Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby obraz, sygnał z kablówki pomożecie ???

17 Cze 2009 20:47 7046 11
  • Poziom 12  
    Witam. Mam od kilku lat duży problem z sygnałem z kablówki. W pokoju rodziców mam 1 tv i głównym kabel z kablówki, który podłączony jest pod rozdzielacz ( 15 zł niby porządny ) i zniego wychodzi 1 kabel do Tv rodziców i drugi, który idzie do mojego pokoju przez ściane i wchodzi do kolejnego rozdzielacza, takiego samego. Z niego wychodzi kabel do TV i już sygnał jest słaby. Tzn. Tak naprawde nie ma kanału na ktorym obraz byłby idelany jak u rodziców. Co prawda oni mają 8 letni TV, a ja 15 chyba :)
    Na każdym kanale albo syczy albo lekki śnieg. Próbował już masy masy rozgałęźników, różnych kabli i nic. W sklepie radzili mi rozdzielacz z wzmacniaczem, ale to samo, bez większego efektu. Nie wiem co robić. Posiadam tuner tv AverMedia Express i często nagrywam, ale jakość jest fatalna jeszcze jak przerobie z MPEG na avi to same mazy. Widzę, że forum jest glównie do takich spraw, więc pisze z prośbą o pomoc...
  • Poziom 18  
    Wcale mnie to nie dziwi ze na ostatnim tv masz slaby sygnał jak jest po dwóch rozdzielaczach, o ile dobrze zrozumiałem. Sprobuj zmienić ostatni kabel antenowy na lepszy,wątpie żeby to pomogło, albo najlepiej pozbądż sie jednego z rozdzielaczy.
  • Poziom 12  
    michał1201 napisał:
    Wcale mnie to nie dziwi ze na ostatnim tv masz slaby sygnał jak jest po dwóch rozdzielaczach, o ile dobrze zrozumiałem. Sprobuj zmienić ostatni kabel antenowy na lepszy,wątpie żeby to pomogło, albo najlepiej pozbądż sie jednego z rozdzielaczy.

To nic nie da. Tuner mam od 1,5 roku i rodzielacz. Wcześniej miałem bez rozdzielacza w moim pokoju tylko kabel szedł prosto do mojego TV. Kabel z kablówki>rodzielacz=mój tv i tuner. Więc redukcja rozdzielaczy nic nie da. Przez 5 lat obraz miałem gorszy niż teraz, bo gdy na TVN starzy i ja mieliśmy w tym samym czasie to umnie ideał, a umnie syczało, gdy mieliśmy w tym samym czasie TVP 2 unich ideał, umnie śnieg... Oni mają także taki kanał jak VIVA i TVN 7 mój tv ich nie łapie ( nie wiem czemu ) więc gdy oni mieli na TVN 7, a ja na lapku TVN7 to u nich ideał, umnie purpurowy obraz... :/

Jaki ostatni kabel antenowy ??? Kablówke mam. Kable zamieniałem. znaczy się kupiłem nowy i bez różnicy. W tunerze mam taki czarny kabel ( cieńszy drut ). Nie wiem natomiast co jest nie tak od nie dawno, bo obraz gorszy niż był. Wejście na w TV na wtyczke mam rozwalone i bez tej " osłony " kabel ledwie się tam trzyma się, obraz słabszy jeszcze, ale jakoś idzie ( czekam na nowy tv ) i dziwna rzecz się dzieje, bo wraz z pogorszeniem jakości w TV pogorszyła się drastycznie i w tunerze. I tego nie rozumiem. Co ma wspólnego zepsute wejście w Tv do tunera :/ ?
  • Poziom 12  
    @Kamil napisał:
    Musisz wymienić te gnizdo, wyglada to na brak masy.

