Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czas wtrysku golf3 1.4 AEX 97r.

17 Cze 2009 20:06 1681 2
  • Poziom 9  
    Witam! mam golfa3 1.4 AEX i podobny broblem a raczej duzy problem. Początkowo silnik wrecz sie zalewał jak był zimny nie wiem jaki byl wtedy czas wtrysku ale napewno nie mały. Wywalił wtedy Vag błąd czujnika Map Czujnik byl zmieniany, błedu nie ma ale problem jest caly czas. Jak zimny teraz ma czas wtrysku ponad 7ms a jak ciepły ponad 4 a czsem i 5 ms co za tym idzie chla tak jak bylo by to jakieś 2.0 a w dodatku mało słaby jest. Sprawdziłem już chyba wszystko co przyszło mi do głowy mianowicie czy nie ciagnie lewego powietrza, zapłon jest opóźniony ile sie dało, czujniki sprawdzone tem. nowy sonda ma wykres czyli działa i juz nie mam pomysłow dlaczego tak jest.....Jedyne co zostało to nie działa (tak mi sie wydaje) poprawnie zawor odpowietrzenia baku. NA krótko sie otwieraz ale jak jest podłaczony to nie bardzo chce sie otwierać a impuls w kostce jest. Słyszałem ze jak on sie zacina to sonda nie działa ale cos mi nie pasuje bo nawet jak go odłacze to sonda ma napiecie tylko czasem wywala nie znany bład 18000 - nie osiągalna wartośc adapyacji ale co to jest to nie wiem. Może cos sie zwaliło dlatego ze prawie za kazdym razem wyjezdzam benzyne do konca...
    Może ktoś moze mi pomóc.
    Z góry dzieki
  • Poziom 38  
    ustawienie rozrządu i zapłon ok?,a spytam jeszcze ile pali?
  • Poziom 9  
    Dokładnie to nie powiem ale ostatnio w tamtym tygodniu jak tankowałem za 50 zl to zrobiłem nie całe 100 czyli wychodzi jak by nie bylo co najmniej 10l. Rozrzad jest ok nawet jeszcze dzisiaj sprawdzałem zapłon jest juz tak ustawiony zeby czas wtrysku byl jak mozliwie najmniejszy ale jest i wada jest za późny bo jak schodzi z obrotów to sie dławi i potrafi zdechnac:( i nie bardzo idzie... A tak wogóle to 2 miesiace temu z tego powodu robiłem głowice i zmieniłem pierscienie nie byly jeszcze takie ostatnie ale to przez to zalewanie zaczely juz przepuszczac. I jak teraz jest zrobiony to powinno byc duzo lepiej a tu nic...