Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra G 1998r. 2.0dtl nie działa prędkościomierz

17 Cze 2009 20:03 8278 14
  • Poziom 13  
    Czy w tym oplu bez ABS-u licznik czyta prędkość z przedniego lewego koła, bo jest tam czujnik. Według autodaty czujnik prędkości powinien być na skrzyni, może ktoś miał podobny problem
  • Poziom 31  
    No to zobacz gdzie masz tenczujnik.
  • Poziom 13  
    Zapomniałem napisać że na skrzyni go nie ma, prawdopodobnie impuls prędkości idzie z czujnika ABS bo są z przodu czujniki chociaż ten opel nie ma ABS-u. Czy jest to możliwe
  • Poziom 42  
    Może tam był ABS i został usunięty?
  • spec od auto-elektro
    A sprawny masz czujnik lewy przedni?
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy dobrze mówię jeśli źle to proszę mnie poprawić... mi się wydaje że w tym modelu z ABS-em prędkość jest zczytywana z każdego kola oddzielnie wiem ze gdy bylem na praktykach w Oplu to gdy byl podobny problem podpinalismy kompa i jeździlismy i pokazywało prędkość każdego koła oddzielnie... najlepiej byłoby podpiąć go pod kompa..
  • spec od auto-elektro
    Ale on nie ma ABS
  • Poziom 20  
    Bywały astry g z czujnikiem prędkości na skrzyni lub z jednym czujnikiem przy lewym przednim kole.
  • Poziom 13  
    No właśnie on ma na lewym kole i nie wiem gdzie on dalej leci bo mam schematy tylko do astry z ABS lub z czujnikiem na skrzyni. Potrzebuję coś do mojego typu
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jeżeli masz tam czujnik, to dalej sygnał z niego leci do skrzynki z bezpiecznikami / przekaźnikami. Tam jest taki przekaźnikopodobny element (bodajże pomarańczowy) który jest przetwornikiem sygnału z czujnika na sygnał drogi / prędkości.

A pewnie problemem u ciebie jest walnięty czujnik -> wymiana razem z piastą niestety.
  • spec od auto-elektro
    Nie Bartek, nie zawsze trzeba wymieniać.
  • Poziom 13  
    Czujnik jest napewno dobry, podstawiałem drugi z piastą, licznik też -robiłem test a chodziło mi właśnie o coś co przetwarza sygnał. Teraz napewno dam sobie radę. Dzięki za podpowiedzi
  • Poziom 35  
    Jacek79 napisał:
    Nie Bartek, nie zawsze trzeba wymieniać.

O, nie wiedziałem. To pochwal się jaki masz sposób na to ?
  • spec od auto-elektro
    Zawsze się urywa kabel w miejscu gdzie wchodzi w piastę, teraz już domyślasz się jak to naprawić?
  • Poziom 13  
    Bartek może wiesz gdzie dokładnie siedzi ten element bo w skrzynce z bezpiecznikami go nie ma, chyba że ktoś go wyjął.