Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm samochodowy w domu i powiadomienie przez internet

19 Cze 2009 11:08 3847 3
 • Poziom 10  
  Witam
  Posiadam alarm samochodowy w domu i dostęp do internetu czy ktoś ma jakieś pomysły na podłączenie takiego alarmu do komutera tak aby po właczeniu się alarmu został wysłany syganł informacja.itp w sieć i np. ja będąc gdzieś w polsce na komuterze będe takie powiadomienie odebrać.
  Szukałem na ten temat po innych forach ale jest tylko na temat dialera tp lub przez gsm.
  Z góry dziękuje za odpowiedz
  pozdrawiam
  svpik
 • Poziom 34  
  Jak na mój gust, rozwiązanie kiepskie, no chyba że będziesz cały czas siedział przy komputerze (ale zazwyczaj się wyjeżdża nie po to by siedzieć przy komputerze) lepszym rozwiązaniem jest expander gsm (można za 99zł dostać na Allegro + stary telefon). Możesz zrobić powiadamianie przez email, lub przez stronę www na komputerze domowym, rozwiązanie te są droższe w eksploatacji - cały czas włączony komputer w domu. Rozwiązania te spotkałem w internecie m.in. przy jakieś amatorskiej stronie z pogodą (czujnik zapisywał w pliku dane a strona www automatycznie je umieszczała w sobie), podawanie przez email o zmianie numeru ip.
 • Poziom 10  
  Dziękuje za szybką odpowiedz.
  Pomysł może kiepski ale.. właśnie planuje wyjazd na którym będe musiał też pracować, na laptopie i dlatego własnie cały czas jestem "online" jeśli chodzi o komputer a niech idzie ;-) jeśli tylko ma tanio działać jako powiadomienie.
  Dziękuje za cenne wskazówki i szukam dalej .
  pozdrawiam
  svpik
 • Poziom 34  
  Najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązanie:
  wykorzystaj styk z przekaźnika alarmu (lub dodatkowego) podłącz go równolegle do przycisku PC lub listwy zasilającej PC (wtedy z przekaźnik z podtrzymaniem). Do autostartu komputera wpisać program pocztowy z niewysłaną wiadomością - w razie alarmu komputer się uruchomi i wyśle wiadomość. Wady rozwiązania to wszystkie związane z Windowsem i komputerem PC, wiadomość trzeba by wysłać z innego konta (lub zablokować automatyczne odbieranie wiadomości). Nie wiem czy można wysłać w ten sposób SMS przez bramkę ale po napisaniu jakiegoś skryptu lub programiku pewnie tak. W załączeniu link do instrukcji expadera GSM NV33T za 99 zł - robiłem na nim koledze alarm z powiadomieniem GSM o włamaniu do blaszaka.
  http://www.megaelektronik.pl/