To z jakością w Tv, wiem :) Ale tuner??? to mnie dziwi. Kabel nowy, biały, gruby w środku, żaden drucik z foli kabla nie dotyka tego miedzianego, Tuner 1,5 roku i jaka przyczyna ??? A tuner jest 100 % dobry, bo u wujka na N nagrywa w cudnej jakości seriale i filmy,,, Minimalny uszczerbek tylko na jakości jak przerabiam na avi, ale obraz piękny ( prawie jak HD :D )
  • Poziom 16  
    Witam.Po raz kolejny temat omawiany.Jeżeli nie chce Ci sie szukać, przypomnę, poziom sygnału z kablówki do mieszkania - min. 60db/uV.Stosując rozgałęziacze jeden po drugim, obniżasz poziom sygnały na wtyczce do swego telewizora o ok 10db.i masz odpowiedż- dlaczego śnieży. Najprostrzą sprawą jest wyrzucić drugi rozgałęziacz, a kabel do swego TV włączyć do pierwszego rozgałęziacza,korzystając z jednego wolnego wyjścia i zakończyć dobrze założoną wtyczką ( nie skręcaną lecz lutowaną). Podaj (korzystając ze spisu programów kablówki) na jakich kanałach są podawane wymienione przez Ciebie programy. Być może głowica Twego TV nie widzi tych częstotliwości. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    musicbas1 napisał:
    Witam.Po raz kolejny temat omawiany.Jeżeli nie chce Ci sie szukać, przypomnę, poziom sygnału z kablówki do mieszkania - min. 60db/uV.Stosując rozgałęziacze jeden po drugim, obniżasz poziom sygnały na wtyczce do swego telewizora o ok 10db.i masz odpowiedż- dlaczego śnieży. Najprostrzą sprawą jest wyrzucić drugi rozgałęziacz, a kabel do swego TV włączyć do pierwszego rozgałęziacza,korzystając z jednego wolnego wyjścia i zakończyć dobrze założoną wtyczką ( nie skręcaną lecz lutowaną). Podaj (korzystając ze spisu programów kablówki) na jakich kanałach są podawane wymienione przez Ciebie programy. Być może głowica Twego TV nie widzi tych częstotliwości. Pozdrawiam.

Miałem już 3 wyjściowy rozgałęźnik/rozdzielacz i to samo było jak kabel/sygnal szedł przez 1, ale co do mocy db to mam 10db oba wyjścia, więc jeśli dostane w sklepie 60 jak piszesz to może coś dać.
    Co do głowicy to raczej nie, bo jak miałem rozdzielacz za 2 zł to był straszny obraz, a ten jak mam za 15 zł to jest lepszy ( tzn. nie zależnie od tego czy mamy na tym samym kanale oba TV rodzice i ja to i tak jest umnie tak samo bez zmiany ( syczy lub lekki śnieg ) więc rozdzielacz lepszej jakości coś dał napewno. Druga sprawa jest taka, że tuner mi fatalnie ściąga obraz. Jak pisałem wyżej. Pewnie tak samo jak Tv, bo lapek 15,4' matryca, a tv ok 19, bo na tv jest większy ekran i lepszy obraz może nie wiem, bo na lapku masakra jest. Ale przecież tuner z N nagrywa pięknie, więc umnie powinien łapać tak idealny obraz jak urodziców ( wejście w tv moim lekko uszkodzene, więc nie powiem, ale tuner :/ ) ???
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Lucas_21 napisał:
    Miałem już 3 wyjściowy rozgałęźnik/rozdzielacz i to samo było jak kabel/sygnal szedł przez 1, ale co do mocy db to mam 10db oba wyjścia, więc jeśli dostane w sklepie 60 jak piszesz to może coś dać.

Lucas_21 oszczędź nam "herezji'. :cry:
    To pojęcie 10dB dotyczy tłumienia sygnału po rozgałęźniku. Jak dasz 60dB to wogóle NIC nie odbierzesz.
    Cytat:
    Co do głowicy to raczej nie, bo jak miałem rozdzielacz za 2 zł to był straszny obraz, a ten jak mam za 15 zł to jest lepszy

Kolega musicbas1 wspomniał o głowicy po to, aby pokazać Ci , że te programy TV, których NIE odbierasz (a rodzice odbierają) zależą tylko i wyłącznie od źle wstrojonej głowicy (źle : czytaj : małe pasmo przestrajania kanałów). Rozgałęźniki NIC tu nie mają do roboty.

Rozgałęźniki to tylko poziom sygnału odbieranego przez Twoje TV. :!:

Cytat:
    Druga sprawa jest taka, że tuner mi fatalnie ściąga obraz. Jak pisałem wyżej. Pewnie tak samo jak Tv, bo lapek 15,4' matryca, a tv ok 19, bo na tv jest większy ekran i lepszy obraz może nie wiem, bo na lapku masakra jest.

