Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

romet motorynka - czy wał z "jajka" będzie pasował

16 Cze 2009 13:51 4289 5
  • Poziom 10  
    witam mam problem bo w motorynce miałem wał który miał luzy i chciałem go wymienić i nie wiem czy będzie pasował wał od silnika takiego okrągłego mówią na to "jajko"? a i między łożyskami na wale idą jakieś podkładki?? bo w moim silniku były jakieś podkładki motorynka wcześniej nie chodziła bo ja dostałem ją w takim stanie iskra była wszystko było a nie chciała palić pomyślałem ze to wał a może przez te podkładki między łożyskami nie chciała palić? z góry dzięki
  • Poziom 15  
    to nie przez te podkładki niechce odpalić, jeśli wał ma luzy pionowe to może być przez to. wał będzie pasował od jajka do kwadraciaka jeśli ten kwadratowy nie jest 3 biegowy (50-t1).
  • Poziom 25  
    Nieprawda kolego, wał nie będzie pasował bo ma w innym miejscu rowek pod wpust czółenkowy ze względu na pochylenie cylindra w "kwadraciaku". Ciorek15, jeśli uważasz że silnik nie pracuje przez podkładki na wale to lepiej oddaj go w ręce kogoś kto się na tym zna bo sam go jedynie bardziej popsujesz
  • Poziom 15  
    cyborg39 napisał:
    Nieprawda kolego, wał nie będzie pasował bo ma w innym miejscu rowek pod wpust czółenkowy ze względu na pochylenie cylindra w "kwadraciaku". Ciorek15, jeśli uważasz że silnik nie pracuje przez podkładki na wale to lepiej oddaj go w ręce kogoś kto się na tym zna bo sam go jedynie bardziej popsujesz

No i jakim cudem? Składałem silniki z wałami od jajka w kwadraciaku i na odwrót i zawsze chodził, to jest tylko pochylenie ale droga jaką pokonuje tłok jest taka sama, różnica natomiast jest w mocowaniu aparatu zapłonowego, a nie w wale. Z całą pewnością będzie pasował.
  • Poziom 25  
    W takim razie musiales przerobic wlasnie pozycje iskrownika jezeli silnik ci pracował. Innych cudow nie ma bo iskra musi byc te 3 mm przed GMP a jak rowek bedzie w innym miejscu to bez przestawienia (i to znacznego) iskrownika iskra bedzie gdzies tam w innym miejscu
  • Poziom 17  
    witam b.serdecznie i chcialbym zwrocic uwage na jeden szczegol silnik obraca sie w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy .Dlaczego o tym pisze ,znajomy rozebral caly silnik bo mu niechcial palic ,ale on probowal ustawic zaplon krecac walem w lewo czyli w kierunku jazdy i tylko w tym byl caly problem .To tylko tak na marginesie ,zycze milego dnia