Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan 1.9 tdi brak napięcia w gniazdach zapalniczki z tyłu

Daro122 19 Cze 2009 19:31 10235 17
  • #1 19 Cze 2009 19:31
    Daro122
    Poziom 27  

Sharan 1.9 tdi brak napięcia w gniazdach zapalniczki z tyłu , bezpieczniki sprawne podejrzewam wypalony styk może ktoś wie gdzie szukać , pozdrawiam

1 17
  • #2 19 Cze 2009 19:41
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Jak podejrzewasz wypalony styk to dlaczego nie weźmiesz miernika w ręce i nie sprawdzisz gdzie jest przerwa?

Przenoszę do początkujących.

0
  • #3 19 Cze 2009 20:43
    stomat
    Specjalista elektryk

W niektórych modelach sharana bezpiecznik od tych gniazd znajduje się pod siedzeniem pasażera.

1
  • #4 19 Cze 2009 22:04
    Jacek79
    spec od auto-elektro

no i dziwi mnie sugetia uzycia miernika. Każdy wie, że jest w takiej sytuacji nieprzydatny, bo ma za dużą Rwe, i nawet przez zawilgocony niekontakt pokaże napięcie.
    Tylko i wyłacznie probierka.

0
  • #5 20 Cze 2009 18:12
    Daro122
    Poziom 27  

I po temacie samochód był i go niema dzisiaj ludzie zaganiani dzwonią często z zagranicy umawiają się na robotę jeden dzień w kraju i z powrotem , i jak tu znalezć taką usterkę bez zbędnego rozgrzebywania auta kiedy to nie jedyna praca do wykonania przy aucie . Pozdrawiam

0
  • #6 20 Cze 2009 18:16
    Jacek79
    spec od auto-elektro

To norma jest, czasami są zdziwieni że po wjechaniu na plac przed warsztatem już się nie naprawił :)

0
  • #7 20 Cze 2009 18:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 17 Lip 2009 13:08
    ITS Arturr
    Poziom 13  

Wcale nie jest najprostsze. Mam ten sam problem.
    Co znaczy szukamy miernikiem?
    Plusa w gniazdach nie ma, minus jest.
    Bezpieczniki wszystkie opisane w instrukcji, znajdujące się na panelu pod kierownicą sprawdzone - sprawne.
    Gdzie jeszcze szukać?

1
  • #9 17 Lip 2009 13:28
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Szukać na wszelkich złączach w których mogło coś zaśniedzieć.
    Przeglądnąć wszystkie miejsca gdzie przewód styka się z blachą, której krawędzie na pierwszy rzut oka są zaokrąglone, ale przewód i tak może tam ulec przetarciu. Przegrzany konektor w skrzynce bezpiecznikowej.
    Sprawdzić napięcie nie na gniazdku z tyłu, tylko na przewodzie, który dochodzi do gniazdka.

Jeżeli masz schemat i potrafisz go "czytać" - to szukaj od strony bezpieczników, natomiast jeżeli Twoja wiedza jest niewielka, to sprawdź bezpieczniki i przeglądaj instalację od "tyłu" czyli od uszkodzonej zapalniczki. Inaczej nie zlokalizujesz "z przodu" przewodu, którego szukasz.

Zapomnij o mierniku. Do sprawdzania użyj najzwyklejszej 12V żarówki z dwoma przewodami - jeden podłącz na stałe do "masy" a drugim szukasz plusa - zaoszczędzisz sobie w ten sposób dużo czasu i nerwów.

W najgorszym przypadku "w akcie desperacji" - mało profesjonalne rozwiązanie - podłącz gniazdo nowym przewodem a starą instalację dobrze zaizoluj.

0
  • #10 17 Lip 2009 14:01
    ITS Arturr
    Poziom 13  

No dobra. Precyzujmy pytanie.

Na wtykach gniazd napięcia brak -nie zaśniedziałe. Bezpieczniki nie popalone. Kable zaraz za wtykami zaizolowane szczelnie i wraz z wiąchą innych znikają gdzieś w czeluściach... I nie wiem gdzie wychodzą. Jeszcze dzień wcześniej działała na nich lodówka.
    Niezbyt chcę pruć progi i wykładzinę w poszukiwaniu ewentualnych przetarć, zresztą mało prawdopodobne żeby z wiąchy o średnicy 2cm gdzie leci kilkanaście kabli akurat te dwa (cztery?) się przetarły a pozostałe były ok. Czy są jeszcze jakieś bezpieczniki poza tymi na panelu?
    Co to za dwie kostki z wtykami przykręcone do blach w okolicach wlewu płynu do spryskiwacza? Instrukcja mówi że są tam jakieś dodatkowe bezpieczniki (nie precyzuje do czego) ale ani to nie wygląda a i rocznik może być nie ten. Mój to 97 TDI 110KM.
    Wie ktoś gdzie drugi koniec tych kabli "wychodzi"?

0
  • #12 17 Lip 2009 14:32
    ITS Arturr
    Poziom 13  

Sukcesik
    15A - jeden z bezpieczników pod siedzeniem pasażera przy dodatkowym akumulatorze - w końcu to przecież z niego zasilane są dodatkowe gniazda...
    Na najprostsze rozwiązania wpaść najtrudniej.

0
  • #13 17 Lip 2009 22:16
    fermik
    Poziom 15  

CameR napisał:

Jeżeli zaczniesz rozbierać wnętrze, to przyda Ci się to: http://www.docstoc.com/docs/8096770/nadwozie-wntrze-Galaxy-Sharan-Alhambra

Wow! Długo nie mogłem znaleźć podobnej dokumentacji do sharana.
    Z takim opisem jest o połowę mniej połamanych plastików.
    Czy, jeżeli tylko posiadasz resztę tej dokumentacji,
    (zwłaszcza silniki 1.9tdi, elektryka) to czy mógłbyś ją udostępnić?
    Chociażby ne elektrodzie czy docstoc.

0
  • #15 12 Cze 2011 20:47
    rafa48195
    Poziom 9  

Witam
    stomat miał rację, bezpiecznik faktycznie znajdował się pod fotelem pasażera z przodu (15 A). Paradoksalnie jest tam tylko ten jeden bezpiecznik (absurd), ale po wymianie gniazda z tyłu auta działają. Dzienks:D

0
  • #16 30 Sty 2013 18:27
    shiroi
    Poziom 1  

Witam

Mam podobny problem, z tą różnicą, że u mnie przestały działać wszystkie trzy gniazda, a bezpiecznika pod siedzeniem pasażera niema :(
    Tak samo jak u kolegów wszystkie inne bezpieczniki są ok
    Vw sharan 1,9tdi afn 110KM '97r.

0
  • #17 06 Lut 2013 14:47
    rafa48195
    Poziom 9  

Z tego co obczaiłem to te 2 gniazda z tyłu to inny obwód niż to na konsoli gł. Za gniazdo na konsoli gł. odpowiada bezpiecznik w gł. skrzynce bezpieczników pod kierownicą - niestety nie pamiętam nr, ale wymieniałem bo też m i to gniazdo nie działało. Co do tych 2 gniazd z tyłu auta to bezpiecznik pod fotelem - u mnie był pod fot. pasażera, ale kiedyś czytałem że może być również po fot. kierowcy (zależy czy to VW czy ford i który rok - takie tam ułatwienia dla właściciela:)).

0
  • #18 18 Paź 2017 21:31
    edo23
    Poziom 2  

W szaranie nad zapalniczkami jest plastikowa klapka po wyjeciu jej jest dostep do gniazd i tam jest jeszcze bezpiecznik przynajmniej u mnie .

0