Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ambilight na mikrokontrolerze

pawelvod 18 Cze 2009 22:25 1058 0
    pawelvod
    Poziom 18  
    Planuje wykonać takie urządzenie do kina domowego. Mam zamiar użyć do tego mikrokontrolera (pewnie Atmega bo najwięcej na niego pisałem w C a to będzie program który dość szybko będzie musiał liczyć pewne rzeczy) Założenia to:

1. pobrać sygnał z eurozłącza (w amplitunerze który posiadam sygnał ten jest generowany niezależnie od sygnału hdmi)
    Myślę, że wystarczy 1/4 ekranu (prawą i lewą) przeskanować powiedzmy w 10 razy co 10m pikseli na co 10 linii.
    2. Pobrane kolory uśrednić w 3-4 strefach (tyle ile diod w pionie)
    3. za pomocą diod rgb umieszczonych za telewizorem wyświetlić uzyskane kolory.

Jeśli chodzi o stronę oświetlenia RGB to sprawa jest banalna i 3 porty obsłużą 8 diod (lub osiem zestawów diod np. po 2 diody) co powinno być wystarczające dla fajnego efektu.
    Większym problemem będzie odczytywanie sygnału z telewizora.
    Kiedyś widziałem w Elektronice praktycznej schemat gry Tetris napisanego na Atmegę który generowal obraz na telewizorze ale oczywiście teraz nie mogę tego znaleźć. Tam było fajnie napisane jak generować obraz na kompozycie. Jeśli ktoś ma ten artykuł dostępny to prosiłbym o podesłanie. Jak ktoś ma jakieś doświadczenie z czytaniem obrazu z telewizora przez mikrokontroler to też chętnie posłucham.

]Link[/url]