Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L355D - nie 'wychodzi' ze stanu hibernacji

18 Cze 2009 09:32 1443 1
  • Poziom 2  
    Witam,

Pół roku temu kupiłem laptop Toshiba Satellite L355D z Vistą. Już kilkakrotnie zdarzały się sytuacje, że nie ychodził ze stanu uśpienia, a po wyłączeniu (10 sek. przyciskiem "power") w ogóle się już nie włączał. Podobnie gdy raz zawiesił się pod linuksem (ubuntu zainstalowany na osobnej partycji), nie włączał się po wyłączeniu przyciskiem power.

Trzykrotnie w związku z tym oddałem go do serwisu gwarancyjnego, niestety nie wiem, co tam z nim robiono - poza tym, że raz wymieniono płytę główną. Po powrocie z reguły po kilku tygodniach awaria występowała powtórnie. Nie udaje się wtedy wejść do biosa, ani zastartować z dysku recovery. Za ostatnim razem w takiej sytuacji wyjąłem i ponownie włożyłem baterię (na jakimś forum przeczytałem, że komuś to w podobnej sytuacji pomogło), i o dziwo laptop zaczął znów działać bez zarzutu.

Czy z powyższego opisu ktoś jest w stanie domyślić się co może być przyczyną występowania awarii?

Z góry dzięki za pomoc
    Łukasz
  • Poziom 37  
    Możliwe że zbierają się gdzieś ładunki i laptop się "dławi" - mam podobnie w asusie, ten jednak co jakiś czas przestaje się włączać....

PS-jak nie potrzebujesz to baterię z laptopa należy wyjąć, inaczej padnie w mniej niż pół roku mimo że nie była używana/