Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kity AVT z allegro - tak, czy nie? oraz lutowanie kitów i lm

18 Cze 2009 22:00 4234 6
  • Poziom 17  
    Witam drogich Kolegów, drogie Koleżanki :P
    Mam nadzieję iż w tym temacie uda mi się rozwiać kilka mych wątpliwości.
    1.Ogólnie wiadomo, że na przesyłkę ze sklepu AVT trzeba długo czekać. Jak to jest z zamawianiem produktów AVT z allegro?(użytkownik AVT-Korporacja) Też trzeba tyle czekać?
    2. Płytki w kitach. Jak to z nimi jest? Trzeba je pokrywać roztworem kalafonii ze spirytusem, czy można na nich od razu wygodnie lutować?
    3. Czy lm317 (często stosowany w prostych zasilaczach) posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe? Jedni mówią, że tak, inni zaś, że nie, więc jak to w końcu jest?
    Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam,
    Bretos
    Nie wiedziałem gdzie umieścić temat. Tutaj, ze względu na LM317 nie tutaj, ze względu na pozostałe dwie, które nie wiedziałem gdzie umieścić, więc całość wylądowała tutaj :P Jeżeli jednak błędnie dokonałem tego osądu, proszę moderatora o przeniesienie tematu. Dziękuję, i przepraszam za kłopot.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    Co do kitów AVT i w ogóle produktów AVT to ja bym sobie ich na dzień dobry darował. Wystarczy podsumować koszt części i odnieść wynik do ceny kitu. Jeżeli już ktoś chce składać kity to lepiej się rozejrzeć za czymś innej firmy. Proponuję jednak wykorzystać ich schematy - zwykle są nie takie głupie i zdarza się że nawet nie zawierają błędów i samemu zrobić płytkę. Nie jest to wcale trudne dobry opis tutaj: http://www.decado.dioda.com.pl/ Fotochem/termotransfer. Nie jest to takie straszne jak sie wydaje początkującym. Będzie jednak wymagane przeprojektowanie gdyż płytki AVT są z definicji dwustronne z metalizacją aby zniechęcić początkujących do ich wykonywania we własnym zakresie (wszak lepiej jak zapłacą za nie AVT)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Nie chodzi mi o skomplikowane kity avt, lecz np. taki 2050 bądź 730, gdyż iż nie mam dostępu do tego TDA, a zamówienie samego kosztowałoby mnie mniej więcej tyle co ten kit(bez przesyłki, a zamawiam jeszcze kilka rzeczy, poza tym w jedynym elektronicznym sklepie u mnie w mieście są bardzo... "głupie" ceny.)
    Cytat:
    Będzie jednak wymagane przeprojektowanie gdyż płytki AVT są z definicji dwustronne z metalizacją aby zniechęcić początkujących do ich wykonywania we własnym zakresie (wszak lepiej jak zapłacą za nie AVT)

Te proste kity też są na płytkach dwustronnych? :O
    A, i co do wytrawiania płytek, to właśnie przypomniało mi się:
    4. Czy nadsiarczan sodu (B327) jest bardzo żrący? Tzn. co mi się stanie, jeżeli np. przez przypadek kapnie mi na rękę, bądź na drewniane biurko? i czy opary są bardzo groźne? tzn. lepiej wytrawiać poza pomieszczeniem gdzie ogólnie się przebywa?
  • Poziom 31  
    Jeżeli kapnie na rękę to nic się nie stanie - może wysuszać skórę - tak wynika z moich obserwacji niemniej jednak należy go bezwzględnie zmyć wodą gdyż dostanie się do oka - np przez przetarcie brudną ręką - może być bardzo niebezpieczne. Jeżeli kapnie na drewniane burko to także nic się nie stanie jeżeli się go zetrze natychmiast. Jeżeli się nie zetrze to potrafi odbarwiać okleiny meblowe. Podobnie jeżeli kapnie na ubranie to gwarantowane białe plamy po wypraniu ;) Opary ? z tego co mi wiadomo jedyne opary jakie to produkuje to tlen :)
  • Poziom 17  
    Heh, dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi! :D
    Aczkolwiek głównej nie dostalem -> Jak to jest z zamawianiem produktów AVT z allegro?(użytkownik AVT-Korporacja) bądź ze strony nowyelektronik.pl? Też trzeba długo czekać?
  • Poziom 17  
    Pozwalam sobie odświeżyć temat(wiem, że bardzo wcześnie, i przepraszam za to), aczkolwiek do tej 1 wątpliwości potrzebuję bardzo szybko odpowiedź.
    Dziękuję wszystkim, i jeszcze raz przepraszam za taki szybki BUMP.
  • Poziom 17  
    Czyżby nikt nigdy nie zamawiał kitów z AVT przez allegro? :(