Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SGH-i600 - nie można włączyć funkcji telefonu...

marvin_1986 17 Cze 2009 17:56 4564 14
  • #1 17 Cze 2009 17:56
    marvin_1986
    Poziom 14  

Witam! Mam problem z telefonem j.w.. Problem polega na tym, że telefon startuje, menu działa i w ogóle prawie wszystkie funkcje. Prawie, bo za nic nie mogę włączyć funkcji telefonu (coś jakby był ciągle w trybie offline jak w Nokii). Pozostałe połączenia jak Wi-fi i bluetooth działają. Telefon pracuje już na Windows Mobile 6.1, (wcześniej WM5) i dalej jest ten problem. Nie mam pojęcia czym może być to spowodowane. Może antena od GSM? Chociaż wątpię żeby to była kwestia anteny...Na google nic na ten temat nie znalazłem. Macie jakieś pomysły?

>W ustawieniach band selection nie można nic zaznaczyć , od razu wyskakuje komunikat "unable to get band selection". To chyba jednak soft, ale nie wiem gdzie tkwi błąd. Wcześniej można było dzwonić itd. I nagle padło.

>Zauważyłem też że po restarcie telefonu, powraca on do domyślnych ustawień daty i godziny, pomimo tego że wcześniej były ustawione na aktualne.

0 14
  • #2 24 Cze 2009 10:45
    Kubiak19
    Poziom 15  

Najprawdopodobniej soft.

0
  • #3 24 Cze 2009 14:27
    marvin_1986
    Poziom 14  

No ok, tylko jaki soft? Telefon pracuje na Windows Mobile 6, przeinstalowanie go nic nie dało. Także nie wiem o jaki soft może chodzić?

0
  • #4 18 Lip 2009 14:07
    monius11
    Poziom 11  

witam mam podobny problem z samsungiem i600 zakupilem go kilka dni temu w Holandii , ktos probowal zdjac simlocka z niego sima nie ma ale telefon dziala dziwnie po kazdym wył/wł tel. wraca do poczatkowych ustawien daty i czasu a po za tym nie mozna wlaczyc funkcji telefonu i nie widzi karty sim soft jest wm6 CO ROBIC prosze o podpowiedz:cry::?:

0
  • #5 18 Lip 2009 19:35
    marvin_1986
    Poziom 14  

Oddałem telefon do serwisu ccs (autoryzowany serwis Samsunga) na naprawę gwarancyjną. Trzymali go prawie miesiąc czasu (w tym czasie gwarancja straciła ważność). Po tym czasie dostałem odpowiedź odmowną i nie naprawili mi go na gwarancji. uzasadnili to uszkodzeniem mechanicznym- pęknięciem kleju na płycie głównej. Nie napisali jednak jaki wpływ miał ten klej na działanie modułu gsm. W załączeniu zdjęcia jakie zrobili. Śmiechu warte!!! Szkoda że jest taki mały odzew, niech wypowie się ktoś kto miał doświadczenie z naprawami tego telefonu...

0
  • #6 19 Lip 2009 13:23
    jever 23
    Moderator - GSM

monius11 napisał:
    witam mam podobny problem z samsungiem i600 zakupilem go kilka dni temu w Holandii , ktos probowal zdjac simlocka z niego sima nie ma ale telefon dziala dziwnie po kazdym wył/wł tel. wraca do poczatkowych ustawien daty i czasu a po za tym nie mozna wlaczyc funkcji telefonu i nie widzi karty sim soft jest wm6 CO ROBIC prosze o podpowiedz:cry::?:

Wgrać jeszcze raz ROM.

0
  • #7 19 Lip 2009 17:48
    marvin_1986
    Poziom 14  

A co ja mam począć ze swoim samsungiem? Ktoś wie ile by kosztowała ewentualna naprawa? Odwołałem się do innego autoryzowanego serwisu, ale nie wiem czy decyzja będzie na moją korzyść.

0
  • #8 20 Lip 2009 07:32
    monius11
    Poziom 11  

dzięki Jever 23 ale myślę że będę polegał już na fachowcach dlatego że w trakcie wgrywania ROM-u zostało rozłączone połączenie USB (usb time out , usb power off ) od tej chwili ActiveSync nie widzi telefonu czy jest jeszcze jakaś rada dla mnie , co można jeszcze zrobić.

Dodano po 23 [minuty]:

Marvin 1986 myślę że po prostu ktoś robi Ciebie w balona przeczytaj dobrze warunki gwarancji ale na 90% ten tel. jest jeszcze na gwarancji polskie prawo mówi że jeżeli oddajesz coś do servisu w celu naprawy tego sprzętu to okres gwarancji wydłuża się o czas tej naprawy tj. od momentu przyjęcia przez upoważnioną osobę do momentu zdania właścicielowi to jest raz a dwa czy servis udowodnił Tobie twoją winę czy też ingerencję w ten telefon,takie uszkodzenie powłoki lakieru może być spowodowane przegrzaniem któregoś z elementów gdzie pod wpływem temperatury lakier może sam popękać itd. i tp. może uda Ci się w Federacji Praw Konsumenta znalez podobny temat lub uzyskać jakiejś porady prawnej oczywiście uznaje to za ostateczność i walkę z wiatrakami ale możesz spróbować www.federacja-konsumentow.org.pl pozdr.

