Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter pod neostrade TP

nik156 17 Cze 2009 07:30 3671 26
  • #1 17 Cze 2009 07:30
    nik156
    Poziom 18  

Witam wiem ze było tych tematów mnóstwo,ale +1 szt nie zaszkodzi.

A wracając do tematu to mam zamiar kupić ruter ponieważ modem z Orange freedom mnie krótko i zwięźle to wkur....
    Rozłącza połączenie i inne problemy tego typu,a model to ZTE DSL 852

Dlatego chciał bym kupić ruter i zapomnieć o ponownym połączeniu do sieci :)

Ruter będzie podłączony do komputera jednego przez kartę sieciowa,
    owszem bez przewodowa tez by się przydała,ale nie koniecznie.

Myślałem nad Linksys WAG54G2 co możecie o nim powiedzieć.
    Czy może coś innego do domowego użytku.
    internet to Orange free dom 6MB/s

i jeszcze zapytam jaka jest różnica pomiędzy USB a LAN ?chodzi mi o dojscie do internetu przez karte czy USB jest lepiej.

• #2 17 Cze 2009 07:45
    al777
    Poziom 26  

Jeśli chodzi o routery ADSL do neostrady, to mam bardzo pozytywne doświadczenia z Asmaxami (Linksys jest uważany za trochę lepszy od nich, ale z doświadczenia tego nie wiem).
    Ostatnio podłączałem Neo 1MBps przez Pentagram Cerberus - chodzi to stabilnie (od 2 miesięcy i jeszcze nie dzwonili :D ), ale rewelacją bym go nie nazwał.
    Co do tego modemu USB co wymieniłeś, jest to najgorszy badziew jaki widziałem, jawnie napisali "made in China". Moim zdaniem gorsze nawet od Sagemów.
    Jeśli chodzi o routery z "wyjściem" USB - unikaj podłączania przez nie jeśli możesz, a gdyby przypadkiem komputer był z Windows 9x, to już zupełnie klapa - chwilę pochodzi i konieczny reset peceta. Ze dwa razy spróbowałem i teraz zawsze polecam zakup do komputera "prawdziwej" karty sieciowej na PCI (najlepiej z Realtekiem 8139 - z nimi nigdy nie miałem kłopotów).

• #3 17 Cze 2009 13:57
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

al777 napisał:
    Co do tego modemu USB co wymieniłeś, jest to najgorszy badziew jaki widziałem, jawnie napisali "made in China". Moim zdaniem gorsze nawet od Sagemów.

Sagemy fast 800 to akurat bardzo dobre modemy były.

• #4 17 Cze 2009 19:26
    nik156
    Poziom 18  

A mógł bym dostać odpowiedz czy warto kupić taki jak podało dodam ze cena to 200zł czy może jakiś inny do domowego użytku paluje na tym postawić mały serwer
    i ruter by chodził 24/7 :)

• #5 17 Cze 2009 23:22
    riger
    Poziom 24  

Wifi do tego tez potrzebujesz czy wystarczy podzial po kablu?

• #6 18 Cze 2009 00:43
    nik156
    Poziom 18  

Przydało by się ale nie jest konieczne :) komputer będzie przez kabel

a jeszcze zapytam WIFI to muszę mieć osobna kartę czy jak bo w tej dziedzinie się nie orgie tuje w ogóle

• #7 18 Cze 2009 23:12
    franus_
    Poziom 11  

przez usb tak jak masz do tej pory niema zadnego sensu, trzeba wgrywać sterowniki, połączyć sie z siecia po uruchomieniu komputera, żenada,
    Już dawno wyrzuciłem modem neostrady i kupiłem d-linka 2640b, poprostu bajka,
    Jedno urządzenie i spełnia wszystkie moje wymagania
    Jest na stałe wpiety pod zasilanie i mam spokuj z połanczaniem sie, poza tym ten model posiada wifi wiec i na lapku ma neta po całym podwórku i nie trzeba żadnych sterowników, wystarczy wpiąc do sieci podpiać pod LAN i wpisać ustawienia dla neostrady i bajka, POLECAM!

