Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wiązki wyłączającej centralny zamek pod lampkę.

17 Cze 2009 17:51 1433 1
 • Poziom 9  
  Witam, w swoim Fiacie Punto 96 zamontowałem sobie taki inteligentny sterownik oświetlenia wnętrza samochodu (dla zainteresowanych schemat owego urządzenia http://www.cyfronika.com.pl/kityavt3/avt528pdf.pdf ).

  Sygnał z włącznika umieszczonego w drzwiach jest podawany na wejście procesora poprzez diodę. Wyjście włącznika w momencie otwarcia drzwi zostaje zwarte z masą. Dioda została włączona tak, że "przepuszcza" tylko sygnały o poziomie niskim - czyli po otwarciu drzwi na wejściu procesora występuje poziom niski. Jeżeli zaś drzwi zastaną zamknięte, to wewnętrzny rezystor podciągający zawarty w mikrokontrolerze wymusza poziom wysoki na tym wejściu.
  Chciałbym aby pod ten włącznik umieszczony w drzwiach podłączyć poprzez przekaźnik przełączny wiązkę otwierająca centralny zamek (12v), tak aby po otwarciu centralnego lampka w pojeździe włączyła się.
  Czy jest coś takiego możliwe? A może jak inaczej rozwiązać ten problem?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 34  
  Witam. Wstawić jescze jeden mały przekaźnik równolegle z uzwojeniem przekaźnika, tym co otwiera i podać minusa przez zworę przekaźnika do wyłącznika lampki drzwi.