Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Pioneer VSX-417. Nie włącza się.

17 Cze 2009 15:30 4305 8
  • Poziom 14  
    Witam. Przy włączaniu słychać pyknięcie przekażnika i koniec. Napięcie 5V jest 12V również. Podejrzewam trafo ponieważ przy wejściu napięcia 230V na trafo nie ma żadnej rezystancji na tym uzwojeniu. Czy w tym trafie jest zamontowany bezpiecznik termiczny. Po stronie wtórnej na trafie jest rezystancja na wyjściach trafa Może ktoś już miał z tym Pioneerm problemy. Szukałem na forum , ale brak informacji.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Miałem podobną awarię z amplitunerem Yamaha. Mocą był słabszy od tego Pioneera. W tamtym trafie był taki bezpiecznik w środku trafa. Dobry Fachman wstawił nowy i działa do dziś. W tym pewnie trafo jest jeszcze bardziej rozbudowane i możliwe że też jest zabezpieczenie na 230V. Pewnie w Kielcach powinien ktoś to naprawić. Powodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam. Jeśli nie masz oporu na pierwotnym, to na bank uszkodzony transformator. Wątpię czy kupisz nowe. Pozostaje regeneracja uszkodzonego, jak pisze kolega. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    W tym modelu,pada bezpiecznik termiczny wewnątrz transformatora.
    Miałem kilka takich przypadków.Zachowywały się identycznie,tylko pyknięcie i na tym koniec...
  • Poziom 14  
    Witam. To samo jest z moim trafem jak pisze kolega roberto0675. Jak sobie poradziłeś z tą usterką ?.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Po prostu , go zwarełem.Jego końce są wyprowadzone na zewnątrz transformatora..
  • Poziom 14  
    Witam. Odkleiłem jedną warstwę izolacji i jeszcze nie ma bezpiecznika. Odkleiłem od strony pierwotnej. Napisz coś więcej.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Nic nie odklejaj.Sam transformator zostaw w spokoju.Trafo ma wszystkie konce uzwojeń i bezpiecznika termicznego dolutowane do pionowych prętów.Przyjrzyj się im dokładnie.Druty końców uzwojeń mają kolor miedzi.A druty bezpicznika termicznego są wykonane zjakiegoś aluminium.Po prostu są one jaśniejsze.Do jednego z nich dochodzi jeden z przewodów sieciowych.Po prostu zewrzyj ze sobą te dwa bolce do których dochodzą te dwa jasne druty.
  • Poziom 14  
    Witam. Dzięki koledzy za porady. Podwójne podziękowania dla kol. roberto0675, to była ta usterka. Pozdrawiam.