Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spolszczanie PSP - jak wgrać spolszczenie MENU ?

sebxx4 18 Cze 2009 21:08 61279 20
  • Witam !
    Po raz pierwszy (na tym forum) przedstawiam artykuł o tym jak wgrać spolszczenie do każdej wersji PSP Fat (próbowałem na PSP Fat 1002). Na slim'ach też chyba się da. Proszę dokładnie CZYTAĆ INSTRUKCJĘ !!! Paczka w formacie *.zip . Wszelkie pytania na e-mail : sebxx(malpa)poczta.onet.pl (mój e-mail), albo na GG (DO AUTORA TEGO SPOSOBU) : 3693338
    Paczkę można pobrać z tego serwera :

--->KLIKNIJ<---

Albo z elektrody (poniżej) - wyłączyłem prowizje :)
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Nie jestem autorem tej metody, ale otrzymałem zezwolenie jej autora na obubliowanie go na forum elektroda.pl . Sposób ten działa TYLKO na PSP, które mają wgrany soft, który posiada RM (Recovery Menu).
    Autorem tego sposobu jest użytkownik forum : Haker5

Pozdrawiam !

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    sebxx4
    Poziom 22  
    !!! UWAGA !!!
    Do wszystkich elektroakustyków :

---> WEJDŹ KONIECZNIE <---
    Specjalizuje się w: wzamki na mosfetach układy softu - startu 250v
    sebxx4 napisał 653 postów o ocenie 29, pomógł 3 razy. Mieszka w mieście Pszczyna. Jest z nami od 2009 roku.
    Traker Wymiatacz
    Poziom 14  
    tylko raczej nie ten dział...
    Pozdro
    terragady
    Poziom 15  
    Na slimach też się da. Choć pytanie tylko po co? Rozumiem że można przetłumaczyć książkę, grę ale po co tłumaczyć menu w PSP? To tak jakby tłumaczyć np napisy na pilocie TV, radiu itp. Pozatym po co niepotrzebnie sobie mulić soft.
    Tak w ogóle to nie ten dział, jak już kolega wyżej wspomniał.

Pozdrawiam
    sebxx4
    Poziom 22  
    :arrow: Są osoby (np. ja) które nie znają angielskiego zbyt dobrze i np. mnie wkuża menu po angielsku.
    :arrow: Pisałem do administratora forum, z pytaniem w jakim miejscu na forum mogę zamieścić taki temat. Otrzymałem wiadomość z linkiem do tego działu więc zakładam.
    Traker Wymiatacz
    Poziom 14  
    no to pora się nauczyć angielskiego :P
    terragady
    Poziom 15  
    sebxx4 napisał:
    :arrow: Są osoby (np. ja) które nie znają angielskiego zbyt dobrze i np. mnie wkuża menu po angielsku.
    :arrow: Pisałem do administratora forum, z pytaniem w jakim miejscu na forum mogę zamieścić taki temat. Otrzymałem wiadomość z linkiem do tego działu więc zakładam.

Ale, właśnie o to chodzi że tam nie ma nic bardzo do rozumienia, menu jest intuicyjne i występują tylko pojedyńcze słowa po angielsku a nie cała książka, rozumiem że można po angielsku nie potrafić rozmawiać, czytać itd ale bez przesady jak uruchamiasz grę to chyba nie ma różnicy czy jest napisane Karta Pamięci czy Memory Card? Options czy ustawienia? Nie mów bo nie uwierzę, że jak włączasz PSP to nie wiesz co jest co? To są podstawowe słowa które są w codziennym użyciu w każdym urządzeniu i myślę że nie powinno się tłumaczyć czegoś takiego, pozatym poprzednik dobrze napisał, pora się nauczyć ang :)
    mnich13
    Poziom 15  
    Nie mam PSP ale sam sobie tłumaczyłem soft do R4 w NDS, dlaczego? Ponieważ fajnie jest mieć menu po naszemu:) Znam Angielski ale nasz język jest piękny i wolę mieć polskie menu.
    Traker Wymiatacz
    Poziom 14  
    teraz to tak się nazywa :D
    mks
    Poziom 11  
    sebxx4 napisał:

polskiego chyba tez niezbyt dobrze...
    OoOZIOMEKOoO
    Poziom 10  
    Czy przez to można mieć bricka?
    sebxx4
    Poziom 22  
    bricka może nie, ale jak źle wgrasz (tzw np konsola sie wyłączy podczas fransferu danych) to może być źle ;) Ale zawsze można naprawić...
    Robart555
    Poziom 1  
    A jak wgrasz pl menu to chicken sie nie zalancza
    OoOZIOMEKOoO
    Poziom 10  
    W tych czasach to tak łatwo nie można potem naprawić konsolki np. 3004
    zgadzam się z Robart555 nie można a i chyba po tym już niema gwarancji i jeszcze jedno brick to uszkodzenie pamięci flash 0 przez takie zabawy a niestety po takim czymś konsolka 3004 i te z tą nową płytą główną idzią do kosza
    sebxxx
    Poziom 13  
    1. Opisywana metoda została w 100% sprwdzona na konsolach serii 100x (Slim oraz Classic - Fat) więc nie biorę odpowiedzialności jak ktoś wgra na inną konsole (inna seria) i coś mu sie nie będzie zgadzać, a pozatym wyraźnie napisałem żeby zrobić kopie zapasową plików, zanim zaczniemy coś zmieniać ! (to jest podstawa, no chyba że ktoś czuje się tak pewnie, że nie ma szans czegoś zepsuć...)

2.
    OoZIOMEKOoO napisał:
    W tych czasach to tak łatwo nie można potem naprawić konsolki np. 3004

:arrow: Gościu, zobacz na allegro ! (nie żebym reklamował czy coś...) - jest pełno usług od ludzi, którzy się fachowo zajmują naprawą PSP. Ja mieszkam na takim zadu*iu i po 5 minutach szukania znalazłem i tego samego dnia koleś przyjechał do mnie (do domu) i mi zmienił softa za 25zł (wtedy jeszcze nie zajmowałem się przerabianiem PSP). Kolo był przygotowany na wgranie pięciu różnych softów na 3 różne konsole (chyba seria 100x, 300x oraz Go)
    jarewa
    Poziom 31  
    Nie żebym się czepiał ale GO i 3k nie są jeszcze rozpracowane. 3k chwilowe a Go wogóle.
    sebxxx
    Poziom 13  
    Dlatego kupiłem i przerabiałem 1002 :D
    OoOZIOMEKOoO
    Poziom 10  
    jarewa napisał:
    Nie żebym się czepiał ale GO i 3k nie są jeszcze rozpracowane. 3k chwilowe a Go wogóle.

kolega właśnie ma racje i oto mi chodziło

A I NA DZIEŃ DZISIEJSZY NIE NAPRAWISZ KONSOLI 3K I GO Z BRICKA BO SĄ NIE PRZERABIALNE.
    CZYLI:
    BRICK=Konsola do kosza
    marbites9
    Poziom 1  
    dzięki za spolszczenie super XD
    Pawel1924
    Poziom 20  
    Hej a powie mi ktoś co mam zrobić żeby wgrać menu Polskie do psp. Moja wersja to
    Version 6.20 , model psp 3004.
    Grizzly1998
    Poziom 1  
    Kwitnie ktoś jeszcze na tym forum?