Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharan klimatyzacja nadmuch niedziała

adri 1 17 Jun 2009 23:12 7296 11
    adri 1
    Level 10  
    Witam.
    I u mnie pojawił się problem z klimatyzacją wczoraj,po włączeniu klimy(klimatronik niby dwustrefowy,bez nadmuchów w suficie)nie leci zimne powietrze,jeszcze przedwczoraj wszystko bylo O.K.
    Czynnik nabity 1050g ,wentylatory chlodnicy chodzą ,spręzarka pracuje ale z nawiewów nie leci zimne powietrze,co może być powodem proszę o pomoc.
    Auto to VW SHARAN 1.9 TDI AUY 2001r.
    Pozdrawiam Adri1

Moderated By Michu10:

Regulamin pkt 11

sladi
    Level 17  
    zerknij dobrze czy sie włancza ta sprezarka bo jej koło kreci sie cały czas. jesli nie to pozostaje ci wymiana. ewentualnie dla pewnosci przysłuchaj sie przełanczajac temerature czy klapa zimne ciepłe pracuje lub dotknij przewodów czy sa zimne.
    adri 1
    Level 10  
    spręzarka pracuje napewno,temperatura też po przestawieniu na wyższą wzrasta,zapomnialem dopisać że wisi błąd 1596-czyli awaria silniczka obiegu zawnętrznego-wewnętrznego.
    domex32
    Moderator of Cars
    Jakie Ciśnienia panują na HP i LP ??

Sprawdź na grodzi masz zawór rozprężny z dwoma aluminiowymi rurami, sprawdź czy są zimne, jeśli tak, problem leży po stronie zespołu chłodzenia / ogrzewania w kabinie i/lub jego sterowania.
    adri 1
    Level 10  
    nie wiem jakie jest ciśnienie ,a o co chodzi z tym "problem leży po stronie zespołu chłodzenia / ogrzewania w kabinie i/lub jego sterowania"
    domex32
    Moderator of Cars
    To pojedź do serwisu.
    adri 1
    Level 10  
    kiedy byłem w serwisie jak pojawila sie awaria to gość od klim od razu podejrzewał nieszczelność, założył aparature do nabijania czynnika i wypompował mój czynnik (675g),następnie zrobił test szczelności(układ szczelny) i nabił na nowo czynnik (1050g)+wymiana oleju i klimatyzacja ruszyła ,na "LO"naprawde wiało mrozem ,klima chłodzila dopuki nie zwiększyłem temp. na 23st. , potym jak dałem na LO już nie leciało zimne powietrze,na drugi dzień jak podjechalem z raklamacją to gość wypompował 1400g czynnika a przymnie było zapodane 1050g (mam wydruk) i na nowo wpompował 1050g ale klima już nie chce chłodzić.Panel klimatronika mruga przed odpaleniem bo cały czas jest ten błąd 1596,ale jak gdzieś pisalo z tym błędem powinna chodzić.

Pozdrawiam Adri1.
    domex32
    Moderator of Cars
    Pewnie w węzach miał te 150 gr czynnika, problem tkwi w klapkach zimne ciepłe, w ich silnikach, lub ich sterowaniu.
    adri 1
    Level 10  
    ale wtedy byłby błąd od klap ciepło-zimno,a jest tylko ten błąd klapy obiegu wewnętrznego-zawnętrznego,w moim mieście nie ma typowego serwisu od klimy są tylko zaklady które dobiją,odgrzybią klimę a tam rozkładaja ręce.
    domex32
    Moderator of Cars
    Znajdź kogoś kto potrafi rozebrać schowek i kawałek deski rozdzielczej i dobrać się do układu nawiewu.

Rozumiem że sprężarka się załącza i ciśnienia na LP i HP są w normie?
    adri 1
    Level 10  
    tam za schowkiem znajdują się klapy od cieplo zimno czy zewnętrzny wewnętrzny,a rozbiorę sam gdzieś widziałem opis + zdjęcia.
    AUTO-MAR
    Level 20  
    Nadal nie wiemy czy przewody są zimne jak sprężarka chodzi, jeszcze w tym aucie się nie spodkałem żeby klapa padła od recyrkulacji temperatury choć zewnętrzny wewnętrzny często ale to nie ma nic wspólnego z tym co piszesz.