Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz impulsowy do prądnicy w motorowerze ???

kotek4 18 Cze 2009 15:56 876 0
    kotek4
    Poziom 10  
    -Mam takie pytanko czy można użyć zasilacza impulsowego z komputera do prądnicy. jak wiadomo są tanie nowy na allegro można i za 26zł kupić.

-prądnica w jawce ma magneto z 6 magnesami a ja mam takie blaszki z silnika na 24 uzwojenia z których można zrobić rdzeń wokół koła zamachowego trzeba tylko drutu nawinąć jakiegoś myślę o większej średnicy 1mm-1,1mm żeby była mniejsza rezystancja.

zasilacz impulsowy do prądnicy w motorowerze ???

obrazek poglądowy

jak nawinąć uzwojenia to jeszcze pomyślę ale myślę że po 3 cewki ( co 3miejsca wolne i wyjdzie 4 skoki tak jakby wtedy wyjdzie taka ala 4 fazowa prądnic bo tak najlepiej magnesy pasują na uzwojenia

tylko jak pod 4 fazową prądnice podłączyć zasilacz impulsowy
    -zależy mi żeby uzyskać jak największą moc czyli jak się uda zrobić 200W to czemu nie prąd pewnie da się szarpnąć spory bo drutu to tam wejdzie dużo więcej niż na normalne cewki

potrzebuję wskazówek praktycznych
    czyli jaki drut jaki lakier

i czy ten rdzeń powinien być mocno duży czy blaszki tylko na szerokość magnesów.

jeszcze jakoś trzeba zapłon przerobić mam moduł zlutowałem ale na przerywacz zwykły potrzebowałbym jak tam podpiąć czujnik halotronowy i jak opóźniać i wyprzedzać kąt zapłonu zależnie od obrotów silnika.

tylko proszę nie pisać że to szalony pomysł i poco mi tyle prądu tylko na temat czyli jak to zrobić pozdrawiam dzięki za wszystkie wskazówki i uwagi.