Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podstawka chłodząca do laptopa

ashemar 18 Cze 2009 17:13 4152 3
  • #1 18 Cze 2009 17:13
    ashemar
    Poziom 9  

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Przeglądając zasoby internetu trafiłem na dosyć ekstremalną podstawkę chłodzącą do laptopa: http://www.twenga.pl/cena-NoteBook-Cooler-200-ANTEC-Chlodzenie-laptopa-486515-0

ekstremalną bo ma jeden potężny wentylator. Ja mam obecnie podstawkę z trzema małymi wiatrakami, nie powiem- działa super, ale to cacko w linku powyżej musi być jeszcze wydajniejsze.

Moje pytanie jest takie:
    Nie chcę wydawać prawie 300 zł na tackę z wiatrakiem. Da się samemu zrobić podobny system wentylacji? Najlepiej żeby był zasilany z usb 2.0 lub ewentualnie z dwóch gniazd usb- bo myslę że na jednym złączu taki wentylator chyba by nie pociągnął....

Pozdrawiam wszystkich!

0 3
  • #2 18 Cze 2009 20:59
    iron64
    Spec Overclocking

Wszystko się da. Wykombinuj wentylator zasilany +5V i po kłopocie.

0
  • #3 18 Cze 2009 23:09
    Karaczan
    Poziom 39  

A co z chlodzeniem twojego laptopka nie tak, ze nie wystarcza zwykla tacka?
    Co najwyzej glosne, bo oc jesli jakies nawet ma to szczatkowe.
    Przeczyscic fabryczne chlodzenie, ew zapodac nowe lepsze pasty.
    Trzymyc na twardej, rownej powierzchni by byl jakis przelot pod laptopem

A tak wogole dlaczego ci nie starcza ta podkladka jaka masz?
    Jakies objawy przegrzewania?

0
  • #4 19 Cze 2009 08:40
    ashemar
    Poziom 9  

Tacka po prostu dogorywa- zniosła już tyle upadków, urwań kabli że jeśli działa to działa ok, ale czasem jest potrzeba pół godziny żeby ją uruchomić- 3 wiatraki małej średnicy= dużo hałasu.

Laptopa (compal FL90) regularnie czyszczę, ale chcę zapobiec nadmiernemu przegrzewaniu. Niedługo zmienię pastę pod procek na ZALMAN ZM-STG1

Ale taka podstawka jak tamta w poprzednim moim poście musi być naprawdę dobra. Wydaje mi się, że niewielkim nakładem sił i kasy można mieć coś podobnego wcale nie wydając aż tyle kasy.

0