Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharan 1.9 tdi brak napięcia w gniazdach zapalniczki z tyłu

Daro122 19 Jun 2009 19:31 13982 18
    Daro122
    Level 31  
    Sharan 1.9 tdi brak napięcia w gniazdach zapalniczki z tyłu , bezpieczniki sprawne podejrzewam wypalony styk może ktoś wie gdzie szukać , pozdrawiam
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    Jak podejrzewasz wypalony styk to dlaczego nie weźmiesz miernika w ręce i nie sprawdzisz gdzie jest przerwa?

Przenoszę do początkujących.
    stomat
    Level 36  
    W niektórych modelach sharana bezpiecznik od tych gniazd znajduje się pod siedzeniem pasażera.
    Jacek79
    Level 37  
    no i dziwi mnie sugetia uzycia miernika. Każdy wie, że jest w takiej sytuacji nieprzydatny, bo ma za dużą Rwe, i nawet przez zawilgocony niekontakt pokaże napięcie.
    Tylko i wyłacznie probierka.
    Daro122
    Level 31  
    I po temacie samochód był i go niema dzisiaj ludzie zaganiani dzwonią często z zagranicy umawiają się na robotę jeden dzień w kraju i z powrotem , i jak tu znalezć taką usterkę bez zbędnego rozgrzebywania auta kiedy to nie jedyna praca do wykonania przy aucie . Pozdrawiam
    Jacek79
    Level 37  
    To norma jest, czasami są zdziwieni że po wjechaniu na plac przed warsztatem już się nie naprawił :)
    User removed account
    User removed account  
    ITS Arturr
    Level 13  
    Wcale nie jest najprostsze. Mam ten sam problem.
    Co znaczy szukamy miernikiem?
    Plusa w gniazdach nie ma, minus jest.
    Bezpieczniki wszystkie opisane w instrukcji, znajdujące się na panelu pod kierownicą sprawdzone - sprawne.
    Gdzie jeszcze szukać?
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Szukać na wszelkich złączach w których mogło coś zaśniedzieć.
    Przeglądnąć wszystkie miejsca gdzie przewód styka się z blachą, której krawędzie na pierwszy rzut oka są zaokrąglone, ale przewód i tak może tam ulec przetarciu. Przegrzany konektor w skrzynce bezpiecznikowej.
    Sprawdzić napięcie nie na gniazdku z tyłu, tylko na przewodzie, który dochodzi do gniazdka.

Jeżeli masz schemat i potrafisz go "czytać" - to szukaj od strony bezpieczników, natomiast jeżeli Twoja wiedza jest niewielka, to sprawdź bezpieczniki i przeglądaj instalację od "tyłu" czyli od uszkodzonej zapalniczki. Inaczej nie zlokalizujesz "z przodu" przewodu, którego szukasz.

Zapomnij o mierniku. Do sprawdzania użyj najzwyklejszej 12V żarówki z dwoma przewodami - jeden podłącz na stałe do "masy" a drugim szukasz plusa - zaoszczędzisz sobie w ten sposób dużo czasu i nerwów.

W najgorszym przypadku "w akcie desperacji" - mało profesjonalne rozwiązanie - podłącz gniazdo nowym przewodem a starą instalację dobrze zaizoluj.
    ITS Arturr
    Level 13  
    No dobra. Precyzujmy pytanie.

Na wtykach gniazd napięcia brak -nie zaśniedziałe. Bezpieczniki nie popalone. Kable zaraz za wtykami zaizolowane szczelnie i wraz z wiąchą innych znikają gdzieś w czeluściach... I nie wiem gdzie wychodzą. Jeszcze dzień wcześniej działała na nich lodówka.
    Niezbyt chcę pruć progi i wykładzinę w poszukiwaniu ewentualnych przetarć, zresztą mało prawdopodobne żeby z wiąchy o średnicy 2cm gdzie leci kilkanaście kabli akurat te dwa (cztery?) się przetarły a pozostałe były ok. Czy są jeszcze jakieś bezpieczniki poza tymi na panelu?
    Co to za dwie kostki z wtykami przykręcone do blach w okolicach wlewu płynu do spryskiwacza? Instrukcja mówi że są tam jakieś dodatkowe bezpieczniki (nie precyzuje do czego) ale ani to nie wygląda a i rocznik może być nie ten. Mój to 97 TDI 110KM.
    Wie ktoś gdzie drugi koniec tych kabli "wychodzi"?
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Gniazda tylne zasilane są przez bezpiecznik pod prawym fotelem przednim .

Jeżeli zaczniesz rozbierać wnętrze, to przyda Ci się to: http://www.docstoc.com/docs/8096770/nadwozie-wntrze-Galaxy-Sharan-Alhambra
    ITS Arturr
    Level 13  
    Sukcesik
    15A - jeden z bezpieczników pod siedzeniem pasażera przy dodatkowym akumulatorze - w końcu to przecież z niego zasilane są dodatkowe gniazda...
    Na najprostsze rozwiązania wpaść najtrudniej.
    fermik
    Level 15  
    CameR wrote:

Jeżeli zaczniesz rozbierać wnętrze, to przyda Ci się to: http://www.docstoc.com/docs/8096770/nadwozie-wntrze-Galaxy-Sharan-Alhambra

Wow! Długo nie mogłem znaleźć podobnej dokumentacji do sharana.
    Z takim opisem jest o połowę mniej połamanych plastików.
    Czy, jeżeli tylko posiadasz resztę tej dokumentacji,
    (zwłaszcza silniki 1.9tdi, elektryka) to czy mógłbyś ją udostępnić?
    Chociażby ne elektrodzie czy docstoc.
    rafa48195
    Level 10  
    Witam
    stomat miał rację, bezpiecznik faktycznie znajdował się pod fotelem pasażera z przodu (15 A). Paradoksalnie jest tam tylko ten jeden bezpiecznik (absurd), ale po wymianie gniazda z tyłu auta działają. Dzienks:D
    shiroi
    Level 1  
    Witam

Mam podobny problem, z tą różnicą, że u mnie przestały działać wszystkie trzy gniazda, a bezpiecznika pod siedzeniem pasażera niema :(
    Tak samo jak u kolegów wszystkie inne bezpieczniki są ok
    Vw sharan 1,9tdi afn 110KM '97r.
    rafa48195
    Level 10  
    Z tego co obczaiłem to te 2 gniazda z tyłu to inny obwód niż to na konsoli gł. Za gniazdo na konsoli gł. odpowiada bezpiecznik w gł. skrzynce bezpieczników pod kierownicą - niestety nie pamiętam nr, ale wymieniałem bo też m i to gniazdo nie działało. Co do tych 2 gniazd z tyłu auta to bezpiecznik pod fotelem - u mnie był pod fot. pasażera, ale kiedyś czytałem że może być również po fot. kierowcy (zależy czy to VW czy ford i który rok - takie tam ułatwienia dla właściciela:)).
    edo23
    Level 9  
    W szaranie nad zapalniczkami jest plastikowa klapka po wyjeciu jej jest dostep do gniazd i tam jest jeszcze bezpiecznik przynajmniej u mnie .
    sq3ntr
    Level 9  
    WITAM WSZYSTKICH mam taki sam problem tylko w samochodzie vw sharan 18,t20v brak prądu z tyłu a bezpieczniki ok pozdrawiam