Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

outlook -> zjadło pocztę

przemek.tomala 17 Maj 2004 21:41 1793 10
  • #1 17 Maj 2004 21:41
    przemek.tomala
    Poziom 22  

dzisiaj, włanczam outlooka, i co?
    Nie mam mojej poczty całej, nie mam kopij zapasowaj (no mam sprzed 2 miesięcy), niby plik jest, ale jak chcę go skopiować, to piszę że wystąpił błąd. Zrobiłem scandiska, plik się zminiejszył (z około 25 mega do 19). Plik 19 mb mam, ale też nie widzi w nim poczty jak go skopiuję, czy da się chociaż część tej poczty odzyskać jakośkolwiek?

0 10
  • #2 17 Maj 2004 22:05
    cobra210
    Poziom 14  

Chciałem zapytać czy przez kopiowanie pliku rozumiesz jego importowanie do outlooka?
    Bo jak robisz to kopiowania?

0
  • #3 17 Maj 2004 22:33
    paweliw
    Spec od komputerów

Czy to jest Outlook czy Outlook Express?
    Jaką nazwę ma ten plik 19 Mb?

0
  • #4 18 Maj 2004 14:06
    przemek.tomala
    Poziom 22  

sorry, zapomniałem że są inne outlooki.
    Mam outlooka expresa 6
    plik 19 mb ma nazwę skrzynka odbiorcza.dbx
    Przez kopiowanie rozumiem, że wchodzę do windows, cośtam niepamiętam, identis, dzwine nazyw coś tam dalej, i tam są pliki pocztowei je kopiuję
    P.S. C:\KAKALAKA\Dane aplikacji\Identities\{465052A0-9214-11D8-B2B5-0002442C2910}\Microsoft\Outlook Express <to kakalaka, to windows>

0
  • #5 18 Maj 2004 17:36
    paweliw
    Spec od komputerów

Radziłbym zrobić kopię tego pliku i wrzucić do pustego katalogu.
    Następnie odpalić OE i zaimportować dane z tego pliku.
    Menu Plik->Importuj->Wiadomości...->Microsoft Outlook Express 6->Importuj pocztę z katalogu przechowywania w programie Outlook Expreess->Przeglądaj i wybrać plik *.dbx (najlepiej stąd gdzie wrzuciłeś kopię).
    Jak się nie uda jest jeszcze inna metoda, najpierw spróbuj tego.

0
  • #6 18 Maj 2004 18:31
    cobra210
    Poziom 14  

Zrób import tego pliku jak pisał paweliw a powinno pomóc. Napisz jakie rezultaty. 8)

0
  • #7 18 Maj 2004 19:14
    przemek.tomala
    Poziom 22  

Pisze że zaimportowało, ale nic się nie dodało do poczty

0
  • #8 19 Maj 2004 10:12
    paweliw
    Spec od komputerów

Wygląda na to, że plik "skrzynka odbiorcza.dbx" jest uszkodzony. Prawdopodobnie wykonanie scandiska jeszcze mu w tym "pomogło".
    Spróbuj podejrzeć plik (ja używam Total Commandera z odpowiednią wtyczką) i mogę swobodnie kopiować większość wiadomości z plików *.dbx do formatu *.eml.
    Wtyczkę możesz znaleźć na stronie Total Commandera: http://www.ghisler.com/. Jak będzie potrzeba to mogę ją dołączyć (teraz słaby transfer mi to uniemożliwia).

Możesz jeszcze spróbować podmienić aktualny plik "skrzynka odbiorcza.dbx" z tym zachowanym (19 Mb). Oczywiście trzeba zrobić kopię aktualnego pliku (gdzie jest przechowywany aktualny plik chyba wiesz, jak nie to sprawdź w Outlooku Narzędzia->Opcje...->Konserwacja->Folder magazynu ...).
    Jak się uda to wystarczy zaimportować pliki z zachowanego wcześniej pliku "orginalnego" "skrzynka odbiorcza.dbx".

0
  • #9 23 Wrz 2004 17:21
    przemek.tomala
    Poziom 22  

Cześć, tamtą pocztę, znalazłem sprzed 2 dni kopię, i olałem wtedy odzyskiwanie, ale teraz mam naprawdę ważną żecz na poczcie, i zapomniałem przy formacie plików spopiować, odzyskałem je rstudio, ale do outlooka nie wchodzą, a ten plugin do totalcommandera, nie odczytuje tych plików...
    Da się coś zaradzić??

0
  • #10 24 Wrz 2004 11:07
    paweliw
    Spec od komputerów

Co udało się odzyskać, czy są to dane w formacie dbx ?
    Jeżeli jest to "jakiśplik.dbx" to spróbuj "podpiąć" go do Outlooka poprzez zmianę folderu magazynu (Narzędzia->Opcje...->Konserwacja->Folder magazynu ...). Oczywiście wcześniej dobrze zrobić kopię magazynu bieżącego.
    A tak na przyszłość radzę zmienić folder magazynu na inny dysk (lub partycję) niż systemowy. Unikniesz podobnych problemów.

0
  • #11 24 Wrz 2004 16:12
    przemek.tomala
    Poziom 22  

nie zadziałało, ale znó na szczęście znalażłem kopię sprzed paru dni, na innym dysku....
    A już się wystarszyłem, bo miałem tam ważnego maila...

0