Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Compaq nx9010 - brak podświetlenia matrycy

kubasruba 18 Jun 2009 23:07 2599 2
    kubasruba
    Level 11  
    Witam
    Posiadam laptopa Hp Compaq nx 9010 w którym przestało działać podświetlenie matrycy.Laptop się włącza i widać na ekranie obraz ale bez podświetlenia.Na zewnętrznym działa bez problemu.Kupiłem nowy inwerter(identyczny model DELTA dac-08b034 as023165020) rev. b1) założyłem i dalej nic.Myślę sobie popsuty na allegro kupiłem.Ponieważ mam drugiego laptopa podłączyłem sam przewód od świetlówki do inwertera z drugiego laptopa,taśm od matrycy i płyty głównej nie ruszałem.Podświetlenie jest wszystko działa ok.Tak więc matryca jest ok świetlówka też.W drugim laptopie jest niestety inny i nie pasuje do HP.Zamówiłem następny inwerter od innego sprzedawcy i też nie ma podświetlenia.Sprawdziłem miernikiem 5 pinową wtyczkę do inwertera i zaczynając od przewodów czarny z:
    -żółtym ok 4.1 V
    -pomarańczowy 3.3 V
    -czerwony 5.10 V
    -brązowy ok 12.50-13.50
    Napięcia wydają się że są w porządku (dlatego sama taśma powinna być ok)natomiast na wyjściu inwertera nie ma żadnego napięcia.
    Nie wiem o co chodzi.Może inwerter da się jakoś inaczej sprawdzić.
    Zastawanie mnie też przewód z "oczkiem" na końcu wychodzący z wiązki, montuje się to pod śrubkę, chyba masa sprawdzałem miernikiem z wtyczką i obwód się zamyka napięcia takie same jak powyżej.Cały widz polega na tym że nie pamiętam gdzie on był, ale przykładałem go już do zawiasów i nic. Nie wydaje mi się aby to był inwerter.Może na początku dostaje za duże napięcie i się pali, nie wiem.Myślałem o taśmie ale strasznie droga jest ok 60 zł.
    Ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić ??
    Krzysiu22
    Level 15  
    Czy jest na tym inverterza jakaś lampka - dioda świecąca? jeśli tak, to niema głównego zasilania 19V
    kubasruba
    Level 11  
    Niestety ale nie ma żadnej diody.