Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Jungheinrich MP1506F potrzebna dokumentacja

pilot611 17 Cze 2009 09:20 4395 9
  • #1 17 Cze 2009 09:20
    pilot611
    Poziom 13  

Witam. Trafił do mnie Wózek ze sterownikiem Jungheinrich MP1506F
    miga naprzemiennie kontrolka w kolorach czerwono zielonym brak reakcji na sterowanie. Potrzebuję dokumentację lub chociaż schemat.
    Serdecznie dziękuję za pomoc.

0 9
  • #2 25 Lip 2009 13:47
    macgyver4
    Poziom 16  

rozumiem ze sterowanie pracuje w wózku typu EJC prowadzonym dyszlem,zielona dioda na sterowniku MP1506 oznacza zasilanie natomiast migająca czerwona sygnalizuje błąd. Policz liczbę mrugnięc to będziesz wiedział nr błędu

0
  • #3 27 Lip 2009 09:00
    pilot611
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiewdź. W międzyczasie sterownik odesłałem do serwisu
    gdzie oszacowano koszt naprawy na 2000 PLN czekam na decyzję właściciela. W przypadku braku zgody będę oczekiwał dalszych wskazówek.

0
  • #4 27 Lip 2009 19:50
    macgyver4
    Poziom 16  

Z tym szacowaniem kosztów naprawy byłbym ostrożny z doświadczenia wiem że naprawiane przez rózne serwisy sterowniki do wózków jh mają wysoką awaryjność i często prowadza do dalszych uszkodzeń...poza tym takie zachowanie sterownika nie zawsze świadczy o jego uszkodzeniu często uszkodzeniu ulegają peryferia tj nastawnik jazdy lub krańcówki i styczniki ale o tym mówi właśnie nr błędu

0
  • #5 27 Lip 2009 22:59
    DarekBytom
    Poziom 17  

Witaj .
    Po pierwsze Jungheinrich nie produkuje sterowników tylko kupuje je od Philipsa ( bynajmniej modele z serii MP ).
    Te sterowniki jest naprawdę ciężko zamordować , ja bym zaczął od sprawdzenia silnika jazdy - często zostają zalane olejem z przekładni który wymieszany z pyłem z szczotek węglowych powoduje zwarcie w komutatorze i sterownik daje błąd stopnia końcowego mocy .
    Często również padają wiązki dyszla (wózki ELE zwłaszcza ) i nastawniki choć tu sterownik raczej nie podaje błędu - zmiana kierunku i prędkości odbywa się przez załączanie mikrostykow ( łatwo sprawdzić ww. Nastawnik)
    Mogły też paść styczniki jazdy choć w tym przypadku nie jezdził by w jedną stronę ( rzadko padają oby dwa ).
    No chyba że ktoś go uwalił ( pad softu albo CPU ) ale wtedy by nawet nie wstał i nic nie zaświecił .
    Przyjrzyj się dokładnie błyskom ledów na MP , lub nagraj nawet komórką , jak będę w pracy to podam Ci po kodzie czego szukać .

0
  • #6 30 Lip 2009 22:51
    pilot611
    Poziom 13  

Raz jeszcze dziękuję za podpowiedzi ! Lecz jak wcześniej pisałem nie mam tego sterownika teraz u siebie i nie mogę niczego sprawdzić.
    Zastanawia mnie tylko tak wysoka cena za usługę.
    Mam (jak mi się wydaje) spore doświadczenie w lokalizacji uszkodzeń układów elektronicznych i nie dopatyrzyłem się tam żadnych uszkodzonych elementów. Oczywiście poza procesorem który jednak trochę przynajmniej działa a ja nie jestem w stanie ocenić na ile jest sprawny.To samo dotyczy softu. Peryferia zostały sprawdzone.
    Czy ktoś z państwa wie jakie czynności mogą tak drogo kosztować?

0
  • #7 01 Sie 2009 16:08
    Bruum
    Poziom 23  

Cytat:

Jakie drogo? 10 do 40 a nawet 50 % ceny rynkowej sterownika. Normalnie. Żeby naprawiać takie rzeczy to trzeba najpierw się dość dużo uczyć, trzeba nad tym często długo posiedzieć bez gwarancji powodzenia. Wziąć odpowiedzialność za naprawę. Panowie Koledzy Elektronicy-trzeba się nauczyć cenić.

1
  • #8 05 Sie 2009 20:46
    macgyver4
    Poziom 16  

Bruum napisał:
    Cytat:

Jakie drogo? 10 do 40 a nawet 50 % ceny rynkowej sterownika. Normalnie. Żeby naprawiać takie rzeczy to trzeba najpierw się dość dużo uczyć, trzeba nad tym często długo posiedzieć bez gwarancji powodzenia. Wziąć odpowiedzialność za naprawę. Panowie Koledzy Elektronicy-trzeba się nauczyć cenić.

Potwierdzam to co kolega napisał,wiedza kosztuje jednak ten sterownik jest najprostszym z serii sterowników MP15xx w 99% przypadków spalony np tranzystor mocy nie jest przyczyną lecz skutkiem innych uszkodzeń

0
  • #9 10 Sie 2009 16:16
    marek_ka
    Poziom 26  

Kolega chyba szuka "fachowca" za flaszkę. Całe szczęście że ci specjaliści są na wymarciu.

0
  • #10 07 Lut 2016 09:24
    Lukass_etl
    Poziom 10  

witam mam problem z taki sterownikiem Mianowice wali mi bezpiecznik ten ster. odłączę wszystkie kostki i styczniki oprócz tej co daje sterownie po stacyjce potrzebuje schemat ew podpowiedz co szukać

Dodano po 7 [minuty]:

witam może ktoś da schemacik jak ominąć fabryczny sterownik bo mam taki wózek i wali mi bezpiecznik na sterowniku mp po odpięciu wszystkich kostek wiazka dyszla sprawna i styczników dalej jest to samo zostaje tylko kostka co załącza sterowniki ładowarka odłączona i dalej to samo wózek nie używany przez lata po podłączeniu na krótko do prostownika (bez aku) działał prawidłowo przez jakiś czas po czym zaczął walić bezpiecznik na sterowniku co to może być ew czego szukać lub szukam kogos kto wie jak ten sterownik naprawić

0