Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozaczep a zamykanie kluczem

17 Cze 2009 08:50 5714 8
  • Poziom 2  
    Witam!!!

Może to banalne pytanie. Mam domofon oraz podłaczony do niego elektrozaczep. Mam też wkładke z kluczem.

Ale to wszystko działa oddzilenie. Jak mam otworzyć bramke tylko kluczem aby tez elektrozaczep się otworzył nie przyciskajac włacznika przy domofonie. A jak wejść na posesje z zewnatrz?? Jak wkładke z kluczem połączyc z elektrozaczepem.

Dziekuje.
  • Poziom 24  
    Musisz zastosować zamek, który z klucza cofa również zapadkę klamki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    To chyba dalej nie rozumiem.

Przecież wkładka z kluczem w żaden sposób nie jest podłaczona do elektrozaczepu.

A elektrozaczep puści dopiero po włączeniu przycisku w domofonie w domu.
  • Poziom 14  
    elektrozaczep trzyma język zamka, który od zewnątrz można cofnąć kluczem - analogicznie jak naciśnięcie klamki od strony chronionej (chyba że twoja wkładka niema takiej możliwości).
  • Poziom 2  
    "elektrozaczep trzyma język zamka, który od zewnątrz można cofnąć kluczem - analogicznie jak naciśnięcie klamki od strony chronionej (chyba że twoja wkładka niema takiej możliwości)"

Ale u mnie elektrozaczep trzyma klamke, a nie zamek. Zamek jest niższej z wkładką.
  • Poziom 14  
    Widzę że nie możemy się dogadać: zamek (wpuszczony w skrzydło drzwi) ma zazwyczaj otwór na klamkę i poniżej otwór na wkładkę po włożeniu wkładki do zamka i obróceniu w str przeciwną do wskazówek zegara do oporu język "klamki" powinien się schować. Zamków masz całą masę i niektóre (niepatentowe) nie mają tej opcji. Jaśniej nie potrafię wyjaśnić...
  • Poziom 27  
    Idź do sklepu, poproś zamek z dźwignią, zamontuj i nie wnikaj w szczegóły.
  • Poziom 23  
    Wecek, zrób zdjęcie jak elektrozaczep trzyma klamkę, bo ja też nie bardzo rozumiem o co biega.