Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomiar impedancji zwarcia gniazdka

januszgrom 16 Cze 2009 23:59 4105 4
  • #1 16 Cze 2009 23:59
    januszgrom
    Poziom 2  

WITAM wszystkich elektrykow
    Mam problem z pomiarem petli Zs w gniazdku poniewaz prawde mowiac nie wiem jak sie do tego zabrac
    mam miernik fluke 1651 i kiedy wykonuje pomiar l-n ,l-pe,
    pomiar jest okolo 1 ohm 1,03 , 0,99 , 1,36 roznie ale nie wiem czy jest to juz pomiar wyjsciowy
    ..tak wiem mam niewielka a nawet znikoma wiedze na ten temat ale prosze o pomoc poniewaz chce sie utrzymac na stanowisku
    coodzi o to ze musze poradzic sobie z tym problemem .pracuje w pomocy spolecznej w anglii i sa tam pokoje z okolo 2oma gniazdkami .
    niedlugo bedzie inspekcja a to czycha na mnie jak kat
    chodzi mi o krotki poradnik jak tego uzywac lub jak obliczac otrzymane wyniki, bo podejrzewam ze jest to wynik koncowy przy obecnie rozwinietej technice
    prosze Was o pomoc , amoze koledzy z anglii sa na forum
    ..wiem moze to byc smieszne dla Was ale powiem iz moja specjalnoscia bylo serwisowanie suwnic w polsce a nauka zostala daleko z tylu
    ja to poprostu musze zrobic ,,inaczej leze i kwicze
    moze ktos ma instrukcje jak wykonywac pomiar takim sprzetem ??
    tutaj na obczyznie ciezko o jakakolwiek instrukcje lub poradnik

bardzo dziekuje Janusz g

0 4
  • Megger
  • #2 17 Cze 2009 00:29
    Kolek
    Poziom 25  

http://assets.fluke.com/manuals/165x____umeng0100.pdf
    To jest instrukcja, jesteś w UK więc zakładam że ze zrozumieniem nie będziesz miał problemu. Zdarza mi się kalibrować, nie wiem jak to nazwać po polsku, legalizować takie urządzenia ? Nie robiłem nimi pomiarów w terenie, u klientów itp. ale z tego co wiem i na ile miałem z nimi do czynienia to pokazują gotowy wynik impedancji zwarciowej i już nic nie musisz przeliczać. Przynajmniej tak wychodziło jak robiłem im symulacje impedancji zwarciowej w laboratorium.

PS. Jeszcze jest Errata http://assets.fluke.com/manuals/165x____umeng0104.pdf , jak masz wersję 1651B to jest inna instrukcja, a wszystko na http://us.fluke.com

0
  • Megger
  • #3 19 Cze 2009 00:40
    januszgrom
    Poziom 2  

owszem zgadzam sie ze wszystkim tylko ze ja nie posiadam zadnej wiedzy o pomiarach
    tym bardziej nie wiem ,ktory z parametrow to ow"loop impedance "
    i co oznacza PEFCiK ORAZ ile lub jakie wartosci powinny byc aby bylo dobrze??
    niemniej jednak prosze o krotki kurs podstaw pomiarow
    obliczanie ,podstawy, wzory itd
    bardzo prosze

0
  • #5 19 Cze 2009 02:02
    Kolek
    Poziom 25  

januszgrom napisał:
    (...) nie wiem ,ktory z parametrow to ow"loop impedance "

Jak to nie wiesz jak pisałeś że Ci wychodzi około 1 ohma.
    januszgrom napisał:
    i co oznacza PEFCiK

Prąd zwarciowy, jest to wyliczenie z prawa ohma, na podstawie zmierzonego napięcia oraz impedancji.
    januszgrom napisał:
    ORAZ ile lub jakie wartosci powinny byc aby bylo dobrze??

Nie ma jakiś "widełek" wartości te są zależne od zastosowanych esek. Myślę że najlepszą stroną/forum żeby znaleźć trochę informacji będzie www.forumsep.pl
    Ale najlepiej jak byś zaglądnął do odpowiednich norm brytyjskich bo one mogą się różnić od reszty europy, ale co do tego to pewności nie mam.

0