Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pilot do Philipsa EuroLine - model nieznany

da_seti 19 Jun 2009 18:59 1543 4
    da_seti
    Level 10  
    Witam.
    Dostałem TV CRT Philips Euro Line ~28" 16:9 bez pilota i poszukuję takowego.
    Niestety tabliczka znamionowa z tyłu jest zdarta i nie mogę ustalić co to za model. W internecie też nic nie znalazłem o serii Euro Line.
    Próbowałem z uniwersalnym pilotem RM788 RC5 ale sobie nie poradził (znajdował podstawowe sterowanie: nr kanałów, vol., ale nie można było wejść do menu - a takiego przycisku nie ma w telewizorze, wszelkie dostrajanie jedynie z poziomu pilota).
    Rozkręciłem TV i znalazłem:
    - Płyta główna to 11AK16A-2
    - Procesory na płytce, do których podłączony jest czujnik podczerwieni od pilota:
    - SAA5296
    - MM74HCT573
    - 27C512
    czy na podstawie tych danych ktoś jest w stanie powiedzieć mi jaki pilot będzie dobry?
    LXT
    Level 26  
    Pewnie będzie miał strojenie przez INSTALL (dwa przyciski naraz) to wtedy pilot RP520 lub RC2591 będzie dobry (dostępne z chińszczyzny)
    Jeśli to nie jest prawdziwy Philips(bo coś nie mogę znaleźć modelu na chassis Vestela) a może tylko znaczek ktoś nalepił to próbuj Vestela 2040 lub PR106 - też można kupić te "oryginały" po 5zł.
    da_seti
    Level 10  
    Faktycznie znaczek Philipsa ktoś ładnie przykleił. Więc to nie seria EuroLine tylko jakaś mało znana firma. Popróbuje w takim razie z zaproponowanymi pilotami.
    LXT
    Level 26  
    Z zamienników pełna obsługa z BQS-a 316.
    BQS 330 czyli Vestel 2040 też go powinien zrobić.
    PR106-nie.