Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra 1.6 1992 nie zapala na benzynie

17 Cze 2009 13:00 2000 6
  • Poziom 11  
    Witam
    Auto (astra 1.6 monowtrysk) wjechało normalnie do garażu. Po świątecznym długim weekendzie nie zapaliło. Po długich próbach odpaliło na gazie i na gazie chodzi normalnie. Zwykle odpalało na benzynie i potem przełączało się na gaz po zwiększeniu obrotów.
    Chodzi na gazie - układ zapłonowy działa
    Zajrzałem pod maskę jest tam Stag 2L i przekaźnik odcinający wtryskiwacz.
    Przy kręceniu rozrusznikiem pompa paliwa pompuje (sprawdzałem zdejmując przewód i lejąc benzynę do plastikowej butelki). Wtryskiwacz nie podaje paliwa.
    Jak sprawdzić wtryskiwacz czy jest dobry? Na mierniku ma ok 1,6 Ohm
    Jak powinno wyglądać zasilanie wtryskiwacza? Czym to zasilanie najlepiej sprawdzić? Mam jakieś żarówki, diody i dzisiaj będę miał oscyloskop.
  • Tektronix
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zmostkuj styki w przekaźniku i zobacz czy będzie działać na PB.
  • Tektronix
  • Poziom 11  
    Styki przekaźnika odcinającego wtryskiwacz po załączeniu gazu już mostkowałem - brak poprawy.
    Czy wtryskiwacz jest zasilany z przekaźnika? Jeśli tak to gdzie go szukać?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wtryskiwaczem steruje ECU. Sterownik znajduje się przy nogach pasażera z prawej strony na słupku.
  • Poziom 11  
    Do ECU idzie jeden przewód - niebieski, drugi czarny nie wiadomo gdzie.
    Na drugim czarnym przy wyłączonej stacyjce jest masa a przy włączonej +12V. ECU zapina to do "-" i wtryskiwacz powinien cykać. U mnie nie cykał.
    Wykręciłem go i wyczyściłem, był oklejony jakąś białą parafiną ( chyba czas wymienić 16-letni filtr paliwa) oraz za siateczką miał jakiś piasek coś jakby pokruszona rdza. Delikatnie nim postukałem i pod napięciem na krótko do akumulatora zaczął cykać. Całość poskładałem i działa. Ciekawe jak długo.Chyba i tak czeka mnie wymiana tego wtryskiwacza ale już wiem co i jak. :D
  • Poziom 2  
    Panowie,w którym dokładnie miejscu znajduje się ten przekaźnik paliwa w astrze 1.6 i jak go wymontować?
  • Poziom 11  
    Może masz poprostu filtr paliwa zatkany tak często się dzieje. Wymień filtr i będzie ok.