Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Jaki to laser? Technics SL-PD887 - k這poty z odczytem p造t

18 Cze 2009 22:21 13233 32
  • Poziom 13  
    Witajcie
    Mam problem z ustaleniem jaki laser siedzi w odtwarzaczu Technics SL-PD887.
    Zdj璚ie machanizmu wygl康a nast瘼uj帷o:
    Na mechanizmie wyt這czony jest napis E113 (na powy窺zej fotce s豉bo widoczny).
    Napis E113 by sugerowa RAE0113Z ale....
    RAE0113Z wygl康a tak:http://www.lewandowscy.pl/sklep/images/sklep/ext_desc/cd_rae113z.jpg
    Czyli ma inn ta鄉, kt鏎a wychodzi prosto z modu逝 z laserem.
    U mnie w odtwarzaczu jest cienka ta鄉a od modu逝 laserowego na p造tk podczepion do mechaniznu (widoczna na zdj璚iu przez szczelin i wisi wraz z mechanizmem na resorach), a dopiero na boku tej p造tki jest z陰cze bia貫j ta鄉y, kt鏎a wychodzi do p造ty g堯wnej.

Jaki to mo瞠 byc laser w tym SL-PD887?

Pozdrawiam,
    Rafa
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Je瞠li E 113 to mo瞠 by tak jak piszesz RAE0113Z dla pewno軼i proponuje wykr璚i laser wraz z mechanizmem i upewni si czy nie ma oznaczenia na obudowie lasera od spodu poniewa wychodzi造 te modele tego Technicsa z laserem RAE0152Z nie posiadam niestety aplikacji do por闚nania. Mo瞠sz spr鏏owa zapyta w http://www.impelshop.com
  • Poziom 13  
    Witam,
    Na samym laserze jest napis EY5125G.
    Niestety nie widz nigdzie nic na ten temat.

Pozdrawiam,
    Rafa
  • Poziom 36  
    Jak masz oznaczenie na module to nie ma w徠pliwo軼i 瞠 to jest ten w豉郾ie traverse deck RAE0113Z .
    Taki zam闚 !
  • Poziom 13  
    Witam,
    No i troch kiszka...
    Nigdzie nie ma modu堯w RAE0113Z a cz窷 sprzedawc闚 twierdzi, 瞠 ju ich nie b璠zie mia豉. Zdecydowa貫m sie wi璚 zakupi modu RAE0111Z i prze這篡 sam laser, gdy jest taki sam jak w RAE113Z.

Generalnie jest lepiej, lecz przedtem odtwarzacz potrafi si zatrzymywa i przeskakiwa po utworach i utworze, to teraz mam chwilowe zatrzymania odtwarzania. Czasami jest to u豉mek sekundy a czasami zupe軟e zatrzymanie odtwarzania, cho pokazuje "play" i zatrzymany czas utworu.

Nie wiem teraz czy poza s豉bym laserem mam te walni皻 mechanik (kt鏎ej nie wymieni貫m) czy te pada p造ta g堯wna elektroniki.

Nie wiem te czy po wymianie samego lasera nie trzeba regulowa jego wysoko軼i wzgl璠em talerzyka.

Pozdrawiam,
    Rafa
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 13  
    Laser kupowa貫m w lewandowscy.pl
    Mechanika wygl康a豉 ok, cho nie wytar貫m przyznaj starego smaru i nowym nie smarowa貫m. Wygl康a這, 瞠 jest go tam wystarczaj帷o i nie jest stwardnia造. Mo瞠 rozbior jeszcze raz. Przesmarowa wazelin? Kupi jakis specjalny smar?
    Regulacji prowadnic nie ma. Na laserze jest regulacja zapewne k徠a, bo sam zesp馧 pryznat z soczewk wisi na regulacji z jednej strony a z drugiej na "zawiasie".

Prawd m闚i帷 zastanawiam si, czy ostatecznie nie kupi jak si gdzie trafi ca造 RAE0113Z z mechanizmem i nie podmieni jeszcze raz....
    Gdzie polecacie zakup lasera z mechanik? Jakby si uda這 wskrzesi odtwarzacz, to wie瘸 by gra豉 dalej. Nowego technicsa ju si nie kupi.

A nie mo瞠 dawa takiego efektu jakie uszkodzenie na p造cie g堯wnej? Mo瞠 to nie laser?

S逝cham go sobie ca造 czas i niestety co chwil si zacina. :(

Pozdrawiam,
    Rafa
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 13  
    OK, kupi ten smar i przeczyszcz mechanik. W sumie co mi szkodzi. Jak nie zadzia豉, to i tak mam "ugotowany" odtwarzacz. Dam zna co z tego wysz這.

