Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II wycieraczka tył

17 Cze 2009 13:17 14077 5
  • Poziom 10  
    Mam pytanie. Co moze byc odpowiedzialne za nie dzialajaca wycieraczke z tylu? Jest do tego osobny bezpiecznik? Patrzylem w schemacie i wydaje mi sie ze jest jeden bezpiecznik do wszystkich wycieraczek, dodam ze przednie dzialaja. Chce rowniez dodac ze jest to Laguna 1,9dCi 2001 r wersja Privilege.
  • Poziom 18  
    Bywa że ośka ramienia wycieraczki koroduje w korpusie:
    po wytarciu uszczelnienia zacieka wodą i nieszczęście gotowe. Sprawdź dopływ prądu do mechanizmu, a także połączenie z masą. Jeśli mechanizm jest zablokowany, a połączenia poprawne to silnik będzie się grzał, chyba że wiszą szczotki- sprawdzisz omomierzem. Tak czy siak będziesz musiał dostać się do mechanizmu. Pozdrawiam
    i powodzenia w walce z martwą naturą.
  • spec od auto-elektro
    wystarczy podnieść otwieraną szybkę i poruszać za ramię, jak się kiwa to nie zapieczone.
    Mała uwaga-aby wycieraczka działala to moduł nadwozia musi widziec, ze indywidualna szybka jest zamknięta, a z tym były problemy, dochodziło do awarii w jednym miejscu :lol:
  • Poziom 10  
    jednak jest zapieczona... Ma ktos jakis pomysl jak to odkrecic/nasmarowac,odrdzewic?
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.Mam renault lagune kombii 2002 i problem z demontażem tylnej wycieraczki , jest zapieczona i nie mogę jej zdemontować! Jak to najlepiej zrobić nie uszkadzając szyby?Dzięki z góry.

Dodano po 3 [minuty]:
  • Poziom 10  
    Odkręcasz nakrętkę,tą która jest pod plastikową zaślepką i musisz mieć ściągacz(ja poradziłem zwykłym 3 ramiennym) aha nakrętki do końca nie odkręcaj,łatwiej...