Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z piecem Immergas NIKE STAR 23kW

18 Cze 2009 22:35 6247 6
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich forumowiczów mam tego rodzaju problem z piecem co. mianowicie wczoraj zauwazyłem ze piec nie grzeje ciepłej wody więc zszedłem na dół do niego i okazało sie ze niema cisnienia na barobetrze odkrecając czarne pokrętło od spodu pieca podniosłem cisnienie do 2 barów piec odpalił i było dobrze dzisiaj znów spadło cisnienie i znów niema ciepłej wody wiec poszedłem na dól i tasama procedura.Po podniesieniu cisnienia znowu dobrze ale teraz cisnienie rosnie aż do otwarcia zaworu bespieczenstwa niewiem co dalej prosze o jakieś wskazówki dzięki z góry pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    jak spada ciśnienie = gdzieś jest nieszczelność i wycieka
  • Poziom 11  
    a jezeli rosnie samo to??????
  • Specjalista - systemy grzewcze
    A zakręciłeś dobrze to czarne pokrętło po uzupełnieniu instalacji ?
  • Poziom 11  
    pokrentło zakrecone dobrze chyba ze jest nieszczelne
  • Poziom 18  
    Dołączę się z zapytaniem. Podczas pracy kotła na CWU płomień jest moim zdaniem prawidłowo modulowany, jednak na początku, zaraz po odkręceniu kranu, grzeje wodę ok, następnie wzrasta wielkość płomienia i spada temperatura wody odczuwalna. Temperatura CWU ustawiona na 48 stopni, podczas pracy kotła waha się między 23-25 stopni. Zastosowałem półśrodek, czyli zmniejszyłem przepływ wody na zaworze, ale martwi mnie ten ogromny płomień palnika nagrzewający obudowę kotła.