Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co to znaczy? -kit- termometr

18 Maj 2004 14:49 1007 5
 • Poziom 15  
  niedawno kupiłem sobie zestaw do samodzielnego montażu termometru - KIT termometru firmy NORDELEKTRONIK

  od razu chciałem wziąć się za próbę jego złożenia. zaglądam więc do instrukcji i czytam punkt 1.:

  1). wlutować w płytkę wyświetlaczy zwory wykonane z kawałka drutu we wszystkie miejsca oznaczone ZW (patrz rys. 2 lub opis na płytce):

  rys. 2


  nie mam pojęcia o co w tym chodzi. W zestawie nie ma zadnego kawałka drutu, więc nie wiem czy mam go zrobić sam. Jeśli tak to z czego, jaki, jak go tam umiejscowić, po co on tam jest itp. Czy do niego w przyszłości będę przytwierdzał jakieś elementy?

  Jeśli ktoś ma taki zestaw, kiedyś się z nim spotkał, lub chociaż wie o co mi chodzi i z czym mam problem, to bartdzo proszę o pomoc.

  w załączniku jest obrazek, przedstawiający ową płytkę z zanaczonymi miejscami (ZW) do wlutowania tych kawałków drutu.

  z góry dzięki
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 24  
  Zworki robisz zwykłym drutem np. końcówki wyprowadzeń obcięte po wlutowaniu oprnika.Płytka była widocznie projektowana do innego typu elementów i aby po zmianie elementów na nowszy lub inny typ nie robić nowej płytki,zastosowano zworki. pozdrawiam. jomek 8)
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 20  
  Nie znam tego kitu, ale tak myślę:
  Do tych zworek raczej nie musisz przylutowywać elementów, są zrobione po to, żeby nie trzeba było robić dwustronnej płytki - nie zawsze da się poprowadzić wszystkie ścieżki na jednej warstwie.
  Pamiętaj przylutaować je przed przylutowaniem wyświetlaczy, inaczej możesz mieć problemy.

  Napisałeś:
  "ma zadnego kawałka drutu, więc nie wiem czy mam go zrobić sam"
  Drutu raczej sam nie rób :) , niestety, będziesz musiał jakoś go zdobyć.
 • Poziom 14  
  możesz do tego celu wykorzystac każdy przewód którego średnica zmieści się w wywierconym otworze płytki drukowanej i przylutować go zgodnie ze wskazówkami na płytce. Najczęściej wykorzystuje do tego celu obciete końcówki rezystorów , konndensatorów o ile sa odpowiednio długie. Zworki takie wykonuje sie w celu połączenia wykonanego układu jeżeli nie mam możliwości wykonania "ścieżki" projektując płytkę :) powodzenia a wykonuje sie je wp pierwszej kolejności bo pewnie będą one niedostępne po wlutowaniu wyswietlaczy LED
 • Poziom 24  
  Bielski brawo.O tym dwustronnym zapomniałem.ale przy tak prostym układzie druk jednostronny to małe piwo.Projektowałem i robiłem bardziej skomplikowane płytki [w młodości] kiedy to nie śniło się o pamięciach, procesorach itd w codziennym zastosowaniu. pozdrawiam.jomek 8)
 • Poziom 15  
  wielkie dzięki........