Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zrobić odcięcie zapłonu?

29 Kwi 2006 21:37 58214 34
    osd
    Poziom 11  
    Witam,

takze chce zalozyc odciencie pompy paliwowej.

Tylko mam pewne watpliwosc i bylbym wdziczny za ich rozwiazanie :) ..
    A mianowicie chce zrobic przerwe w obwodzie pompy paliwa na przekazniku.
    I teraz czy sie myle czy nie
    przykladowo na takim przekazniku http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=100909939
    styk 85 i 86 sluzy do sterowania przekaznikiem, czyli do podawania napecia na cewke ?? .

Jesli sie nie myle to chcialbym to zrobic ale nie na zasadzie przelacznika on/off tylko mikroprzelacznika np. takiego jak w myszce, poniewaz jest mniejszy.
    I teraz nie wiem jak to zrobic, jak bym zastosowal zwykly przelacznik on/off to by bylo proste bo albo na tych stykach bylo by napiecie albo nie.
    Natomiast jak to zrobic zeby przy kazdym kliknieciu takiego mikroguziczka raz bylo napiecie a po nastepnym kliknieciu juz nie ??

Prosil bym o jakies wytlumacznie tego w przystepny sposob, moze o jakis prosty schemacik, albo o poprawienie mnie jesli sie myle w swoich teoriach. Mogla by byc tez jakas sygnalizacja dioda wtedy kiedy bylo by napiecie na cewce w przekazniku.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
    krzysztofat
    Poziom 11  
    Witam.
    W starym aucie miałem takie odcięcie zapłonu. Przy demontażu nie zwróciłem uwagi jak jest podłączony, a potrzebuję zamontować w innym.
    Podejrzewam że:
    1 - zasilanie w stronę instalacji
    2 - zasilanie 12V po stacyjce
    3 - masa
    proszę o potwierdzenie.

jak zrobić odcięcie zapłonu?
    krzysztofat
    Poziom 11  
    dzięki za szybką odpowiedź