Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

land rover 2.0d swiece żarowe nie grzeją

17 Cze 2009 19:49 2352 2
  • Poziom 9  
    wiatam wszystkich moze ktos moglby mi pomoc ma problem z land roverem 2003 silnik 2.0d swiece zarowe nie grzeja wogoole po wlaczeniu stacyjki nie zapala sie kontrolka od swiec sprawdzalem swiece sa dobre kable tez dobre prosze o jakie kolwiek informacje co trzeba posprawdzac
  • Poziom 13  
    A są problemy z odpalaniem?Może być ,że temperatura zewnętrzna jest zbyt wysoka aby zadziałał sterownik od grzania świec.
    Jak myślę,jest to silnik od BMW 2.0d można spróbować podłączyć go pod komputer i po wyświetlanych błędach dowiedzieć się co w nim siedzi;

Brak komunikacji oznacza brak przejścia na przewodach, zaśniedziałe kostki lub brak (pełnego) napięcia lub masy na sterowniku świec. Na początek sprawdziłbym przekaźnik świec żarowych (powinno dać się go sprawdzić urządzeniem diagnostycznym) i oczywiście bezpiecznik.
    Jeśli to nie pomoże, to przyczyny należałoby szukać w okablowaniu.
  • Poziom 9  
    dzis zaswiecila sie kontrolka od swiec na moze 2 sekundy i zaglasla przez ostatatnie dni sie wogoole nie zapalala silnik odpala nawet dobrze tylko jak dlugo postoi to jak odpalam to puszcza niebieskiego dyma i przez chwile nie rowno pracuje przekaznik i bezpiecznik sprawdzalem jest dobrze a pod kompa nie mam mozliwosci sie podpiac bo jestem na wyspach a tu za popiecie kupe kasy trzeba dac a co by mogl kupic aby samemu sprawdzac bledy pozdrawaim