Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka polar pwa 1051/p zepsuty programator?

19 Cze 2009 10:02 5496 6
  • Poziom 9  
    witam,
    objawy są następujące:
    Po załączeniu pralki guziorem "włącz", zależnie od położenia programatora albo jest totalny brak reakcji pralki albo programator przekreca się odrobinkę, okolo pół programu (podziałki) na skali i tyle.
    Nic nie cyka przy drzwiach więc nie wiem czy to wina programatora czy jednak blokada drzwi jest skopana i stad wszystkie problemy.

Wszelkie uwagi mile widziane. Jak sprawdzić czy ta blokada działa i ewentualnie czy ktoś ma jakieś schematy albo instrukcje serwisowe do tego modelu? Nie wiem nawet jaki tam jest programator :(

Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 34  
    Napęd programatora realizowany jest przez silniczek zabudowany bezpośrednio na programatorze.Podmień silniczek.Przyczyną może być także uszkodzony programator gdzie podczas jego pracy silniczek pracuje lecz zapadki nie obracają bębna za pomocą którego jest realizowany program prania.Typ programatora powinien być naniesiony na plastykowych elementach programatora.
  • PCBway
  • Specjalista AGD
    To znaczy że po wciśnięciu start drzwi można otworzyć? W takim przypadku demontaż blokady i pomiar czy jest na niej 220V mierzyć miernikiem nie żarówką.
  • Poziom 9  
    silniczek chyba jest ok, bo cos tam kreci

z otwieraniem drzwi w sumie nie wiem, na pewno nie slychac zeby cos tam sie przelaczalo, blokowalo
    mam tam 3 kabelki dochodzace do tego czegos, na ktorych ma byc 220v?

jak bede na chacie to rozgrzebie sprzeta i posprawdzam

dzieki
  • Poziom 18  
    Prawdopodobnie uszkodzona blokada drzwiczek.
  • Poziom 9  
    niestety programator strzelil
    na plytce widac spalony tranzystorek TC2, niestety pekl na czesci i nie wiem co to za zwierz
    dwa pozostale na plytce maja oznaczenie:

Z0103
    MA
    7S614

ma ktos jakis pomysl na zamiennik?
    sproboje zamienic ten spalony na cos w ten desen i zobaczymy co wtedy

jesli komus sie to przyda to programator jest tam taki:
    invensys E1DSC11 7051C
  • Pomocny post
    Moderator
    Witam.
    Oczywiście wszystkie TC – to Triaki = Z0103MA Triak 600V 1A TO92 do zakupu np. :arrow: Link tu
    Jak chcesz pomagać dla potomnych to załącz odpowiednie zdjęcia z jednej i drugiej strony płytki PCB....
    Pozdrawiam Brać lutującą. :D