Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 awaria czujnika płytu Eloys

Brzymeq 18 Cze 2009 16:48 9774 4
  • #1 18 Cze 2009 16:48
    Brzymeq
    Poziom 32  

W samochodzie miałem bład na komputerze, wyswietlalo mi diesel additive minimum level czyli albo brak plynu eloys lub uszkodzony czujnik w korku wlewu paliwa. Pojechalem do serwisu, uzupelnili plyn do pelna, zaplacilem 850zł ale w serwisie stwierdzili ze jest jeszcze uwalony czujnik w korku i trzeba go wymienic za 600zl zrezygnowalem. Po uzupelnieniu plynu auto jakby mocniejsze jest i zadne bledy nie wyskakuja ani kontrolki sie nie swieca, czy moje przypuszczenia ze chcieli mi wymienic cos co jest dobre i mnie oszukac jest sluszne ?

0 4
  • Pomocny post
    #2 18 Cze 2009 17:08
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Cze 2009 17:58
    Brzymeq
    Poziom 32  

A jak kupie korek gdzies na allegro to będzie to działało ? I druga sprawa to jest troche nie fair jak nic sie nie wyswietla ze ten czujnik jest zepsuty, dopiero niby na wydruku w serwisie wyszlo. Jeśli to można zrobic poza serwisem np kupić korek to byłbym wdzięczny za namiary na te częsci gdzie tego moge szukać.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Cze 2009 19:05
    zbyniuś
    Poziom 26  

Trochę ci to wyjaśnię, w korku są dwa magnesy po bokach możesz to sam sprawdzić wizualnie,jeżeli ich nie ma to korek do wymiany (ok.110zł). Do rury wlewu przymocowany jest czujnik (kontaktron) który reaguje na obecność magnesów korka(ok.170zł) Do wymiany tego czujnika trzeba opuścić zbiornik paliwa dlatego robocizna jest dość droga.Spr. w serwisie za pomocą PPS i omomierza powinno być wiarygodne i nie ma co kombinować tylko wymieniać.

1
  • #5 19 Cze 2009 10:10
    Brzymeq
    Poziom 32  

Dzięki bardzo, pomogliście mi rozwiać moje wątpliwości. Pozniej jeszcze sprawdze te magnesy.

0