Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana paska klinowego astra g

17 Cze 2009 20:04 28586 9
  • Poziom 12  
    Witam
    Po wymianie cewki elektromagnesu w sprężarce klimatyzacji mam problem z założeniem paska, a mianowicie z napinaczem. Moje pytanie brzmi: W jaki sposób naciągnąć napinacz aby założyć na niego pasek, bo nie mogę sobie z tym poradzić.
    Opel Astra G 1999 16SZR
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    z tego co napisales........ wnioskuje ze to silnik 1.6, załuz pasek na wszystkie koła(pamietaj o znakach nastawczych lub poblokuj sobie koła pasowe) z rolka napinacza powinienes sobie poradzic ze wzgledu ze jest na mimosrodzie wiec smiało mozesz wszystko poustawiac i nałozyc pasek (pamietajac o znakach!!!!) nastepnie napinasz rolke napinacza i po sprawie
    oczywiscie posprawdzaj wszystko zanim uruchomisz silnik
    pozdrawiam Darek
  • Poziom 17  
    Witam,

Nie pamiętam w którą stronę, ale należy odciągnąć napinacz. Po odciągnięciu napinacza zobaczysz dwie nakładające się dziurki, włóż tam coś do zablokowania i możesz zakładać pasek. Z tego co pamiętam to napinacz odciągałem kluczem, "dokręcając" kółko napinacza.

Pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    Napinacz odciągasz w lewo(przeciwnie do ruchu wskazówek zegara), klucz 15, śruba ma lewy gwint więc się nie odkręci, tylko nie przesadź z siłą żeby jej nie urwać.
    Wymiana paska klinowego astra g
  • Poziom 15  
    darekdomy...piszesz chyba o pasku rozrządu
    ociz dał dobrą wskazówkę, nie ma potrzeby blokować napinacza
  • Poziom 11  
    misza50 napisał:
    darekdomy...piszesz chyba o pasku rozrządu
    ociz dał dobrą wskazówkę, nie ma potrzeby blokować napinacza

choroba faktycznie..................przepraszam za zamieszanie,moja wina :)
  • Poziom 12  
    Witam
    Dziękuję z zainteresowanie ale głównie chodzi mi o to w jaki sposób odciągnąć napinacz aby założyć pasek?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Zakładasz klucz bodajże 15 i w lewą stronę odciągasz napinacz i zakładasz pasek.
  • spec od auto-elektro
    Rany Boskie, to forum to już taka lipa? Napinacz przestawia się kluczem 15, najlepiej kopytkowym.
    Nie widziałem w żadnym samochodzie żeby było łatwiej i prościej, no-może fordy z silnikami N9
  • Poziom 12  
    Witam
    Pasek założony. Teraz znam sposób.
    Dziękuję i pozdrawiam