0
  • #9 20 Lip 2009 11:18
    jever 23
    Moderator - GSM

monius11 napisał:
    dzięki Jever 23 ale myślę że będę polegał już na fachowcach dlatego że w trakcie wgrywania ROM-u zostało rozłączone połączenie USB (usb time out , usb power off ) od tej chwili ActiveSync nie widzi telefonu czy jest jeszcze jakaś rada dla mnie , co można jeszcze zrobić.

Dodano po 23 [minuty]:

Marvin 1986 myślę że po prostu ktoś robi Ciebie w balona przeczytaj dobrze warunki gwarancji ale na 90% ten tel. jest jeszcze na gwarancji polskie prawo mówi że jeżeli oddajesz coś do servisu w celu naprawy tego sprzętu to okres gwarancji wydłuża się o czas tej naprawy tj. od momentu przyjęcia przez upoważnioną osobę do momentu zdania właścicielowi to jest raz a dwa czy servis udowodnił Tobie twoją winę czy też ingerencję w ten telefon,takie uszkodzenie powłoki lakieru może być spowodowane przegrzaniem któregoś z elementów gdzie pod wpływem temperatury lakier może sam popękać itd. i tp. może uda Ci się w Federacji Praw Konsumenta znalez podobny temat lub uzyskać jakiejś porady prawnej oczywiście uznaje to za ostateczność i walkę z wiatrakami ale możesz spróbować www.federacja-konsumentow.org.pl pozdr.

NsPro ma w obsłudze I600. Ktoś obeznany powinien dać sobie rade z tym problemem.

0
  • #10 20 Lip 2009 14:55
    marvin_1986
    Poziom 14  

Z tym popękanym klejem to myślę że może t być wina modułu Wi-Fi, podczas połączenia dość mocno się grzał. W uzasadnieniu ccs napisał, że odmawiają naprawy z powodu uszkodzenia mechanicznego, co jest zgodne z zapisami gwarancyjnymi. Jak dla mnie to też w balona mnie robią i głupka szukają. Identyczny problem miał facet z Warszawy i wymienili mu całą płytę główną. Mi nie. W tej chwili czekam na ekspertyzę z RR Serwis, jeśli wypadnie na moją korzyść to naprawią mi go. Jeśli nie to i tak się odwołam gdzieś wyżej bo co mi szkodzi...

0
  • #11 06 Sie 2009 13:21
    monius11
    Poziom 11  

no i fachowcy w czestochowie rozkladaja rece , moze macie jakis pomysl na ten moj telefonik podobno nie mozna uruchomic boot-a , jak napisal kolega wczesniej Ns-pro nie dal rady co dalej poczac i co robic :cry::?:

0
  • #12 05 Wrz 2009 21:19
    piotrekb131
    Poziom 1  

Witam mam problem z samsungiem i 600.Problem polega na tym ze telefon sie włącza i na napisie windows mobile zostaje co to moze być ? pomocy telefon jest świetny i nie moge go uzywać :(

0
  • #13 11 Sty 2010 12:14
    marvin_1986
    Poziom 14  

W twoim przypadku wystarczy pewnie przeinstalowanie romu. Zajrzyj na stronę Link

0
  • #14 11 Sty 2010 14:20
    golin666
    Poziom 15  

z tym pękniętym klejem to już raczej nic nie zwojujesz, Są wyraźne zdjęcia które wskazują na uszkodzenie mechaniczne.Samsung właśnie robi odmowy napraw na pęknięty klej i zalania. Już pewnie anulowali Ci gwarancje więc pozostaje naprawa na własna rękę. W autoryzowanym serwisie zaproponują Ci odpłatną wymianę płyty co na pewno nie będzie Ci się opłacać.

0
  • #15 11 Sty 2010 15:39
    marvin_1986
    Poziom 14  

Ze swojego i600 jakiś czas temu zrezygnowałem i po prostu sprzedałem. Swoją drogą to nie fair jak Samsung traktuje swoich klientów. Telefon nie miał żadnej rysy, a oni pod mikroskop go sobie wzięli. To takie wynajdywanie na siłę usterek albo jakichś szczegółów takich jak ten pęknięty klej właśnie. Tłumaczenia że być może to od temperatury w ogóle nie brali pod uwagę. A naprawa rzeczywiście polegała na wymianie całej płyty głównej. Teraz używam e72 i jestem z niej bardzo zadowolony. Temat do zamknięcia, chyba że ktoś ma podobny problem.

0