Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skrzynia alpine sbe - 1243BP - słaby efekt

Stany_89x 16 Jun 2009 12:16 4304 16
    Stany_89x
    Level 13  
    Witam przyszła do mnie skrzynia alpine sbe - 1243BP podłączyłem z kumplem do tego wzmaka

Blaupunkt BSX 240 i nie robiliśmy mostka i taki efekt skrzynia w środku gra ładnie bas dobry itd ale na zewnątrz w ogóle go nie słychać jak otworze klape to fajnie gra zamkme to jakby nic nie było w środku w bagażniku wrzucone.

Oczywiście kupie porządny piec bo ten to lipa chyba :)
    kable muszę nowe kupić bo te to jak zapałki
    hmm no ale dziwi mnie dlaczego taki efekt na zewnątrz slaby jest;//
    Da się jakoś temu zaradzić żeby było to dobrze na zewnątrz słychać?
    cursor
    Level 30  
    Po pierwsze to co to za samochód?
    Po drugie, spróbuj podłączyć głośnik do mostka wzmacniacza. Ten wzmacniacz nie ma nawet 100W na kanał, a to ledwo rozbuja ten sub
    Stany_89x
    Level 13  
    już mówię auto to opel vectra B sedan.
    właśnie nie wiedział jak się mostek robi bo jakoś tam kabelkami trzeba ale mniejsza o to chodzi mi głównie o efekt na zewnątrz którego brak
    Karolo MPower
    Level 30  
    Jak myslisz ze przy tych mocach nagłosnisz basem okolice poza autem to sie grubo mylisz. Zeby uzyskac taki efekt potrzeba przynajmniej 30 cm membrany i 800 rmsu w dobrej szczelinie badz bandpassie
    Poszukaj mocniejszego wzmaka albo zmien skrzynie bo w sedanie z akustyka jest dosc na bakier
    R A M Z E S
    Level 10  
    Gratulacje !!

Skrzynia ma 250mocy RMS ! a podłączasz ja do wzmaka który ma 2x120 ( i jeszcze nie wiem czy to jest moc RMS )

Do jakiego auta to chcesz wrzucić ?

Jeżeli chcesz to słyszeć na zewnątrz to mogłeś kupić jakiegoś piździnga wtedy chodziła by Ci nawet cała klapa i ludzie by uciekali !
    Stany_89x
    Level 13  
    Panowie ten wzmacniacz jesy pożyczony bo swojego jeszcze nie kupiłem dlatego mam tego.

Sobie chcę kupić albo carpower hpb 602 lub magant rx 22 chyba ze coś lepszego będzie w cenie do 350zł
    kumpel ma tubę jbl 250 rms i na zewnątrz ładnie słychać a tu nic
    cursor
    Level 30  
    A czym jeździ kolega? Golfem, kadettem?

W takim budżecie to wolałbym kupic używkę Axtona C402/c408, 350W RMS przy 4ohm i DF - 250. Ten carpower i magnat to szajs.
    vvoyteckk
    Level 14  
    Sorry, ze sie czepiam, ale zawsze myslalem, ze glosnik ma grac w aucie, a nie na zewnatrz... Skoro mowisz, ze w aucie jest bas dobry, to chyba o to chodzi prawda?

U mnie suba tez na zwnatrz prawie nie slychac i BARDZO mnie to cieszy! Nie kazdy ma ochote sluchac tego co ty...
    all4you_9
    Level 19  
    To jeździj z otwartym bagażnikiem.
    Stany_89x
    Level 13  
    Kolega ma audi a4 sedan.
    No w sumie ale fajnie jak inni Cię słyszą ;p

dobra panowie trzeba piec dobry wybrać jaki?

i kable 10mm czy 20mm brać dietz?

jego sprzet to skrzynia : jbl cs1204t i jakis marny piec jbl'a
    Stany_89x
    Level 13  
    HIFONICS ZXI 4000 znalazłem kasę na coś takiego brać? chyba najlepszy wybór
    cursor
    Level 30  
    Wzmacniacz ma raptem 200W przy 4ohm w mostku
    Stany_89x
    Level 13  
    Mówisz o tym moim blaupunkcie tak?

Byłem u kolegi podłaczyliśmy pod piec jbl trochę lepszy plecki masowało :) ale moc na wzmaku się skończyła :))) wiec trzeba lepszego

i mam do wyboru:

carpower hpb 602 lub 1502
    axton c409
    hifonix zxi 400
    magany rx 22
    User removed account
    User removed account  
    Stany_89x
    Level 13  
    Okey rozumiem każdy ma inne podejście
    Pomóżcie lepiej piec dobry dobrać do tego suba
    BlueSystem
    Level 28  
    czlowieku..., albo raczej diecko, kiedyś zrozumiesz o co chodzi w car audio ;) suba ma byc slychac w samochodzie, a nie na zewnątrz... Ale nie ma to jak "wiejscki tuning" i rzeczy z tym związane ;P wracając do tematu, żeby to jako tako zagrało polecam wzmak Axton'a albo c109 albo c408, 409 to bedzie to samo ;) są duzo duzo lepsze od innych ktore podałeś.
    sokolr
    Level 15  
    Jak Ci doradzałem tą skrzynkę to myślałem, że będzie Ci ona służyła do ładnego grania w sedanie. I swoje zadanie spełnia. gdybym wiedział, że tobie zależy na takim graniu to bym Ci poradził 2 x lanzar max12, albo max15 w br i do tego Peiyinga 1K76D.