Co jeszcze mo瞠 by przyczyn takiego zachowania?
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 36  
    Spindle motor i sled motor do regeneracji.
    Skorodowane komutatory:D
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Spec od car audio
    A ja stawiam na przelut serwo, chocia silniki przy tych laserach 篡j kr鏂ej ni sama optyka - kt鏎 naprawd trudno jest zabi. Ciekawe jak w test mode si zachowuje.
  • Poziom 13  
    djlj24 napisa:
    A ja stawiam na przelut serwo,

Ciekawe jak w test mode si zachowuje.

A mog prosi o wyja郾ienie powy窺zych 2 temat闚?

Kupilem "SMAR TF", jestem po pracowitym czyszczeniu do sucha ca這軼i mechanizmu 陰cznie z czyszczeniem 鈔ubokr璚ikiem wszystkich rowk闚. Przy okazji odkry貫m w kibelku w pracy rewelacyjny r璚znik do r彗. :) Nawet na mokro nie zostawia paproch闚. :) Mo瞠 i lepiej, 瞠 nie zadzia豉這 po prze這瞠niu lasera, bo pewnie bym tak si nie przyk豉da do mechaniki. Tak przynajmniej b璠 mia czyste sumienie, 瞠 wyczy軼i貫m i przesmarowa貫m wszystko dok豉dnie.

Pozdrawiam i id smarowa. ;)
  • Spec od car audio
    Serwo to ten kwadratowy scalak na elektronice pod czytnikiem. Ja walczy貫m z CD Technicsa i okaza這 si, 瞠 w豉郾ie w elektronice jest usterka - sam laser po dok豉dnym czyszczeniu (z rozbieraniem na kawa趾i) chodzi jak z fabryki.
    Test mode znajdziesz w serwis闚ce i warto prze郵edzi podczas pracy co si dzieje w momencie skoku.
  • Poziom 13  
    Witam,
    Jaki czas si nie odzywa貫m ale chia貫m mie wi瘯sz pewno嗆 co do dzia豉nia odtwarzacza.
    Okaza這 si, 瞠 pomog這 dok豉dne wyczyszczenie mechaniki i jej ponowne posmarowanie. Odtwarzacz przesta si zatrzymywa i chodzi jak trzeba.

Ciekawe, czy wyczyszczenie dok豉dne oryginalnej optyki by nie pomog這 oryginalnemu laserowi. Zatrzymam sobie stary laser w pude趾u. Mo瞠 jeszcze si przyda, cho oby nie. ;)

Bardzo dzi瘯uj za pomoc.
  • Poziom 13  
    Witam Panowie,
    Moja euforia niestety by豉 kr鏒kotrwa豉...
    "Naprawa" pomog豉 na zaledwie na dwa tygodnie (przypadek?) i usterka jak tkwi w sprz璚ie tak tkwi. Nie bardzo mia貫m czas p騧niej zajmowa si odtwarzaczem a przed 鈍i皻ami kupi貫m po prostu inny, bo bez kol璠 jako "tak tego". ;)
    Ten odtwarzacz, o kt鏎ym mowa w tym w徠ku przele瘸 prawie dwa lata z od陰czonymi kablami i teraz albo wyrzuci (szkoda), albo jednak spr鏏owa jeszcze raz podej嗆 do tematu.

djlj24 napisa:
    Serwo to ten kwadratowy scalak na elektronice pod czytnikiem.

Czyli ten najwi瘯szy kwadrat na tym PCB? Mog spr鏏owa przelutowa wszystkie trzy scalaki.

djlj24 napisa:
    Test mode znajdziesz w serwis闚ce i warto prze郵edzi podczas pracy co si dzieje w momencie skoku.

Pobra貫m serwis闚k z http://elektrotanya.com/, ale tam widz tylko "Self-diagnostic display function" i "Automatic adjustment results display function (self-check function)", ale to chyba nie o to chodzi這?

tik_tak napisa:
    Spindle motor i sled motor do regeneracji.
    Skorodowane komutatory:D

No i pytanie co z tymi szczotkami...

Przelutowa w pierwszej kolejno軼i scalaki na SERVO PCB?

