Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Algorytm cpecjal code

17 Maj 2004 19:52 2318 25
  • Poziom 12  
    Witam.
    Nie wie ktoś jaki jest algorytm do obliczania "cpecjal code" w MOTOROLI?
  • Poziom 20  
    Chciałbym wiedziec.....

Pozdro...
  • Poziom 12  
    Znalazłem coś takiego buszując po internecie:
    > (IMEI/64+IMEI^(1/2)+IMEI/MSN)/(pierwsze 5 liczb z IMEI + pierwsze 5 liczb z MSN)=NUMER
    > Wpisać pierwsze 8 liczb z NUMER jak zapyta o SPECJAL CODE

Załaczam link
    http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=138025

Tylko nie wiem jak przerobić MSN na liczby, bo występują tam pomiędzy liczbami litery, a ja nie mówić angielski i nie wiedzieć jak.
    Pzdr.
  • Poziom 11  
    Niestety, na tamtej stonce nie jest to opisane (są podane tłumaczenia poszczególnych pozycji numeru MSN, lecz nie jest powiedziane w jaki sposób należy je przeliczyć na liczbę niezbędną do wzoru) :-(
  • Poziom 27  
    jesli ktorys z was opracuje ten kod bedzie bardzo bogaty ;d ale niestety lepiej czas spozytkowac na bardziej tworcze dzialalnie niz ...
  • Poziom 15  
    Coś tutaj lipą pachnie.
    Jestem w stanie do kilku modeli Motek wpisać sobie dowolny kod specjalny :)

Telefonik po podaniu tego kodu zdejmie smoczka.
    Więc liczenie kodu z IMEIa i inszych numerków ma się nijak do praktyki :)
  • Poziom 27  
    chyba tylko wtedy jak masz ten model podlaczony pod emmiboxa i zrobiles nim smoka wtedy przyjmie dowolny.a jesli nie to podaj te kilka modeli motoroli lub ten dowolny sposob?
  • Poziom 17  
    witam
    kaczor GSM powiedział za ma uniwersalny specjal code do niektórych motek niech powie jakie to modele :)
    cos tu kłamstwem smierdzi :):):)
    albo ja sie myle :) lub to jakis "gieniusz"
    pozdr.
  • Poziom 27  
    Nie on napisal ze dowolny

KaczorGSM napisał:

Jestem w stanie do kilku modeli Motek wpisać sobie dowolny kod specjalny :)
  • Poziom 17  
    Tak faktycznie :)
    A moze on jest jakis "hekier"
    pozdr.
  • GSM Product Supporter
    A może poprostu ma szczęście i udało mu sie zgadnąć kilka razy sam kod ;) jeżeli tak to niech napisze jakie numery będą w sobote w totolotku ;) Ale jak wiadomo każdy algorytm ma swoją słaba strone w większości gier uniwersalny CD-KEY 1234567890123, do starszego windowsa i jego programów użytkowych (excel itp.) też jest uniwersalny CD-KEY, bo z tego co czytalem każdy algorytm ma swoją wade ale w komórkach raczej wątpie aby coś takiego było.
  • Poziom 15  
    OK.
    Do motek: T190, 191, C200, E365, E370, Wszystkich starych (nie P2K) można wpisać kod specjalny bez zdejmowania smoczka.

W E365 i E370 jest on zapisany w EEPROMie jawnie (ASCI).
    W190, 191 jest w EEPROMie ale leciutko zakodowany :)
    W starych motkach w zależności od modelu (binarnie lub kodowany).

Jeśli masz soft, który czyta/zapisuje EEPROM to możesz go sobie zmienić.
    Wtenczas te kody z strony KMotoroli można sobie wsadzić w d....

Jeśli ktoś używa mojego softu do 19x, C20x, E365 to w przypadku 19x i C20x kod specjalny zawsze ustawiam na 00000000 (8 zer).

