Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung le40a551 napis na ekranie, źle działa menu

18 Cze 2009 21:40 4396 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Kilka miesiecy temu kupilem samsunga le40a551. Gdy go włączam, troche powyzej srodka ekranu wyświetla się coś takiego

T-PRLPEUMD-1005.1 tt:tt 40'' 40A AG50 70

(hh:hh<- czas ile jest wlaczony tv)
    a gdy on jest:
    -nie mozna wylaczyc tv pilotem
    -nie zapisuje sie nic na tv, programy, godzina, jezyk. zupelnie nic
    -przeskakuje volume o 10 a nie o 1

mozna go wylaczyc po nacisnieciu "power" ale na obudowie telewizora
    wtedy wszystko jest ok ale i tak sie nic nie zapisuje a po ponownym wlaczeniu znowu sie pojawia.

nie mam pojecia co jest w ogole. Totalnym laikiem w tych sprawach jestem wiec masakra.

POMOCY!!!!
  • Poziom 9  
    NO i zainstalowalem... teraz reakcje sa prawidlowe ale widze to tylko po diodzie tej czerwonej z przodu. czyli moge wlaczyc tv pilotem i wylaczyc pilotem- super, tyulko teraz obrazu nie ma w ogole... ani obrazu ani dzwieku.. nic. jest czarno.
  • Poziom 43  
    a odłączałeś kabel od zasilania ?
    po aktualizacji, czasem tak trzeba .
  • Poziom 9  
    No tak.. odlaczaczylem, podlaczylem wszystko bardzo pieknie. i teraz mam zupelnie czarny obraz nic nie wyskakuje... poprostu czarno:/
  • Poziom 43  
    a wgranie firmu zakończyło się sukcesem?
    bo wygląda jakby nie..., jeśli w obecnej sytuacji nie uda się wgrać ponownie firmware ani uruchomić menu serwisowego
    to tylko zostaje ci gwarancja.

Uprzejmie kolegów informuję, że na forum obowiązują zasady poprawnej pisowni właściwe dla języka polskiego.
    Znaki przestankowe stawia się bezpośrednio po wyrazie, potem spacja. Zdanie zaczyna się wielką literą. Znaki diakrytyczne /ogonki/ są integralną częścią naszego języka!
    Tytuł tematu łaskawie poprawiłem. [@mirex]
  • Poziom 19  
    Jesteś w trybie wygrzewania, naciśnij jakikolwiek przycisk na klawiaturze lokalnej telewizora i wszystko będzie ok.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Tak to jest jak się samemu grzebie zamiast korzystać z gwarancji, przecież po to są serwisy i 2 lata gwarancji żeby korzystać, a tak uwalona płyta główna i niepewność czy serwis uzna naprawę , czy zrobi odmowę.
  • Poziom 10  
    Potwierdzam - po wciśnięciu przycisku na telewizorze napis, a także ograniczenia w menu zniknęły. Szkoda, że SAMSUNG nie informuje o tym w instrukcji ani na swoich stronach.

A czy wiecie może jak np spowrotem włączyć tą funkcję? Czy telewizor ma jeszcze jakieś ukryte "funkcje" które można włączyć/wyłączyć?
  • Poziom 10  
    Też sie zastanawiam czy tak jak w przypadku modelu le37b550 można w menu serwisowym włączyć funkcję divx w wisslink. Może byłby ktos tak miły i powiedział by jak włączyć to menu serwisowe.

pozdrawiam ;)