Pozdrawiam
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 13  
    Witam, relacja prac dzisiaj wykonanych:

Rozebra貫m mechanizm a do wyj璚ia obu silnik闚. Co mnie tkn窸o, bo jak chcia貫m kupi RAE0113Z, to ju nigdzie nie by dost瘼ny i kupi貫m RAE0111Z, bo tam ten sam laser. Sprawdzi貫m dzisiaj, 瞠 siedzi tam taki sam SPINDLE MOTOR. Nie my郵帷 wiele zdecydowa貫m si wyrywa oba talerzyki i zamontowa貫m nowy silnik. Jedyne co, to nie wiem na ile dok豉dnie na to same miejsce uda這 mi si wcisn望 talerzyk. My郵, 瞠 wi瘯szego b喚du ni 0,5mm nie zrobi貫m. Mam nadziej, 瞠 b璠zie OK. Rezystancja obu silnik闚 SPINDLE prawie identyczna czyli oko這 11om. Talerzyki na obu silnikach po rozp璠zeniu palcem kr璚 si (na oko) tak samo.

Niestety TRAVERSE MOTORa takiego samego ju nie mia貫m, wi璚 podpi掖em stary pod 12V i przela貫m obficie Kontaktem PHILIPS 390CCS, zmieniaj帷 kilka razy kierunek obrot闚. Po ods帷zaniu, dmuchaniu i cudowaniu nad silnikiem aby pozby si ze 鈔odka kontaktu, kapn掖em na g鏎ne lo篡sko krople oleju silnikowego. Na 郵imak na o軼ie pacn掖em lekko smar TF.

Niestety zapomnia貫m sprawdzi rezystancj silnika po wyj璚iu. :( Po zabiegach czyszczenia ma we wszystkich pozycjach "co skok" dok豉dnie po 24,5oma.

TRAVERSE motor to MDN3BT3CPA ze 郵imakiem na o軼e. Jest on gdzie do dostania? Niestety nie widz w sklepach.

Wszystko posk豉da貫m do kupy. Zostawi貫m dalej nowy laser. Jaki b璠zie efekt tych zabeg闚 dam zna, bo wymaga to troch czasu.

Pytanie co robi dalej, je郵i nadal b璠zie 幢e?
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 13  
    Witam,
    Dobrze nie jest...
    Wczoraj ods逝cha貫m jedn p造t CD. Na ca陰 p造t dwa przeskoki i jedna oko這 dwusekundowa pauza. Raz troch d逝瞠j trwa這 odczytanie p造ty.

Dzisiaj pos逝cha貫m kilka utwor闚 i by這 OK. P騧niej po godzinie chcia貫m znowu w陰czy, czytnik odczyta ilo嗆 utwor闚 ale PLAY nie poszed. Zdj掖em obudow i okaza這 si, 瞠 p造ty CD nie kr璚 si wcale. Czytnik tylko je unosi i opuszacza po chwili. Wy陰czy貫m zasilanie 陰cznie z przewodem zasilaj帷ym. Po kilkunastu minutach kolejna pr鏏a, to samo - nie obraca zupe軟ie p造t. Po ilu tam naci郾i璚iach PLAY, STOP, w陰czaniu i wy豉czaniu ruszy i kr璚i. Nie wiem czy b璠zie dalej przerywa, ale pewnie tak.

Do tej pory nie trafi這 si, aby nie zakr璚i zupe軟ie. Jakby stan掖 na dobre, to by by這 豉twiej diagnozowa.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 13  
    M闚isz o tej?

T prze這篡貫m z nowym laserem.

Przed chwil znowu sprawdza貫m, raz kr璚i p造t a raz nie...
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 13  
    Wiesz, to nap璠 na 5szt CD, nie bardzo wida.
    Zrobi貫m tak, 瞠 zdemontowa貫m g鏎ny tlerzyk dociskowy i po PLAY, gdy mechanizm unosi p造t, to j zdejmowa貫m aby zobaczy laser. Nie wida aby si soczewka rusza豉.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 13  
    Dzisiaj troche potestowa貫m. Jak kr璚i, to "dzia豉" i wida, 瞠 ogniskuje, jak mu wyrw p造t, czy w陰cz PLAY bez p造ty. Ja ma faz na niekr璚enie, to da si zrobic PLAY, podniesie mechanizm, ale niestety nie ogniskuje.

Rozumiem, 瞠 z陰cze i ta鄉a do sprawdzenia. Niestety k這poty z niekr璚eniem pojawi造 mi si dopiero po ostatniej rozbi鏎ce.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 13  
    dj-MatyAS napisa:
    Je郵i sprawdzisz i b璠ziesz pewny poprawno軼i przej軼ia laser- p造ta, zostaje ostatnia mo磧iwo嗆 (nie wiem niestety, jaki tam siedzi) - "procek" steruj帷y laserem.

To w kontek軼ie nieogniskowania i niekr璚enia, czy w kontek軼ie przerywania i przeskakiwania? Domy郵am si, 瞠 nieogniskowania i niekr璚enia.
  • U篡tkownik usun掖 konto