Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch sgs55A12 nie kręci dolnym śmigłem .

drWilczur 18 Cze 2009 21:14 6568 6
  • #1 18 Cze 2009 21:14
    drWilczur
    Poziom 2  

Naczynia na dole są niedomyte - górne śmigło kręci elegancko. Natomiast dolne puszcza wodę ale nie kręci - stoi w miejscu. Włączyłem ją z uchyloną klapą przy pomocy noża :-) i widziałem ze dolne śmigło nie obraca się :-( Sitko dolotowe czyste - zmywarka ma 6 lat - co to moze być ?

Proszę dopisać w temacie model urządzenia!
    <skryn>

0 6
  • #2 18 Cze 2009 21:38
    adamjur1
    Poziom 39  

Np zapchane dysze lub cały przelot w dolnym śmigle ( zdarzało mmi się wyciągać z tego śmigła pieprz, ziele angielskie, papier z nalepek na słoikach)
    Istnieje jeszcze możliwość, ze coś zablokowało śmigło w jego miejscu połączenia z króćcem.
    Pozdr.J.

0
  • #3 18 Cze 2009 22:53
    drWilczur
    Poziom 2  

Czyściłem to śmigło - da się je rozebrać i dysze nie są zapchane. Wyciągnąłem tez króciec i jest ok. Woda siura przez dysze ale smigło się nie kręci :D

0
  • #4 19 Cze 2009 00:03
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Od kręcenia się śmigła jest tylko jedna dziura, ostatnia w szeregu. Jeśli ona jest zapchana a inne drożne to i tak będzie postój. No chyba że pompa się nie wyrabia...

2
  • #5 19 Cze 2009 00:53
    tonk07
    Poziom 16  

Jak przez śmigło leci woda to musi się obracać chyba że są zapchane ostatnie otwory lub coś je blokuje. Sprawdź ręką czy śmigło swobodnie się obraca porównując z górnym. Jak jest ok to przeczyść otworki

0
  • #6 19 Cze 2009 15:12
    drWilczur
    Poziom 2  

Kręci się troche ciężej niż górne. Sprobuje dokładnie oczyścić dysze.

A jak działa tak funkcja "mycie w górnym koszu" ?. Przez 6 lat tego nie używałem a ostatnio włączyłem. Moze coś sie zacięło ? Jest tam jakiś zawór do dolnego śmigła ?
    Dzieki za odpowiedzi .

2
  • #7 22 Cze 2009 19:53
    drWilczur
    Poziom 2  

Naprawiłem usterkę. Przy grzałce jest silniczek który porusza trybem i otwiera otwór przez który płynie woda. Nie wiem jak fachowo się to nazywa. Woda z dolnego śmigła ma mocniejszy strumień i w końcu normalnie się kręci.

4