Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta instalacyjna xp na bootowalną

cassia80 16 Cze 2009 11:28 2269 7
  • #1 16 Cze 2009 11:28
    cassia80
    Poziom 10  

Witam!
    Źle nagrałam płytkę instalacyjną XP czy jest możliwe teraz dogranie jakiegoś pliku lub zmiana aby była bootowalna???

0 7
  • #2 16 Cze 2009 11:33
    Matuzalem

Poziom 43  

Tak albo ...nie.
    Zależy czy płyta została zamknięta po nagraniu (otwartą kwestią pozostaje to czy taka druga sesja spowoduje poporawny rozruch instalatora)..
    Inna sprawa, że od zawsze kopiowałem płyty bez potrzeby dodawania boot.ima i były one bootowalne.

0
  • #3 16 Cze 2009 11:43
    cassia80
    Poziom 10  

Płyta nie została zamknięta.
    Chętnie sprawdzę czy taki sposób zadziała :D
    Czyli dograć boot.ima? A do xp można gdzieś to znaleźć w necie?

0
  • #4 16 Cze 2009 13:34
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z tego co mi wiadomo oryginalna płytka z WindowsXP jest bootowalna.
    Dlaczego więc nie skorzysta koleżanka z oryginalnej płytki jaką posiadać powinna?

0
  • #5 16 Cze 2009 13:46
    451317
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 19 Cze 2009 20:12
    cassia80
    Poziom 10  

Moi Przyjaciele! Mam orginalną płytkę winows zakupioną wraz z komputerem, a ponieważ drogo mnie to kosztowało i wysiłku i pracy (nie będę wsponiać już o kasie), więc postanowiłam przegrać sobie orginała i używać póki co kopii. Nie znam się jeszcze na przegrywaniu płyt dlatego chciałam spytać kogoś mądrzejszego. Dziękuję za pomoc

0
  • #7 19 Cze 2009 20:33
    mat_ed
    Poziom 43  

cassia80 napisał:
    Moi Przyjaciele! Mam orginalną płytkę winows zakupioną wraz z komputerem, a ponieważ drogo mnie to kosztowało i wysiłku i pracy (nie będę wsponiać już o kasie), więc postanowiłam przegrać sobie orginała i używać póki co kopii. Nie znam się jeszcze na przegrywaniu płyt dlatego chciałam spytać kogoś mądrzejszego. Dziękuję za pomoc

Zatem, wykonaj obraz płyty w Nero, następnie nagraj ten obraz na płytę. W ten sposób będziesz miała płytę bootowalną. Nie ma co kombinować.

W menu "kopiuj i utwórz kopię" wybierasz kopiuj dysk, następnie jako napęd docelowy wybierasz: Image Recorder. Wskazujesz miejsce na dysku, gdzie ma zostać zapisany obraz płyty. Po skopiowaniu nagrywasz obraz, wybierając "nagraj obraz na dysk". To wszystko.

0
  • #8 22 Cze 2009 23:41
    lpm11
    Poziom 22  

koleżanka domyślam się skopiowała wszystkie pliki na drugą płytkę..
    Tylko polecenie "kopia płyty" zachowa bootowanie.

0