Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana akumulatora bez odlaczania zasilania od autka

galandilias 17 Cze 2009 07:39 12102 14
  • #1 17 Cze 2009 07:39
    galandilias
    Poziom 9  

Witam,

Mam takie raczej ogolne pytanie - bardzo ciekawi mnie czy da sie wymienic akumulator bez odlaczania zasilania od samochodu - jak bym sobie to wyobrazal - lacze nowy akumulator do klem nie odpinajac starego za pomoca jakis przewodow, nastepnie odpinam klemy od starego i przepinam do nowego - teoretycznie powinno zagrac i nie powinno byc utraty napiecia ani na moment w aucie - zgadza sie czy bzdury pisze? zrobil tak ktos juz moze? :)

1 14
  • #2 17 Cze 2009 07:45
    Batee
    Poziom 18  

Witam. Będzie to połączenie równoległe więc się zgadza,ważne tylko żeby robić to na wyłączonym silniku!! No i akumulator o tym samym napięciu!!

2
  • #3 17 Cze 2009 07:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 17 Cze 2009 08:09
    cirrostrato
    Poziom 36  

Na Wolumenie sprzedawca wymieniając w autach akumulator standardowo podpina mały akumulator na klemy i dopiero działa dalej,spytałem,robi to zawsze aby nie było problemów.

1
  • #5 17 Cze 2009 08:25
    autoas
    Poziom 42  

To nie jest takie nie uzasadnione
    Robiłem ostatnio Peugeota 306 rok 98, pękł alternator, no to odpiąłem klemę bo musiałem, a że było to przed długim weakendem to auto stało do wczoraj kiedy wstawiłem nowy i podpiąłem akumulator to licznik pomigał potem wskaźniki od prędkościomierza i obrotomierza poszły na maksa, a na liczniku kilometrów jakieś 612tyś km..... no i kto winny????

3
  • #6 17 Cze 2009 08:37
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Ten kto cofał deskę wcześniej

0
  • #7 17 Cze 2009 11:37
    Jacek79
    spec od auto-elektro

A przeciez to proste, kablami podpiąć drugi aku na chwilę.

2
  • #8 17 Cze 2009 12:08
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Nie zawsze, bo trzeba pilnować aby były zamknięte drzwi ( lampka na suficie), czasami przy zdjęciu klemy zacznie świrowac alarm i wydoi moment prąd z bateryjki.
    Dlatego ja mam do tego celu 12V akumulatorek z akuwiertarki :lol:

2
  • #9 17 Cze 2009 12:35
    galandilias
    Poziom 9  

Czyli w przypadku takiego rozwiazania z podlaczeniem nowego aku jesli bedzie zgadzal sie prad zasilania to cala operacja powinna przejsc gladziutko tak?

@szefuncio - autko moje :) legalne - tylko chce uniknac problemow - nie jestem mechanikiem, a nie chcialbym sie bawic z ustawianiem Bog wie czego po utracie zasilania w aucie :) no i wymienic aku umiem - po co dawac przy takiej pierdolce autko do serwisu :)

1
  • #10 17 Cze 2009 22:40
    autoas
    Poziom 42  

Jacek79 napisał:
    Ten kto cofał deskę wcześniej

Tak tylko dodam, że auto w rodzinie znajomych, kupione od nowości w serwisie, więc tym bardziej byłem zaskoczony....ale to inna bajka
    W Q7 też nie ryzykowałem odłączenia akumulatora, ale w tym aucie są specjalne "słupki" w komorze silnikowej dla ułatwienia

0
  • #11 20 Cze 2009 21:12
    ladamaniac
    Poziom 37  

Jak zasilanie zapalniczki jest prosto z aku, a nie po zapłonie, to widziałem takie cuś, co z jednej strony jest wtyczką do zapalniczki, a z drugiej żabkami na zastępczy aku.

1
  • #12 20 Cze 2009 21:30
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam serdecznie. Mam i używam czegoś takiego. W firmie kierowcy często nie potrafią mi podać kodu do radia i stąd ten patent. Nazywa się to podtrzymanie pamięci. Pozdrawiam.

3
  • #13 21 Cze 2009 13:07
    Ugro
    Poziom 9  

A jakby odpalił silnik, i wtedy zmieniał akumulator, akumulatorowi, ani alternatorowi nic się nie powinno stać, nie wiem tylko co na to jakaś inna elektronika w samochodzie.

Moderowany przez robokop:

Jak się nie ma elementarnej wiedzy, to się bzdur nie pisze. Za następną taką "poradę" będzie blokada.

0
  • #14 21 Cze 2009 13:15
    ociz
    Moderator Samochody

Ugro napisał:
    A jakby odpalił silnik, i wtedy zmieniał akumulator, akumulatorowi, ani alternatorowi nic się nie powinno stać, nie wiem tylko co na to jakaś inna elektronika w samochodzie.

Może pora zamknąć ten temat? Bo inaczej moderatorzy ciągle będą tylko usuwać tak inteligentne wypowiedzi.

0
  • #15 21 Cze 2009 13:27
    Jacek79
    spec od auto-elektro

To pól forum musieli by uchlastać.

0