W E365 zczytaj NCK, potem zczytaj EEPROM, znajdź ten kod w EEPROMie, zmień na dowolny inny, wgraj EEPROM do telefonu i możesz sobie zdjąć smoczka kodem :)

Sofcik wygląda tak http://www.multi-com.pl/index.php/pl_PL,details,id_pr,900.html
  • GSM Product Supporter
    To że w tych jest bez problemu z koedm specjalnym to wiem (co zresztą widać po szybkości pojawiania sie programów na te telefony) w końcu to "Acer motorola" ale napewno nie wyciągniesz takich rzeczy ze starszych V'ek oraz telefonów p2k.
  • Poziom 15  
    Ależ oczywiście, że się da :)
    Do starych V do odczytania użyj softu Andromedy np. lub oryginalnego softu dosowego motoroli. Czytasz odpowiedni field, modyfikujesz i wgrywasz do telefonu.
    Do V z wysokimi wersjami też roemi miesza w telefonie potem z klawiatury klepiesz 00000000.
    Według Ciebie to nie jest zmiana kodu specjalnego ?
    No chyba, że wszystkie mają taki kod fabrycznie ustawiony :)
    Tylko czemu przed zabawą MotoKeyem lub Pemasterem taki kod nie pasuje ?

Co do P2k to jeśli masz jakieś pojęcie o programowaniu to przyjżyj się na jakiej zasadzie działają wszystkie Klipy :)
    Np. Motoewolution do T72xx wpisuje pierwsze kod 12345678 a potem "automatycznie go wklepuje"

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam

Czy do motorolek w wersji vxxx mamy dostep do darmowych prog. do odczytu EPROMu?
    Walcze ze specjal kodem od dluzszego czasu w swej v500 ale mi nie wychodzi :(...
    "Zfleszowalem"(najnowszym dostepnym-za darmo-flashem) ja do v600 i co zaobserwowałem?(pewnie nic nowego)..."FLEX ERROR: PHONE SUBSIDY LOCKED" -taki oto komunikat pojawia sie gdy wlaczam tel z karta z sieci w ktorej zakupilem telefon(wpisywalem rozne kody spec. wiec sie zablokowal...ale to nic mozna sobie z tym poradzic). Sugeruje, ze majac odpowiedni plik "flexa"(np. z FTPa motorola.com-jak ktos ma dostep) TAKŻE mozemy pozbyc sie KODU SPECJALNEGO...
    Ale pewnie sa inne metody...
    Moze Mr. KACZOR cos nam powie ;)
  • Poziom 10  
    Witam

Pisałem juz odpowiedz, ale "komus" sie nie podobala wiec zostala usunieta...

Najnowsza wersja MSS poprawnie zczytuje eprom z mototoli...problem tkwi w tym czy i jak znalesc SPECIAL CODE w tym gaszczy znakow...

pozdrawiam!!
  • Poziom 23  
    @kaczorgsm
    jestes WIELKI.
    podziwiam twoj zapal do gsm.
    jak rowniez to co robisz(piszesz) dla tej branzy.
    ja sam siedzialem w tym od poczatku, tzn jak rowniez ty zaczynales, w tej chwili byle cwaniak posciaa progsy z netu i uwaza sie za unlockera.
    (wojna miedzy tworcami softu np. ufs2) w tej chwili uciekam z tego interesu bo nie wroze mu dobrze, a sam przezucilem sie na drukarki ksera i ich tuning. liczniki i te sprawy. tyle ze znowu za pozno troche w to wchodze.
  • GSM Product Supporter
    Dokładnie jak napisał TxT, wojna niestety rozpoczęła sie na dobre wystarczy np. spojrzeć na przykład zulea & the_laser. Gdzie jeden robi porządny soft na którym chce zarobić i dać zarobić innym a drugi crackuje go w bardzo szybkim tępie i daje za free. Tak samo jest z każdym programem, niestety zbyt szybko wszystko zaczyna być crackowane a z programów zostają wyciągane najważniejsze procedurki i powstają nowe softy za free do których Ci co je wydają mają takie prawa jak ja do pirackiego windowsa.

Za free wyszedł już nawet flex do C350/450 robiący prosty unlock i powoli narzędzia do simlocków stają sie darmowe, proste i opisane krok po kroku że każy małolat z kabelkami i dostępem do internetu może ściągać simlocki z większości telefonów jakie są.

A co do oryginalnych softów to jedyne dla czego warto go teraz kupować zamiast czekać na coś za darmo lub crackniętą wersje to jedynie support.

Sam dobrze wspominam jak sie kiedyś kupowało dongle do kalkulatorka albo terminatora za 600zł aby ściągać z telefonów które dopiero wchodziły na rynek i to sie wtedy i tak bardzo opłacało mimo wysokich cen tych urządzeń każdy je brał.

• Poziom 29  
    taaaa
    a teraz co piec krokow simlock z nokii i siemensa ale jak trzeba juz cos kupic to juz nie robia bo sie "nie da"
    mam stoisko na gieldzie na miedzianej a pare metrow obok jest klient co takze robi simlocki i jak ktos podchodzi z jakas T720 lub sagemem to gosciu scieme wciska ze telefon moze sie uwalic itd ....
    tyle ze procz darmowego kalkulatorka na laptopie nic nie ma ....
    :-)
  • Poziom 10  
    A ja i tak uważam, ze na takich rzeczach nie powinno sie zarabiac...(zreszta na wielu nie powinno)...
    I nie marudzcie ze kazdy moze sobie sciagac soft za darmo i sciagac simlock'i...to takze wymaga czasu, troche rozumu etc. a sprzet o jakim mowicie za 600pln etc. to nawet malpa kupi i obsluzy...heh
    OCZYWISCIE wazna jest tu postawa, macie racje ze koles z laptopikiem i jakims calc nie powinien sie uwazac za tego za kogo sie tam uwaza...
    skromosc przede wszystkim...

ALE NADAL UWAZAM ZE WSZYSTKO CO ROZWALA CALY TEN SYSTEM(i w tym sciaganie pierniczonych:) locki na glupie komorki zakladane przez "zlodzieji" operatorow sieci)
    P O W I N N O B Y Ć O G Ó L N O D O S T E P N E(i oczywiscie za free)

Moj przyklad...nie zaplace nigdy za zdjecie simlock'a :p
  • Poziom 15  
    Ale dlaczego uważasz, że powinno być za free ?
    To raczej nie jest najlepszy pomysł :D

OK. Każdy ma prawo do swojego zdania / mażeń.
    Jeśli chcesz je urzeczywistnić to po prostu zacznij pisać softy etc. i daj je ludkom za free :)

W/g mnie ktoś kto:
    nauczył się programować / disassemlować,
    poświęcił duuuużo czasu na rozpracowanie jakiegoś urządzenia,
    poskładał to to kupy i napisał soft

sam ma prawo zadecydować o tym, czy da to free czy nie komuś kto w czasie gdy on siedział na softem bawilł się na dyskotekach czy zabawiał z panienkami.

HOWK
  • Poziom 15  
    TxT napisał:
    @kaczorgsm
    w tej chwili uciekam z tego interesu bo nie wroze mu dobrze, a sam przezucilem się na drukarki ksera i ich tuning. liczniki i te sprawy. tyle ze znowu za pozno troche w to wchodze.

Eeee tam - branża ma się znakicie :)
    Ja dzisiaj wróciłem z Vilna gdzie robiłem "kilka" szt. po 40 EURO od sztuki :)

A to, że się idioci biją to normalne - duża konkurencja i jeszcze więcej "pod....laczy".
    Sam się kiedyś gryzłem z niektórymi ale mi przeszło (czasami coś im tam odwalę, żeby nie byli zbyt pewni siebie).
    np. WC-PICKER :) (niektórzy wiedzą z kim zadarłem)

Ale staram się "być grzeczny" :P

A wogóle to mnie tu nie ma :)
  • Poziom 23  
    co tys robil po 40 euro? przeciez tam dolary obowiazuja :D
    a pozatym kto inny tam rzadzi (megakloner).
  • GSM Product Supporter
    KaczorGSM : w sumie masz racje :) czasami są małe przestoje ale ogólenie jest dobrze, a z tym programowaniem to sam ostatnio zmniejszając czas na rozrywke i chodząc spać o 3 nad ranem ;) wracam do programowania itp. teraz z uwzględnieniem telefonów :) może i nic wielkiego z tego nie będzie, bo w tych czasach trzeba wpakować w to dużą kase aby troche zarobić, ale zawsze to napisanie prostego unlockera do C35 jest dla mnie dużym sukcesem :)
  • Poziom 15  
    TxT napisał:
    co tys robil po 40 euro? przeciez tam dolary obowiazuja :D
    a pozatym kto inny tam rzadzi (megakloner).

Hehe
    Robiłem w temacie GSM i to dokładnie 100 metrów od Anatola :)
    Bardzo się ćpunek zdziwił jak mnie zobaczył i dowiedział, że telefoniki robiłem :)
    Myślałem, że się zaryczy :P
  • Poziom 11  
    jidam0: wiesz co:) mamy takie same poglądy:P Więc jak jesteś w stanie to daj mi coś czym mógłbym zdjąć smoka z E365:)

PozdrO