Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie wiązki wyłączającej centralny zamek pod lampkę.

Dzordz1 17 Jun 2009 17:51 1493 1
 • #1
  Dzordz1
  Level 10  
  Witam, w swoim Fiacie Punto 96 zamontowałem sobie taki inteligentny sterownik oświetlenia wnętrza samochodu (dla zainteresowanych schemat owego urządzenia http://www.cyfronika.com.pl/kityavt3/avt528pdf.pdf ).

  Sygnał z włącznika umieszczonego w drzwiach jest podawany na wejście procesora poprzez diodę. Wyjście włącznika w momencie otwarcia drzwi zostaje zwarte z masą. Dioda została włączona tak, że "przepuszcza" tylko sygnały o poziomie niskim - czyli po otwarciu drzwi na wejściu procesora występuje poziom niski. Jeżeli zaś drzwi zastaną zamknięte, to wewnętrzny rezystor podciągający zawarty w mikrokontrolerze wymusza poziom wysoki na tym wejściu.
  Chciałbym aby pod ten włącznik umieszczony w drzwiach podłączyć poprzez przekaźnik przełączny wiązkę otwierająca centralny zamek (12v), tak aby po otwarciu centralnego lampka w pojeździe włączyła się.
  Czy jest coś takiego możliwe? A może jak inaczej rozwiązać ten problem?
 • #2
  rnb_bolii
  Level 38  
  Witam. Wstawić jescze jeden mały przekaźnik równolegle z uzwojeniem przekaźnika, tym co otwiera i podać minusa przez zworę przekaźnika do wyłącznika lampki drzwi.