Popraw pisownię.
    marek216

• #8 19 Cze 2009 00:20
    lokiz
    Poziom 1  

A ja sie podpinam pod tema - gdyz po przeszukaniu forum napotkalem tylko kilka postow, ktore dotycza problemu - i nie do konca go rozwiazuja.
    Od dwoch dni jestem posiadaczem routera Speedport W 700V, ktorego dosstalem od kumpla z Niemiec. Mam neostrade. Wyczytalem ze w DE uzywaja Annex B, ze neostrada ma Annex A. Problem lezy w braku sygnalu w routerze. Nie potrafi sie zsynchronizowac. Skoro w gniazdku z neo mam typ zlacza RJ11, a w routerze mam RJ45 - czy jest mozliwe aby zaczac od spiecia ich specjalnie przerobionym kablem? W neo - sygnal "leci" po pinach 3, i 4. Nie mam pewnosci co do niemieckiego wtyku. Ktoredy tam plynie sygnal. jesli nei dostane odpowiedzi - to prawdopodobnie bede rozrzebywal gniazdko i dochodzil do tego metoda prob i bledow. Ale gdyby znalazl sie tu ktos, kto bedzei w stanie mi pomoc z podpieciem tego routera, a potem z ze zmiana firmware'u na Annex A - bede ogromnie wdzieczny.

• #9 19 Cze 2009 07:11
    al777
    Poziom 26  

O ile mi wiadomo, są to dwie różne (niezamienne) technologie : AnnexA - "analogowa" (na "zwykłe" linie telefoniczne) i AnnexB - "cyfrowa" (na linie ISDN). Wystarczyło zajrzeć np. na Wikipedię.
    I nic nie wykombinujesz kabelkami, podobnie jak nie pojedziesz dieslem na benzynie (a przynajmniej nie daleko :D ).

• #10 20 Cze 2009 07:27
    nik156
    Poziom 18  

A do uzyskam odpowiedz co do mojego pytania ? bo jak na razie to kto inny się pod mój temat wczepił...
    Jaki Ruter kupić do domowych użytków bez wydawania zbędnej kasy :)

• #12 21 Cze 2009 16:04
    kris90tofo
    Poziom 8  

Ja ostatnio zakupiłem router: TP-Link TD-W8901G i kartę Wi-Fi: TP-Link TL-WN422G .. i jak narazie jestem, z nich zadowolony. Router łatwo się konfiguruje i chodzi bez jakichkolwiek problemów jak na razie ;) A najważniejsze co, to to, że jest w bardzo dobrej cenie ;-)

Np.: http://www.ceneo.pl/1360414

• #13 21 Cze 2009 18:52
    riger
    Poziom 24  

Mam niestety ten sam router i posiadam mieszane odczucia z nim zwiazane :/ Czasami router sie nie wyrabia i karta sieciowa w PC nie potrafi pobrac adresu sieciowego (DHCP), nalezy wtedy na sztywno ustawic IP karty sieciowej i dopiero wtedy uzyska sie dostep do panelu administracyjnego router'a, gdzie nalezy zresetowac modem software'owo (hardware'owo nic nie daje) po czym dopiero jakby to ujac... odzyskuje pelna sprawnosc. Pozdrawiam

• #14 21 Cze 2009 19:43
    mdm150
    Poziom 26  

D-linka to ja raczej odradzam, bo sam się przejechałem na jednym z nich (częste zawieszanie się-brak połączenia z siecią, dwie awarie routera zakończone wymianą kart sieciowych. Przesiadłem się na edimax'a AR-7084A, chodzi dużej stabilniej od d-linka. Zrywy połączeń są sporadyczne w porównaniu do d-linka. W tej chwili do tego routera mam podpięte trzy kompy i ten nieszczęsny dekoder satelitarny od TPSA

