Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita 6271 DWAETC + osprzęt z 116 częściami.Warto Kupić ?

punto94 16 Cze 2009 21:44 14507 2
  • #1 16 Cze 2009 21:44
    punto94
    Poziom 9  

Witam.

Planuję zakup wiertarko-wkrętarki Makita 6271DWAETC za 628zł wraz z osprzętem 116 częściowym.

Prędkość obrotowa 1 Bieg 0-400 min-1
    na biegu jałowym 2 Bieg 0-1.300 min-1
    Zdolność wiercenia w stali 10 mm
    zdolność wiercenia w drewnie 25mm
    Maksymalny moment dokręcania 28Nm
    Napięcie akumulatora 12V
    Ciężar 1,5kg
    Tylko,że dwie rzeczy mi nie odpowiadają i potrzebuje waszej opini lub rady.

1.Jest to wkrętarka akumulatorowa 12V z akumulatorami NI-CD 2,0Ah
    Czy nie lepiej poszukać innego towaru z bateriami litowo-jonowym ?
    Ma to jakieś znaczenie przy żywotności i przy ładowaniu ?
    2.Czy to dobry wybór,kupno tej makity ?

Bardzo proszę o konkretne wypowiedzi ludzi co się naprawdę znają na rzeczy.
    Dziękuję i pozdrawiam

Makita 6271 DWAETC + osprzęt z 116 częściami.Warto Kupić ?

0 2
  • #2 02 Lip 2009 15:45
    keszan
    Poziom 20  

Do majsterkowania-pierwsza liga.:|

0
  • #3 31 Gru 2009 10:04
    Vlody
    Poziom 10  

Hmm, wczoraj miałem okazje pracować nówka sztuką taką wkretareczką. Cóż zgadzam sie w 100% z przedmówcą, sprzecik jest fajny, dużo do niego tego wszystkiego dodają i nawet wiertło czy bit wykonany w miare mozliwie jak na pierwszy rzut oka czyli troche posłuży. Sama wkretarka niestety jest słabiutka. Więc do jakichs codziennych kilkagodzinnych prac tego sprzetu nie polecam bo raczej wysiadze po miesiacu na byle wkrecaniu wkętow. Ale do domu zeby cos przykrecić od czasu do czasu lub wywiercic to "pierwsza liga". A no i jeszcze pochwale na koniec iż w tym zestawie jest koncowka ktora pozwala na zmiane bita na np. wiertło nie luzując zacisku to dla mnie jest rewelacja ponieważ makity z reguły mają słaby mechanizm zasickowy ktory bez przerwy sie luzuje i wiertło czy bit wypada, w tym modelu jest taki raczej bardziej ludzki zacisk i nie trzeba w koło zdzierac skore na dłoniach zeby zacisnąć owe wiertło.

Jesli chodzi o akumulatorki to ten model ma słabe, starczaja na duzo krocej niż naprzykład w modelach 14.4v, ciezko mi ocenić ile trzymała w tej wkretarce bateria, przy takim ciagłym wkrecaniu i wykrecaniu wkretow z GK to mysle ze max godzine wytrzyma, naładuje go w jakies 20 minut moze. Co do Akumulatorow makity to dla mnie sa swietne, a codzien robie taka mocniejsza wkretarką 14.4v ma 2 akumulatorki i latarke w zestawie, to kurcze powiem ze nie idzie zaorać 2 akumulatorki na raz, zawsze jak jeden ci siadzie wkladasz 2gi poprzedni do ładowarki i nie ma takiej opcji zeby padl ci akumulator zanim ten 2gi sie naładuje. Akumulatorki makity ładuja sie bardzo szybko a najlepsze to ze trzymaja dość długo przy tym ze wkretarka naprzykład bardzo ciezko pracuje. Polecam.

Własnie zastanawiam sie czy sobie do domu nie kupić czegos takiego;) Ewentualnie jak padnie wkretarka to mozna włożyc mocniejszy model, pudełko z szufladkami jest jak dla mnie rewelacja.

0