Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II wycieraczka tył

radunio89 17 Cze 2009 13:17 12655 5
  • #1 17 Cze 2009 13:17
    radunio89
    Poziom 9  

Mam pytanie. Co moze byc odpowiedzialne za nie dzialajaca wycieraczke z tylu? Jest do tego osobny bezpiecznik? Patrzylem w schemacie i wydaje mi sie ze jest jeden bezpiecznik do wszystkich wycieraczek, dodam ze przednie dzialaja. Chce rowniez dodac ze jest to Laguna 1,9dCi 2001 r wersja Privilege.

3 5
  • #2 18 Cze 2009 00:05
    Jędrek59
    Poziom 17  

Bywa że ośka ramienia wycieraczki koroduje w korpusie:
    po wytarciu uszczelnienia zacieka wodą i nieszczęście gotowe. Sprawdź dopływ prądu do mechanizmu, a także połączenie z masą. Jeśli mechanizm jest zablokowany, a połączenia poprawne to silnik będzie się grzał, chyba że wiszą szczotki- sprawdzisz omomierzem. Tak czy siak będziesz musiał dostać się do mechanizmu. Pozdrawiam
    i powodzenia w walce z martwą naturą.

4
  • #3 18 Cze 2009 00:11
    Jacek79
    spec od auto-elektro

wystarczy podnieść otwieraną szybkę i poruszać za ramię, jak się kiwa to nie zapieczone.
    Mała uwaga-aby wycieraczka działala to moduł nadwozia musi widziec, ze indywidualna szybka jest zamknięta, a z tym były problemy, dochodziło do awarii w jednym miejscu :lol:

3
  • #4 25 Wrz 2009 16:58
    radunio89
    Poziom 9  

jednak jest zapieczona... Ma ktos jakis pomysl jak to odkrecic/nasmarowac,odrdzewic?

3
  • #5 16 Paź 2009 17:33
    mirasmiras
    Poziom 9  

Witam wszystkich.Mam renault lagune kombii 2002 i problem z demontażem tylnej wycieraczki , jest zapieczona i nie mogę jej zdemontować! Jak to najlepiej zrobić nie uszkadzając szyby?Dzięki z góry.

Dodano po 3 [minuty]:

4
  • #6 28 Gru 2009 15:07
    kali113
    Poziom 10  

Odkręcasz nakrętkę,tą która jest pod plastikową zaślepką i musisz mieć ściągacz(ja poradziłem zwykłym 3 ramiennym) aha nakrętki do końca nie odkręcaj,łatwiej...

8