Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative T6060 - sygnal przez pilota a dzwiek z 4 satelit.

17 Cze 2009 20:31 4141 3
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie wszystkich - to moj debiut na forum ;)
    Nie jestem zbyt biegly w technicznych sprawach, wiec z gory przepraszam za bledy w "slownictwie branzowym". Przejde od razu do rzeczy...

Posiadam od paru lat glosniki komputerowe Creative T6060
    http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=4035&katid=12

Czesto korzystam z nich poza swoim meijscem zamieszkania, gdzie nie sa podlaczone do komputera, lecz do mp3 poprzez mini jacka, ktory podlacza sie do wejscia aux w przewodowym pilocie. Problemem jest to, ze gdy puszczam sygnal przez wejsie w pilocie, to gra tylko sub i 2 przednei satelitki. Oczywiscie nie jest to wada fabryczna, bo zestaw podlaczony do soundblastera w kompie typowo poprzez 3 kabelki mini jack "rozprowadza" dzwiek na wszystkie kanaly.

Chcialbym przy w miare niewielkim nakladzie finansowym sprawic, by muzyke mozna bylo odtwarzac z mp3 podlaczonego do pilota i sluchac jej na 4 kanalach i subie (chodzi rzecz jasna o skopiowanie "przodu" na "tyl").

Slyszalem, ze mozna po prostu zrobic/kupic 2 przejsciowki z chincha->2 chinche i podlaczyc po 2 glosniczki na kazdy z przednich kanalow, ale przeciez bede mial 2x mniejsza glosnosc na satelitkach, a tego nie chce.
    W ostatecznosci tak wlasnie zamierzam zrobic i po prostu bede sciszac o polowe subwoofer.
    Macie jakies inne pomysly? :)

Oto SCHEMAT TYLNEGO PANELU SUBA

• Poziom 16  
    jeśli dobrze zrozumiałem to do 2 kanałów chcesz podłączyć 4 głośniki? Wtedy wystarczy kupić rozgałęźnik chinch, a sygnał tak czy siak będzie słabszy bo moc rozdziela się na większą liczbę głośników. Według mnie takie coś było by nieopłacalne bo z pewnością pogorszył by się dźwięk...
  • Poziom 9  
    a czy np. nie ma innej opcji? co by bylo gdybym np. jakos rozbil sygnal z mp3 na te 3 wejscia mini jack, ktore normalnie zgarniaja sygnal z karty dzwiekowej?
  • Poziom 10  
    Hmm możesz się trochę pobawić i skręcić 3 wtyki jacki pod jedno wejście dla jacka :] wtedy teoretycznie dźwięk dwu kanałowy poleci po każdym z jacków, co da 3x2 czyli 6 kanałów i dźwięk na każdym z głośników. Jak to będzie działać w praktyce tego nie wiem ale jeśli masz czas i chęci to możesz spróbować.

Poszukałem ale nie znalazłem czy można coś takiego kupić :]