Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus A6000 - nie włącza się mrugają tylko diody

16 Cze 2009 23:21 5750 4
  • Poziom 12  
    Witam!

Nie wiem dlaczego, ale po podmiance ramu w laptopie Asus A6KM nie wstaje mi teraz w ogóle. Cały czas mrugaja diody po włączeniu 15 razy i wszystko gaśnie. Wyjąłem tylko kości ramu i chciałem podmienić no i teraz w żaden sposób nie da sie go odpalić. Próbowałem już wszystkich kombinacji, teraz będę go rozbierał aby dostać się do bateryjki aby bios zresetować może to coś pomoże. Czy ktoś już miał taki przypadek ? Ma ktoś może informację na temat sygnalizacji usterek w laptopach.

Pozdrawiam Piotrek
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Z Asusem miałem problem taki. Po wyjęciu dziewiczych pamięci i włożeniu ich ponownie wywalało niebieski ekran. Nic nie chciało działać. Okazało się, że przy wyjmowaniu odkleiły się banki pamięci bo były słabo przylutowane i mruganie kontrolek sygnalizowało błąd pamięci ram. Po przelutowaniu złączy komp wstał i działa.
  • Poziom 12  
    No to mnie zmartwiłeś... Zwykłą lutownica tego nie zrobię. Spróbuję sie dostać do baterii może to coś da jak nie to nie widzę innej przyczyny bo tylko przy pamięciach grzebałem.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    W ASUSACH A6000 najczęściej (99%) powstają zimne luty pod gniazdem procesora i w tych na Intelu i w tych AMD) - choć wydaje się to nieprawdopodobne, wiem że tak jest, jest to podstawka lutowana jak układ BGA, należy podlać topnikiem typu ALMIT lub HF Rework Jelly Flux (Tańszy) i przelutować ten układ na profesjonalnej stacji do napraw BGA, lub swoimi magicznymi zdolnościami coś z tym zrobić. POZDRAWIAM GORĄCO :)
  • Poziom 12  
    Koszt naprawy przerośnie koszta samego sprzętu, a niestety we własnym zakresie nie jestem w stanie tego zrobić.
    Pozostaje mi go sprzedać jako uszkodzony. Pozdrawiam i dziękuje za wskazówki.

Ps. Próbowałem przycisnąć chipset z każdej strony, ale niestety nic to nie dało więc podejrzewam że jest to inna usterka niż odklejone gniazdo procesora. Możliwe że gniazdo pamięci się naruszyło. tak czy siak dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam