Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4828FN - Jak zresetować licznik, regeneracja ton

18 Cze 2009 16:30 10381 19
  • Poziom 12  
    Witam.

Czy ma ktoś informacje na temat tej drukarki i wie coś o możliwości regenerowania kartridży do tego modelu, bądź wie jak skasować ustawienia drukarki co by to możliwe było drukowanie z dosypanymi kartridżami? Może jakiś sposób na programowanie chip’a?

Pozdrawiam, Piotr.
  • Poziom 17  
    Witaj Piotrze
    Z tego co mi wiadomo W tej drukarce jest możliwość regeneracji cartridge'a , tylko trzeba kupić toner i chip inaczej nie da się go przeprogramować.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Aż taki uparty jest ten licznik, że żaden programator go nie ugryzie?
  • Poziom 10  
    piotrnv napisał:
    Aż taki uparty jest ten licznik, że żaden programator go nie ugryzie?

Mam bliźniaczy model 4824FN i u mnie w konfiguracji drukarki jest opcja "Ignoruj toner". Według instrukcji powoduje to ignorowanie stanu tonera.

Menu-> KonfigSystemu->Konserwacja->IgnorujToner->wł

Co prawda nie jestem pewien, czy ta opcja rzeczywiście działa, bo jeszcze mi się toner nie skończył, ale według instrukcji powinno grać ;)
  • Specjalista - kserokopiarki
    Może się udać... W SCX 4725 po wejściu w TECH i włączeniu ignorowania tonera urządzenie się odblokowało. Tylko kod dostępu trzeba podać - 1934 jak w poprzednich "zakodowanych" :)

C.
  • Poziom 10  
    Zadziałało? Bo mam ten sam problem, ale z tego co się dowiedziałem opcja IGNORUJ TONER służy tylko do tego żeby nie wyskakiwały ostrzeżenia o braku toneru. Jeśli chodzi o licznik to toner startowy ma określona liczbę stron (2000) i później nic się nie da z tym zrobić (nie ma chipa), a toner "normalny" ma chipa i trzeba tego chipa gdzieś zdobyć. Ma ktoś jakieś namiary?
  • Poziom 12  
    Ignorowanie tonera nie pomaga :/
  • Poziom 10  
    Mi w sumie pomogło, ale w kasecie startowej, a nie tej z chipem. Oczywiście mruga cały czas, że brakuje toneru, ale drukuje bez problemów.....
    Próbowałeś na tonerze startowym?
  • Poziom 1  
    ja poprostu wywalilem chipa z kasety.. co prawda dioda ostrzegawcza miga wkurzajaco na czerwono, jednak nie na tyle wkurzajaco zeby kupowac org. toner.. inna rzecza jest ze jakos na org tonerze jest hmm... a niebo lepsza.. no ale 360 zł za 5000 tys stron to troche duzo..
    btw. jakby ktos namierzyl chipy i dal znac byloby milo

pozdrufko
    xiengowy
  • Poziom 10  
    Racja, wywalając chipa zrobiłeś z niego po prostu toner startowy (bez chipa).
    Ja nie zauważyłem jakiejś zmiany jakości po dosypaniu toneru....
    Mimo wszystko przyłączam się również do prośby w sprawie chipa, albo innego pomysłu na zlikwidowanie czerwonej diody sygnalizującej brak toneru...
    Nie miałem z nim jeszcze do czynienia... Ale... Jak wejść w TECH (menu-#-1-9-3-4) i tam poszukać ? Hasło pewnie będzie 1934 (jak zawsze :D). W 4725 pomogło :D Może warto spróbować ?

C.

p.s.

Dla informacjii szanownego kolegi który zakapował moje posty do moderatora z dopiskiem że głupie jest podawanie kodów - są one w conajmniej kilku tematach na tym forum ( wysiłku trochę - użyj "szukaj") . Nie wspomnę o informacjii na stronach Samsung-a.

Podpisałbyś się chociaż... :D , a co tak anonimowo ?
  • Poziom 10  
    Nie widziałem nigdzie w opcjach menu jakiegokolwiek odwołania do hasła... Być może w tej się tak nie da.....
  • Poziom 1  
    a moglby ktos podac jaki to jest typ proszku, zebym mogl go poszukac na internecie?
    z gory wielkie dzieki
    Toner zapewne jak we wszystkich samsungach - pasuje od ML-1610/1710/4521f i ostatnio używany w ML-1640. Kup większą butelkę - taniej wychodzi :) !

C.
  • Poziom 19  
    jak w tej drukarce (4824fn) wydrukowac strone serwisowa o jej przebiegu??
  • Poziom 12  
    Sewer29 - czy udało Ci się już zdobyć info jak wydrukować na tym modelu całkowitą ilość wydrukowanych stron ?
  • Poziom 9  
    Do resetowania chip Samsung SCX-4828FN.
    Jeśli jeszcze wam się nie udało to proponuję znaleźć firmware: FIX_SCX4828_V1.01.00.41.hd, a następnie zastosować się do poniższych wskazówek:

1. Znaleźć, ściągnąć (google) i rozpakować FIX_SCX4828_V1.01.00.41.
    2. Usunąć chip z kasety tonera.
    3. Podpiąć drukarkę przez usb i włączyć.
    4. Zaczekać aż drukarka będzie gotowa do pracy.
    5. W folderze w którym rozpakujecie FIX_SCX4828_V1.01.00.41 uruchomić CMD i wpisać: usbprns2.exe FIX_SCX4828_V1.01.00.41.hd
    6. Poczekać aż drukarka zostanie przeprogramowana. Wówczas nastąpi jej restart.
    7. Skasować liczniki.
    8. Zasypywać proszkiem i drukować do bólu.

Samsung SCX-4828FN - Jak zresetować licznik, regeneracja ton

9. Kasowanie licznika:
    Wejść do menu TECH mode (Wcisnąć kolejno: MENU # 1 9 3 4 MENU):
    Menu > Data Setup > Clear Counters > CRU Print CNT

Powyższe działa na WinXp oraz Win7 - testowane osobiście

TEMAT proponuję zamknąć! Rozwiązanie sprawdzone i działające.
  • Poziom 13  
    mtur piszesz:
    Powyższe działa na WinXp oraz Win7 - testowane osobiście

TEMAT proponuję zamknąć! Rozwiązanie sprawdzone i działające.

to dlaczego proponujesz "1. Znaleźć, ściągnąć " a w dodatku po co "uruchomić CMD i wpisać: usbprns2.exe FIX_SCX4828_V1.01.00.41.hd "

Zamieść fixa w temacie
  • Poziom 10  
    Przyłączam się - zamieść wypróbowanego fixa...

Znalazłem wprawdzie fixa samodzielnie w necie ale u mnie nie zadziałał...
    Mam drukarkę SCX-4828FN pracującą z softem w wersji 1.01.00.35 z datą 07-30-2009 (aby odczytać na wyświetlaczu wersję należy wstukać sekwencję Menu#193#).
    Wpisałem w CMD polecenie: usbprns2.exe FIX_SCX4828_V1.01.00.41.hd - plik poprawnie się przetransferował do drukarki - oto co pojawiło się w oknie CMD:
    ""
    C:\aaaa>usbprns2.exe FIX_SCX4828_V1.01.00.41.hd

Downloading.....................................................................
    ...................[około dwa ekrany kropek :-)].....................
    Download complete!! downsize(14680136)

C:\aaaa>
    ""
    Wyglądało to fajnie ale na wyświetlaczu drukarki pojawiło się: ""Image error, Reset printer"" - po zresetowaniu (wyłączenie z zasilania) na szczęście drukarka normalnie uruchomiła się - wciąż jednak w wersji 1.01.00.35.....

Czy kolega "mtur" pamięta może z jakiej wersji robił upgrade do .41 ?
  • Poziom 18  
    Witam, mam SCX-4705nd i problem z zamiennikami, których jest niby dużo, ale żaden nie działa (kaseta jest nierozpoznawana). Waszym zdaniem można coś wykombinować?
    Póki co używam zamiennika z chipem z oryginała i pokazuje 0%, ale ustawiłem ignoruj toner. Sądzę, że długo na tym nie pojadę.