Pomijając Twoją "poprawną" polszczyznę, to proszę pomyśl nim napiszesz. Większa matryca a mniejsza matryca - to tylko sposób pokazania obrazu - a czy wogóle widać obraz czy nie, to poziom sygnału. :!:
    Zwracam uwagę na Regulamin pkt. 15 .
    Cytat:
    ( wejście w tv moim lekko uszkodzene, więc nie powiem ...

Nareperuj swoje TV, to pogadamy. :!:

Pozdrawiam.

Następne wpisy muszą być zgodne z regulaminem pkt. 15 .
  • Poziom 36  
    Chyba jednak zamiast poczytać założyłeś najpierw nowy temat.
    Np. założony kilka dni przed Twoim - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6639897#6639897 - czytałeś ?
    W linkowni linków (gł. na Elektrodę) http://forumsep.pl/viewtopic.php?t=2951 oprócz wiodącego tematu "podzbiorcza" zwróć uwagę na tematy w stylu "komputer kopie", 70V na kablu koncentrycznym" itp - jeżeli masz w mieszkaniu instalację elektryczną dwuprzewodową (w układzie TNC i jeszcze często aluminiową...) - to lekceważenie tematu i uproszczenia pachną nie tylko zakłóceniami odbioru ale i stratami a nawet porażeniem, pożarem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1201732.html
  • Poziom 12  
    Ja bym chciał prostą odpowiedzieć :) Nie rozumiem co piszecie, nie znam się na kablówce, podłączeniu i tymi sprawami. Mam słaby obraz, śnieży i chce zrobić coś żeby obraz był dobry. Wejście w Tv lekko znieszczone, ale jak podepne tv w pod kabel w pokoju starych to obraz Idealny !!!
    Jak ju w Tv nie moge mieć dobrego obrazu, to chociaż w tunerze żeby był dobry. Tuner odbiera mi teraz jak Tv. Śnieg na kazdym kanale. próbowałem podłączyć kabel przez 1 rozgałęźnik tylko u starych w pokoju i umnie odłączyłem z mojego i tylko zpiąłem ten kabel, który przechodzi przez ściane i nowy kabel, który podłączam do tunera w lapku. Jakość obraz się lekkoi polepsza, ale śnieg nadal jest! To tego rozgałęźnika 60db nie kupować, wcale obrazu nie będą miał ? Wiem, ze tematów jest masa o tym, ale w każdym temacie inny problem jest i nie widze takiego samełog problemu co ja mam z jakością obrazu.
  • Poziom 37  
    Ja bym polecał aktywny rozgałęźnik antenowy. Ma wbudowany wzmacniacz sygnału i pozwała ustawić poziom sygnału dla każdego tv zosobna (w tych lepszych) i obraz powinien się znacznie poprawić a przynajmniej bezstratnie podzielisz sygnał z kablówki. Jedyna wada to kolejne urządzenie włączone do sieci i pobierające z 2.5W non stop
  • Poziom 12  
    mkpl napisał:
    Ja bym polecał aktywny rozgałęźnik antenowy. Ma wbudowany wzmacniacz sygnału i pozwała ustawić poziom sygnału dla każdego tv zosobna (w tych lepszych) i obraz powinien się znacznie poprawić a przynajmniej bezstratnie podzielisz sygnał z kablówki. Jedyna wada to kolejne urządzenie włączone do sieci i pobierające z 2.5W non stop

Miałem to wcale nie łapał sygnału :/

A sprawdzałem czy robi coś to zniszczone gniazdo w TV i nie możliwe, ale nic. Podłączyłem kabel z kablówki, który wychodził z rozdzielacza do mojego tv w pokoju rodziców i obraz był idealny! Żadnego śniegu, syczenia nic ! Czyli wina TV to nie jest na 100% tylko rozgałęźnika lub kabla. Ale kabel mam nowy ( znaczy się ten biały grubszy ) i nie dało rezultatu, więc pozostaje tylko rozdzielacz, ale jaki... ??? jest ich masa i nie wiem jaki wziąć. Mam chwilowo 3,7dB i 4 dB. Jak kupie większy to da to coś ???