• #15 23 Cze 2009 16:00
    franus_
    Poziom 11  

a ja polecam d-linka, ponieważ:
    1. jest sporo tańszy od np.linksysa
    2. wystarczający do domowego użytkowania
    3. znana marka

a co do zawieszeń to zdania są podzielone, ja mam już drugi model i nigdy nie było z nimi problemów,

• #16 24 Cze 2009 12:34
    Przemski1
    Poziom 15  

Mam komputer stacjonarny, laptopa no i neostrade. Chce ganiać po podwórku z laptopem i mieć internet.
    Co jest mi do tego potrzebne? domyślam się że router ale oprócz tego co w stacjonarnym komputerze i co w laptopie jakie urządzenia?
    No i na koniec konkretna nazwę polecanego routera bym prosił.

i o co chodzi z tym wifi?

• #17 25 Cze 2009 15:36
    Przemski1
    Poziom 15  

Ponawiam temat. Prosze mnie poinformowac.

• #18 25 Cze 2009 15:40
    Ficu
    Poziom 31  

WiFi - wikipedia. Sprawdź, czy twój laptop osiada kartę sieci bezprzewodowej (start > panel sterowania > połączenia sieciowe i tu powinno być połączenie sieci bezprzewodowej). Kupujesz TP-Link TD-W8901G, konfigurujesz go odpowiednio, a stacjonarny komputer łączysz skrętką (LAN) z routerem. Laptop łączy się bezprzewodowo.

• #19 25 Cze 2009 16:38
    Przemski1
    Poziom 15  

A jak to jest w przypadku vista bo nie moge znalesc w panelu sterowania połaczenia sieciowe?

• #20 25 Cze 2009 16:49
    hudy87
    Poziom 17  

Przejdź do "Panel Sterowania" >> "Centrum sieci i odnajdywania" i wybierz "Zarządzaj połączeniami sieciowymi"

• #21 25 Cze 2009 17:17
    Przemski1
    Poziom 15  

jak kliknalem w to zarzadzaj polaczeniami sieciowymi...

Ruter pod neostrade TP

Dodano po 2 [minuty]:

Ruter pod neostrade TP

• #22 25 Cze 2009 21:00
    Ficu
    Poziom 31  

Więc masz kartę WiFi w laptopie, teraz możesz kupić router.

• #23 25 Cze 2009 22:12
    Przemski1
    Poziom 15  

A w stacjonarnym powinienem miec karte sieciowa tak?? nie mam jeje napewno. Czy tymczasowa bede mógł jakoś to podłączyć znaczy router bez stacjonarnego kompa?

• #24 26 Cze 2009 02:06
    Darrieus
    Poziom 38  

Szczerze to kup byle co, a jak koniecznie chcesz zaszaleć to pentagrama, tylko nie wiem po co dla jednej osoby.

Dodano po 56 [sekundy]:

Przemski1 napisał:
    A w stacjonarnym powinienem miec karte sieciowa tak?? nie mam jeje napewno. Czy tymczasowa bede mógł jakoś to podłączyć znaczy router bez stacjonarnego kompa?

Sprawdzałeś tłumienie i szumy na linii ? U ciebie to chyba ALT+Z jak się nie mylę a 6Mb to nie przelewki, metry się liczą.
    Karta sieciowa 20zł, 3m kabla ethernet skrętki z 5zł.

• #25 26 Cze 2009 10:21
    Przemski1
    Poziom 15  

Jak sprawdzic tłumienia i szumy? mam viste i modem sagem fast 800

• #26 27 Cze 2009 12:45
    yaiba
    Poziom 21  

Tym modemem raczej tego nie sprawdzisz...

• #27 28 Cze 2009 20:21
    hudy87
    Poziom 17  

Tłumienie możesz sprawdzic wchodzac do ukrytego menu konfiguracyjnego modemu za pomoca Alt+D przy właczonym programie do obslugi modemu (zielona strzałka w tray'u)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME