych samochodów między innymi do BMW i tam kable zasilające system audio są ładnie podłączone, ale wiadomo to są nowiutkie auta a ja mam samochód z '97 r. Może ktoś ma jakiś pomysł gdzie tą masę podłączyć? Dodam jeszcze że próbowałem do śruby mocującej pasy tylne, ale tam miałem piski w głośnikach od pompy paliwa.

0
  • #10 19 Cze 2009 23:29
    darens
    Poziom 21  

Odsuń wykładzinę w bagażniku z lewej lub prawej strony i wkręć oczko masy w blachę(byle nie w błotnik,kielich,podłogę w takie miejsce zeby wkręt nie uszkodził ci auta ) blachowkrętem z końcówką wiercącą.

0
  • #11 03 Lip 2009 10:24
    Lysy810
    Poziom 9  

A więc jaką zwrotnicę?

0