Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens - po włączeniu ciemność na ekranie

16 Cze 2009 14:13 2233 4
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie
    Mam taki problem z laptopem jakiś starszy fujitsu simens amilo..
    Chodzi o to że dostałem go dlatego, że ponoć padnięta jest matryca, ale wg mnie to chyba coś innego.
    Mianowicie po włączeniu nie ma obrazu - nie ma nic po prostu tylko słychać wentylator jak pracuje.
    Jak mu się wyjmie pamięć - to samo - żadnych pisków itp...
    Podejrzewam procesor, ale w sumie to może być też płyta - jak myślicie.
    Jak podłączam monitor to też to samo - nie ma obrazu - dioda power się świeci i słychać jak chodzi wentylator na procesorze....
    Co obstawiać ?
    Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź.
    P.S.
    Czy uszkodzona matryca może powodować takie zachowanie ??

Chciałem jeszcze dodać, że po kolei wyjmowałem wszystkie podzespoły aż do momentu gdy została płyta i procesor... i nic - nawet jak wyjąłem procesor to to samo - czyli wg. mnie chyba padła płyta ??
    Jak uważacie?

Popraw post.
    Uzupełnij tytuł wątku dopisując model laptopa!
    mat_ed
  • Poziom 35  
    mpendzik napisał:
    Chciałem jeszcze dodać, że po kolei wyjmowałem wszystkie podzespoły aż do momentu gdy została płyta i procesor... i nic - nawet jak wyjołem procesor to to samo - czyli wg. mnie chyba padła płyta ?? Jak uważacie?
    Chyba sobie żartujesz... uważasz, że po wyjęciu procesora, komputer powinien odpalić na samej płycie głównej?
    Zatem Cię uświadomię - nie wyeliminowałeś uszkodzenia procesora.
  • Poziom 10  
    No na pewno nie odpali, ale płyta chyba powinna ewentualnie wydać jakieś dźwięki...
    Pozdrawiam i dzięki za odp.
  • Poziom 14  
    USZKODZONA GRAFIKA - ZIMNE LUTY POD UKŁADEM GRAFICZNYM TYPU BGA, POZDRAWIAM GORĄCO

być może uszkodzony inwerter lub świetlówka w( poświeć latarką w matrycę i zobacz czy coś widać), jeśli nie, to może być któryś z pinów komunikacyjnych scalaczka I2C z matrycy do płyty głównej, POZDRAWIAM GORĄCO
  • Poziom 10  
    Dzięki wielkie za odpowiedź...
    posprawdzam matrycę bo ta grafika wydaje się być w porządku.