Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiast obrazu - kolorowe paski

17 Cze 2009 23:44 3626 17
  • #1 17 Cze 2009 23:44
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 18 Cze 2009 00:02
    Dawid90u
    Poziom 23  

Jak komputer działa to procesor też ok. Może pamięć ram komputera nawaliła? Albo karta graficzna? Da się rozbudować komputer? Może spróbuj znaleźć kartę graficzną i ją podpiąć do komputera, oczywiście jeżeli na to płyta główna pozwoli.

0
  • #3 18 Cze 2009 00:05
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 18 Cze 2009 00:16
    Dawid90u
    Poziom 23  

A może bios się nie zrestartował mimo wyjętej bateryjki i wciąż parametr 4,5x jest zapisany. Robiłeś również zworkę cmos? Po wejściu do biosu nie jesteś w stanie nic odczytać?

0
  • #5 18 Cze 2009 00:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 18 Cze 2009 00:26
    Dawid90u
    Poziom 23  

Zazwyczaj koło bateryjki są 2 piny podpisane CMOS należy je zewrzeć najlepiej na chwilkę, minutka. No a jak nie znajdziesz to odłącz komputer od zasilania, wyciągnij bateryjkę na jakiś okres, np na dzisiejszą noc, i jutro rano wsadź ją i sprawdź.

0
  • #7 18 Cze 2009 00:36
    bishofek
    Poziom 18  

Prawdopodobnie masz padniętą pamięć RAM. Wbudowana karta graficzna o ile nie posiada własnej korzysta z pamięci RAM. Gdy ona jest uszkodzona pojawiają się artefakty na ekranie. Gdy karta ma swoją pamięć to ona jest winowajcą i już nic z tym nie zrobisz. Możesz spróbować włożyć inną kartę graficzną.

0
  • #8 18 Cze 2009 00:52
    Dawid90u
    Poziom 23  

Ale też może być za wysokie taktowanie pamięci. Bo kolega zmienił za pewnie mnożnik więc całej magistrali. Więc spróbować przywrócić ustawienia nie zaszkodzą. Chyba że na chwilkę wyciągnięta bateryjka zrestartowała ustawienia, to można stwierdzić że uszkodzenie sprzętowe.

0
  • #9 18 Cze 2009 01:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 18 Cze 2009 01:15
    Dawid90u
    Poziom 23  

Hm Wyciągnij na całą noc. Spróbować nie zaszkodzi.

0
  • #11 18 Cze 2009 11:36
    bishofek
    Poziom 18  

Czyli moje przypuszczenia są dobre. Karta graficzna ma swoją pamięć uszkodzoną i korzystała z pamięci RAM.
    Jak wyłączyłeś korzystanie z pamięci RAM musiała korzystać ze swojej lecz o-na jest uszkodzona co powoduje artefakty na ekranie od włączenia komputera.
    Wyciągnij baterie na całą noc nawet potem nową możesz włożyć.

Moderowany przez mat_ed:

Od kiedy karta graficzna zintegrowana ma swoją pamięć? Zastanów się zanim po raz kolejny będziesz wypisywał takie bzdury. Wprowadzanie autora w błąd, zostaje nagrodzone ostrzeżeniem!

0
  • #12 18 Cze 2009 11:50
    jestemgosc
    Poziom 9  

W momencie wyciągania baterii, kabel zasilający komputer powinien być odłączony :P to tak na marginesie.

A co do pasków to przetaktowanie magistrali doprowadziło do padnięcia kondensatorów odpowiedzialnych za chipset karty graficznej :x
    Przynajmniej ja tak myślę, jedyne wyjście to podepnij inną kartę graf, jeżeli nie masz to klapa, odłóż kompa na miejsce (pod śmietnik) :P

0
  • #13 18 Cze 2009 12:20
    mat_ed
    Poziom 43  

:arrow: bishofek, proponuję trzy razy się zastanowić, zanim po raz kolejny będziesz wypisywał takie bzdury.

:arrow: James695, Kolega natomiast przyłoży się do tematu!

Cytat:
    ... w BIOSie zmieniłem parametr bodajże "Shared Memory" z 16MB na Disabled...

Bodajże? To nie wiesz co zmieniałeś?

Cytat:
    ...Zmieniłem też parametr odnośnie karty graficznej, chyba "Installed Memory" z 64MB na 16MB...

Chyba?

Cytat:
    Pamięć wydaje się sprawna...

Wydaje się? Program Memtest i przetestuj pamięć.

Cytat:
    Dokładnych parametrów komputera nie znam...

To należy je sprawdzić, z danymi zasilacza włącznie!

Reasumując, przyłóż się do swojego tematu!

:arrow: szczurek_1990, czy Ty aby nie przesadzasz? Po co proponujesz wyciąganie bateryjki na całą noc?

0
  • #14 18 Cze 2009 16:07
    Dawid90u
    Poziom 23  

Znaczy chodziło mi o dłuższą chwilę. Słyszałem że w niektórych płytach głównych pamięć biosu mimo wyciągniętej bateryjki jest jeszcze podtrzymywana przez pewien okres i trzeba odczekać dłuższą chwilę by nastąpił reset.

0
  • #15 18 Cze 2009 22:09
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 18 Cze 2009 22:15
    mat_ed
    Poziom 43  

Cytat:
    Pamięci nie sprawdzę programem MemTest, ponieważ komputer nie ładuje systemu operacyjnego. Na ekranie cały czas widoczne są pionowe kolorowe paski, z migającym w tle minusem...

Memtest działa pod systemem DOS. Windows nie jest wymagany.

0
  • #17 18 Cze 2009 22:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 24 Cze 2009 22:56
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto