Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston LS 248T - wypuszcza i pobiera wodę

19 Cze 2009 18:24 2573 1
  • Poziom 10  
    Po ostatnim myciu naczyń w zmywarce wchodząc do kuchni zastałem potop. Z pod drzwi zmywarki wyciekała woda a lampka informowała, że aktualnie jest tryb suszenia.Wyłączyłem zmywarkę, zrobiłem reset i wypompowało wodę.Po kilku dniach chciałem uruchomić zmywarkę i tylko następuje wypompowanie i pobieranie wody (i tak w kółko). Miga również cały czas lampka-mycie wstępne, co w instrukcji sugeruje jakąś usterkę.Proszę o radę co to może być i jak ewentualnie się do tego zabrać.
  • Poziom 26  
    Na dnie zmywarki jest czujnik wycieku. Kiedy jest przeciek, zatrzymuje program i włącza pompę spustową, która usuwa rozlaną wodę. Zdejmij osłonę pod drzwiami, zobacz gdzie cieknie, rozkręć wyczyść i uszczelnij to miejsce. Sprawdź styropianowy pływak na samym dnie zmywarki - na podłodze - on powinien zapobiec zalaniu, ale najpewniej zawiesił się na brudzie (kurz pajęczyny itp.)
    Napisz co tam zastałeś, bo nie znam tego modelu..

Dodano po 43 [minuty]:

..napisałeś "z pod drzwi zmywarki" - jeśli tak, to przecieku nie znajdziesz, a pierwotną przyczyną potopu jest uszkodzenie hydrostatu (czujnik poziomu wody - okrągła plastikowa puszka) lub, co bardziej prawdopodobne, zapchane rurki do niego podłączone.